Інноваційний відеокурс “AgroChallenge.Твоє майбутнє в агро” для освітян і учнів освітніх закладів

Центр  “Розвиток КСВ” та експертна платформа  Career Hub за підтримки компанії Syngenta в партнерстві з Міністерством молоді та спорту України та Міністерством освіти і науки України спільними зусиллями розробили курс, мета якого познайомити підлітків з інноваціями та кар’єрними можливостями в аграрній сфері і довести, що кар’єра в агро це круто. Курс “Агрочелендж. Твоє майбутнє в агро” – це інноваційний формат освіти, який варто впроваджувати і розвивати в Україні, адже таким чином молодь не лише отримує теорію, але і може використовувати всі надбані знання на практиці. 

В межах спеціального проєкту для підлітків, у липні 2022 року, відеокурс  переглянуло вже 1300 підлітків зі всієї України, оцінивши його як корисний, практичний і як той, що відкриває нові можливості і горизонти.  Після перегляду відеокурсу, 100 учнів виконали челендж у соцмережах, поділившись інсайтами та відгуками, а 20 з них виграли цінні призи. Відтепер цей курс можуть використовувати і інтегрувати в свої освітні програми державні заклади освіти, ініціативи та школи, які спеціалізуються на альтернативній освіті, викладачі дитячих гуртків тощо. 

Переглянути відеокурс можна за посиланням: https://careerhub.in.ua/agrochallenge/ 

“Ми надзвичайно вдячні нашим партнерам за те, що разом нам вдалося продемонструвати, які кар’єрні можливості розкриває агро сфера і те, що українська молодь почала бачити сенс у її розвитку на рівні з усіма іншими. Перечитуючи плани і мрії учасників, ми помітили, що багато хочуть будувати кар’єру і майбутнє тут, в Україні. Тож можна сказати, що цей проєкт є життєствердним і що він – про світле майбутнє в Україні.”, – зазначив Тарас Деркач, координатор платформи Career Hub ГО “Центр “Розвиток КСВ”.

Україна має високий потенціал для розвитку аграрної сфери, в тому числі експортний. Ця галузь постійно модернізується і трансформується. Наразі дуже актуальним є те, що українське агро це і питання продовольчої безпеки світу, адже від постачання нашої сільгосппродукції залежить багато інших країн. З високих трибун говорять про те, як розблокувати українські порти і як дати українське зерно світу, тому робота аграрної сфери безумовно важлива, особливо в умовах кризи. 

“Ми дуже раді долучитися до такої важливої справи, як розвиток і продовження участі в агро талановитої молоді та надзвичайно щасливі, що у челенджі взяло участь так багато учнів. Для компанії Syngenta ключовим пріоритетом було і буде – інвестувати в молодих людей, які зацікавлені в агро, адже, на жаль, ми бачимо тенденцію відтоку потенційних кадрів і стереотипні думки про те, що агро – це не круто і не цікаво. Бути залученими до цього проєкту, розвіювати міфи і розвивати спільне майбутнє – честь. Впевнена, що саме завдяки нашій молоді, її розуму та стійкості ми створимо прекрасне майбутнє для України.”, – Олександра Потетюшна, менеджерка з внутрішніх комунікацій та CSR проєктів «Сингента Україна».

«Наразі важливо продовжувати розвиток молоді та якісних проєктів, пов’язаних з аграрними професіями в Україні. Саме це ми з натхненням робимо в Syngenta, розробляючи спільно з партнерами такі проєкти і залучаючи наших експертів із різних функцій та з усієї України»,  — додає Олена Коваленко, HRD компанії «Сингента Україна».

В рамках курсу AgroChallenge підлітки відкривали для себе перспективи цієї надважливої та інноваційної галузі, руйнували стереотипи про неї. Фахівці провідної агрокомпанії Syngenta розповіли про тонкощі роботи в сільгоспсфері й про те, якими інноваціями вона наповнена. А завдяки серії  відео під назвою “Агрочелендж. Твоє майбутнє в агро”, героями яких стали блогер Андрій Шимановський та активістка Юлія Шкуліпа, спілкуванню з експертами аграрної галузі підлітки зрозуміли, що агро професія майбутнього і саме вона є визначною для України та світу в цілому. 

Учасники «Агрочелендж. Твоє майбутнє в агро» про проєкт: 

“При проходженні курсу мене приємно здивував той факт, що в аграрній сфері зараз використовують надсучасні дрони та навіть супутники, а керує цим процесом не лише людина, а і штучний інтелект. Аграрна сфера України – це дуже складна та потрібна система, без якої наше майбутнє неможливе, і не тільки тому, що є загроза голоду, а й тому що, відстанемо від усього технологічного світу і втратимо величезні кошти. Ми маємо допомагати нашим аграріям, адже це ключ до взаємовідносин зі світом задля збагачення України”, – Максим Торгало.

“Найбільше мене вразило те, що Україна багато своїх зернових продуктів експортує в інші країни. А ще, агро дає можливість молоді створювати інноваційні методи для досліджень нових продуктів у нашій країні”, – Софія Хрін.

“Я дуже люблю спостерігати за процесом посівної з кабіни сучасного трактора, збирати врожай на комбайні. І хоча я тільки перейшов у 8-й клас, я вже чітко знаю, що в майбутньому хочу обрати професію агронома. Свої перші кроки до досягнення мети я вже роблю – третій рік практикую вирощування часнику сорту “Мексиканський велетень”. Але завдяки проєкту “Агрочелендж. Твоє майбутнє в агро”, я дізнався ще дуже багато нового і цікавого для себе”, – Ігор Клімов.

“По-перше, неймовірно приємно, що багато учасників проєкту саме з Сумщини, адже це моя мала батьківщина, якою я пишаюся. По-друге, аграрна галузь завжди була однією з провідних в економіці нашої країни і безперечно важливим є те, що підлітки своєю участю у проєкті довели, що мають патріотичні наміри і те, що вони хочуть брати участь у відбудові України та бачать своє майбутнє саме в ній. Наша місія, як Міністерства молоді та спорту України сприяння розвитку молодих людей і створення можливостей для цього розвитку. Впевнена, що у майбутньому ми станемо тією самою країною технологій, у якій хочеться жити і розвиватися, країною з крутою і талановитою молоддю”, –  Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту 

“Вибір професії – складний і довготривалий процес, особливо в підлітковому віці. Тут потрібні не лише теоретичні знання, але й практичні, адже орієнтуватися у світі професій, не розуміючи зміст роботи в тій чи іншій сфері – дуже складно. Часто, обираючи професію, підлітки орієнтуються на картинку, мало уявляючи особливості і специфіку самої роботи. Я вдячна організаторам цього проєкту за те, що він якраз про набуття необхідного досвіду, а не про поверхові знання, а учасникам – за участь. Професія дорівнює задоволенню власним життям, тому обирайте професію свідомо і будьте щасливими, під мирним небом”, – Ольга Флярковська, начальниця відділу наукового та навчально-методичного забезпечення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту модернізації змісту освіти.

Інформаційний партнер: Міністерство освіти і науки України

Про організаторів:

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). Детальніше: www.csr-ukraine.org

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Детальніше: www.careerhub.in.ua 

Syngenta – одна з провідних світових сільськогосподарських компаній, її мета — допомогти безпечно нагодувати весь світ, водночас піклуючись про планету. Компанія прагне підвищити сталість, якість і безпеку сільського господарства за допомогою науки світового рівня та інноваційних галузевих рішень. Більше інформації можна знайти на сайті: www.syngenta.ua

Міністерство молоді та спорту України – займається адвокацією питань молоді, забезпечує формування та реалізації політики у молодіжній сфері шляхом розробки нормативно-правових актів, що стосуються вирішення актуальних питань молоді, та удосконалення актів законодавства, для покращення становища молоді. Головне завдання – створювати можливості для самореалізації та розвитку потенціалу молоді в Україні. Детальніше: https://mms.gov.ua/ Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X