УКРАЇНСЬКИЙ ПАКТ ЗАРАДИ МОЛОДІ-2020

Наше бачення

Українські компанії дедалі більше відчувають потребу у молодих фахівцях із високим рівнем знань та навичок, незважаючи на те, що Україна володіє значним невикористаним потенціалом людських ресурсів.

За даними Державної служби статистики України рівень безробіття серед населення віком 15-24 роки складає 17,8% (2017 рік). Стрімко зростає кількість молодих людей, які виїжджають на навчання та роботу за кордон. Щороку Україна втрачає людський капітал. Окрім цього, велика кількість молоді з числа людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб також потребує працевлаштування.

Всі ці факти підтверджують, що бізнес-спільнота та освітній сектор спільно мають відігравати активну роль у вирішенні проблеми освіти і працевлаштування молодих людей. Саме це має на меті й Український Пакт заради молоді.

Наш заклик до дій та зобов’язання

Ми, підписанти Українського Пакту заради молоді, закликаємо інші компанії, молодіжні організації, постачальників освітніх та навчальних послуг, послуг працевлаштування, приєднатися і розвивати/зміцнювати співробітництво з метою якісної освіти та працевлаштування молоді.

Ми зобов’язуємось до 2020 року:

  1. Сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором.

З цією метою:

(a) забезпечимо ефективну комунікацію бізнесу та освітнього сектору, зокрема Міністерства освіти і науки України, закладів вищої, професійної та загальної середньої освіти;

(b) сприятимемо обміну кращими практиками співробітництва бізнесу та навчальних закладів, щоб надихати інших;

(c) прогнозуватимемо потребу в знаннях та навичках, у тому числі, цифрових, підприємницьких, з фінансової грамотності тощо;

  1. Забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді.

З цією метою:

(а) пропонуватимемо більш високоякісні стажування та робочі місця початкового рівня  для молоді;

(b) спільно з Міністерством молоді та спорту України розробимо Національний план дій щодо зайнятості молоді;

(c) оцінюватимемо та звітуватимемо щодо впливу наших активностей.

  1. Створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри.

З цією метою:

(а) створимо платформу для менторської підтримки школярів та молоді з питань побудови кар’єри співробітниками компаній-підписантів.

Для функціонування Українського Пакту заради молоді та з метою виконання поставлених зобов’язань буде створено експертну раду.

Результати Українського Пакту заради Молоді будуть представлені на щорічному Національному форумі «Бізнес і університети», конференції «Career Talks», а також на регіональних форумах «Бізнес – молодь: ефект WOW від співпраці.

Приєднуйтесь до Пакту!

Ми закликаємо бізнес та постачальників освітніх та навчальних послуг приєднуватись до Українського пакту заради молоді для посилення його завдань та результатів. Це допоможе запропонувати молодим українцям можливість розвивати свої знання та здібності в Україні задля їх професійного та соціального майбутнього та майбутнього країни.

ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО УКРАЇНСЬКОГО ПАКТУ ЗАРАДИ МОЛОДІ

Крок 1. Заповнити та надіслати аплікаційну форму на e-mail: td@csr-ukraine.org

Крок 2. Топ-менеджер компанії підписує Пакт заради молоді

Крок 3. Визначити свої зобов’язання у межах ініціативи (кількісні показники по роках). Щорічний звіт про прогрес у досягненні поставлених цілей

З питань підписання Пакту, компанії можуть звернутися до координатора Тараса Деркача: td@csr-ukraine.org, (044) 292 02 48

Протягом 2018 року Пакт уже підписали 16 нових роботодавців, і на сьогодні загалом до ініціативи приєдналося 105 компаній з 14 міст України: Вінниця, Івано-Франківськ, Львів, Одеса, Суми, Київ, Дніпро, Луцьк, Кременчук, Харків, Запоріжжя, Олександрія, Маріуполь і Херсон.

На основі узагальнених даних, які надають компанії-підписанти, протягом 2018 року вони спільно створили 1554 додаткових місць для першого робочого місця та стажування молодих людей та 56 партнерств із навчальними закладами. Загалом з моменту першого підписання Пакту створено 22617 робочих місць для молоді та 442 партнерства із освітнім сектором.

В рамках Пакту заради молоді-2020 Центром «Розвиток КСВ» і платформою Career Hub Ukraine за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Фонду ООН в галузі народонаселення проведено ряд заходів та видано кілька публікацій.

ЗАВАНТАЖИТИ ТЕКСТ ПАКТУ

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ ПАКТУ

ЗАВАНТАЖИТИ АПЛІКАЦІЙНУ ФОРМУ

КОНТАКТИ ДЛЯ МОЛОДІ ТА ВНЗ

Координаційна рада Пакту заради молоді

Підписанти Пакту заради молоді

X