Міжнародний день жінок у науці об’єднав близько 200 студенток та топових українських науковиць у Києві

Київ, 11 лютого – з нагоди Міжнародного дня жінок та дівчат у науці, CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” в рамках ініціативи #ДівчатаSTEM спільно з компанією L’Oréal та Міністерством освіти і науки України організували відкриту зустріч для студенток “Українки в науці, яким аплодує світ”. У заході взяли участь близько дві сотні студенток природничих, технічних та гуманітарних спеціальностей, які цікавляться наукою, або планують професійно займатися науковою діяльністю. Партнер локації – ДТЕК Академія.

За даними інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% вчених у світі – жінки. В Україні жінки-науковиці складають 46%. Згідно з дослідженням, проведеним в 14 країнах, можливість отримання ступеня бакалавра, магістра та доктора наук для жінок в сфері науки становить 18%, 8% і 2% відповідно, в той час як для чоловіків ці показники становлять 37%, 18% і 6%.

“Наука – це про інновації та розвиток країни. На жаль, не так багато дівчат ще обирають науку як свою професію. Одна з причин цього – відсутність рольових моделей. Цей захід має на меті познайомити дівчат з молодими українськими науковицями, які є відомими на міжнародній арені, і на яких можна рівнятись. Вони є лауреатками єдиної премії для жінок у науці в Україні – Премії L’Oréal, і тому можуть дати професійні поради дівчатам, чому варто займатися наукою”– розповідає Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”.

Саме з метою мотивувати дівчат до науки, та подолати гендерні стереотипи щодо чоловічих та жіночих професій, була організована зустріч з українськими науковицями. Спікерками виступили фіналістки та переможниці Премії L’Oréal «Для жінок у науці» 2018-2019 років: кандидатки фізико-математичних наук Олена Ванєєва та Вікторія Саварин, докторки фізико-математичних наук Валерія Трусова та Катерина Терлецька, кандидатка хімічних наук Оксана Крупка. 

За словами Юлії Романенко, директорки з корпоративних комунікацій компанії L’Oréal, Україна стала 118 країною в світі, яка долучилися до проведення Премії для жінок у науці: Премія L’Oréal “Для жінок у науці” була започаткована ще 21 рік тому, коли світ почав звертати увагу на недопредставленість жінок у науці. На той час жінки складали лише 11% від наукової спільноти. Сьогодні відсоток жінок-науковиць збільшився вдвічі, однак нам цього недостатньо. В Україні дуже багато талановитих науковиць і ми за рівність в науці. Бажаємо дівчатам та жінкам йти у науку та вірити у свої можливості”. 

“В Європейському Союзі одним з шести пріоритетів розвитку дослідницького простору – є забезпечення гендерної рівності. В Україні, порівняно із Європою, жінок у науці набагато більше, однак ще є над чим працювати. Жінки – це фундамент, на якому тримається наша наука. Саме тому дуже важливо на конкретних прикладах розповідати про успішних науковиць та демонструвати їхній успіх”, – каже Дмитро Чеберкус, генеральний директор директорату науки Міністерства освіти і науки України.

Про ТОП-5 причин, чому жінкам варто йти у науку розповіли на зустрічі українські науковиці. Для Катерини Терлецької, наука – це про цікавість, адже людина кожного дня має можливість відкривати щось нове. Наука дає можливості подорожувати світом, вивчати інші культури і досліджувати явища, які знаходяться в різних куточках нашої планети. Окрім того, наука – це можливість найяскравішого спілкування з дуже цікавими науковцями, та змога об’єднувати навколо себе однодумців. 

Для науковиці зі Львова Вікторії Саварин, наука – дуже креативна діяльність, яка приносить нові знайомства, дає змогу побачити світ, самореалізуватися та створювати нові проєкти і знайомства. “Наука – це як сходження на Еверест. Науковці мають володіти цікавістю, любити розв’язувати складні проблеми та не боятися їх. Лише ці навички приведуть їх до найвищого результату”, – каже науковиця.

Для математикині Олени Ванєєвої, однією з найкрасивіших наук є математика, адже саме вона лежить в основі інших наук. Наукова діяльність – це не тільки сидіння і написання наукових статей, а цікава і дуже творча робота, яка дозволяє спілкуватися з людьми з усього світу”, – переконує пані Олена. 

Науковиця Оксана Крупка вбачає найбільшу перевагу науки у мобільності та постійному пошуку нових можливостей. За її словами, наука не обмежується в одній лабораторії, а виходить далеко за її межі. 

“Науковець – людина-оркестр. Для того, щоб займатися наукою, ви маєте бути хорошим мандрівником, щоб популяризувати свої винаходи по світу, письменником – щоб доносити свої думки та ідеї, дизайнером – щоб вміти красиво презентувати свої успіхи”, – розповідає науковиця з Харкова Валерія Трусова.

____

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

Л’Ореаль Україна – один із лідерів на ринку косметики та парфумерії (№1 Косметична Група у Світі). Філіал в Україні був створений у 2004 р. Станом на 2018 р. в Україні працює понад 250 працівників та 89 тис працівників працюють у різних філіалах компанії у всьому світі. 3800 працівників кожен день присвячують свій час досліжденням, працюючи у відділі Досліджень та Інновацій. Компанія представлена (має філіали) у 140 країнах світу та володіє портфоліо з 34 взаємодоповнюючих брендів. В Україні функціонує 4 департаменти – Департамент Продукції Масового Попиту, Продукції Люкс, Департамент Професійних Продуктів та Департамент Активної Косметики. Веб-сайт: http://www.loreal.ua/

 

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X