До Міжнародного дня жінок в інженерії

23 червня у світі відзначається, як міжнародний день жінок в інженерії.

Розберемось разом, хто така інженерка та чим вона займається?

Хто така інженерка?

Якщо “залізти” у словники, то можна знайти таке тлумачення — інженерка — це фахівчиня, у галузі інженерії, яка вміє поєднувати винахідництво, наукові та математичні знання для знаходження нових шляхів розв’язання проблем.

Скажемо трохи простіше. Інженерка — це людина, яка з’ясовує, як все працює і знаходить нові розв’язання проблем, аби покращити наше з вами життя. Супергероїня, адже вона точно знається на математиці, фізиці, дизайні, а також технологіях.

Проблеми виникають всюди, тому інженерія існує в різних галузях: енергетика, екологія, хімія, авіація і космос, і цей список нескінченний.

Інженерка-екологиня намагається з’ясувати, чому змінюється клімат, чому висихають озера тощо. Досліджує вміст різних речовин у повітрі наших міст. А також вивчає причини природних катаклізмів.

Біоінженерка спеціалізується на цілеспрямованій зміні властивостей живих організмів. Ця інженерна спеціальність розвинулася на перетині інженерії, біології та медицини.  Серед досягнень професії можна назвати апарати МРТ, кардіостимулятори, штучні суглоби та ін.

Інженерка-робототехнік розробляє та обслуговує системи, які використовують програмне управління. Одне із завдань — проєктування різних механізмів й устаткування, зокрема створення та експлуатація роботів та автоматизованих систем. 

Агроінженерка організовує ефективне використання сільгосптехніки й обладнання, впроваджує новітні технології для автоматизації робочих процесів й обслуговує спеціальне устаткування

Інженерка-тестувальниця систем безпеки (penetration tester) Тестувальниця систем безпеки моделює дії зловмисників/ць, які бажають отримати доступ до інформаційних систем і порушити цілісність та конфіденційність інформації. Зокрема, тестує системи на проникність та безпеку, аналізує систему на наявність вразливостей. Основне завдання — пошук вразливих місць і недоліків системи, які можуть призвести до порушення конфіденційності і спровокувати некоректну роботу системи.

Детальніше про професії в інженерії можна дізнатись у ДівчатаSTEM, а якщо ти хочеш дізнатись, чи в тебе є хист до STEM, то можеш пройти інтерактивний тест #ШопоSTEM.

Слідкуй за сторінкою Career Hub і ми будемо більше розповідати про цікаві професії.


Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X