“Коли світ на межі змін: стратегії адаптації”: для освітян створюється гайд по роботі в умовах війни

ГО Центр “Розвиток КСВ”,  експертна платформа Career Hub спільно з громадською організацією “GoGlobal” в межах програми «Мріємо та діємо» провели онлайн-воркшоп для вчителів — “Коли світ на межі змін: стратегії адаптації”. В рамках заходу було анонсовано однойменний практичний посібник, який стане настільною книгою для кожного вчителя та допоможе освітянам не лише надавати психологічну підтримку учням в рамках навчального процесу, а й попіклуватися про власний емоційний стан.

“Війна є надзвичайно стресовою та травмуючою подією для психіки, як дорослих, так і дітей. Разом з тим, людська психіка має високий потенціал для того, аби справлятися зі стресом, відновлюватися, напрацьовувати конструктивні стратегії адаптації. Для того аби наша психіка могла успішно впоратися із травматичним стресом, як дорослим, так і дітям важливо мати змогу отримати емоційну підтримку, вміти регулювати власні емоції, розуміти, що з нами відбувається та володіти базовими техніками психологічної самодопомоги. Саме тому вчителям сьогодні вкрай важливо піклуватися про власний емоційний стан і вміти допомогли учням впоратися зі стресом та адаптуватися до нових умов у воєнний час.”, – Анастасія Голотенко, координаторка спільноти Career Hub ГО Центр “Розвиток КСВ”, психологиня.

Під час воркшопу “Коли світ на межі змін: стратегії адаптації” більше 1000 вчителів закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, практичних психологів, працівників психологічної служби шкіл та ліцеїв зі всієї України об’єдналися,  знайомилися один з одним ближче, активно вирішували інтерактивні тексти, а також знаходили відповіді на питання, що на часі. Серед таких питань: чому вчителю важливо піклуватися про свій емоційний стан та як це впливає на роботу в класі; як попіклуватися про себе та налаштуватися на роботу в умовах невизначеності; як діти різного віку переживають та реагують на стрес війни; чому проблеми булінгу, суїцидальної поведінки та насильства актуалізуються в період війни і як варто діяти вчителю;  як підтримати дітей та які техніки може застосовувати вчитель, аби допомогти учням впоратися зі стресом.

Також, під час практичного воркшопу, було анонсовано посібник зручний і доступний ресурс для допомоги вчителям в опануванні інструментами психологічної підтримки та адаптації до нових умов у воєнний час. Посібник має співзвучну назву із воркшопом «Коли світ на межі змін: стратегії адаптації. Психологічна підтримка вчителів та дітей у часи війни», який розробляла експертна група освітян Громадської організації «GoGlobal» спільно з Центром «Розвиток КСВ» та експертною платформою Career Hub у рамках програми «Мріємо та діємо». 

Під час презентації посібника, більшості учасникам воркшопу стало цікаво погортати його і що він є необхідним для них просто зараз.

Що це за посібник і в чому полягає його цінність для вчителя?

Посібник включатиме в себе інформацію про управління стресом та складними ситуаціями: стрес у роботі вчителя, розуміння природи дитячого стресу, інструменти комунікації у стресових ситуаціях, безпечні та відновлюючі форми роботи з дітьми, менеджмент складних ситуацій, таких як булінг, загроза підліткового суїциду, підозра на вчинення насильства над дітьми. 

Практична частина посібника це вправи на саморегуляцію та заземлення, вправи для пошуку ресурсу, а також матеріали програми UKRAINE is the CAPITAL of GREAT PEOPLE. 

Попередня реєстрація на отримання посібника: https://forms.gle/vd8BGPHEHpTEuNes5

Посилання на збережену трансляцію YouTube.

Захід організовано Громадською організацією GoGlobal спільно з Центро “Розвиток КСВ” та експертною платформою Career Hub  рамках програми “Мріємо та діємо”. Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Центром «Розвиток КСВ», Будуємо Україну разом (БУР), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network

 

Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X