Career Hub розпочали безкоштовні кар’єрні онлайн-консультації для українців за кордоном

Центр “Розвитку КСВ” і експертна платформа Career Hub запустили соціальний проєкт “Career Counselling for Ukrainians” (“Кар’єрне консультування для українців”), мета якого  – допомогти українцям за кордоном знайти роботу та pf планувати кар’єру спільно з професійними кар’єрними консультантами і HR-фахівцями зі всієї Європи. 

Відсутність нетворкінгу, незнання країни та можливостей, незнання мови, відсутність необхідної інфраструктури для біженців з дітьми, пошук нового місця роботи, або потреба у перекваліфікації – всі ці фактори ускладнюють життя мільйонам вимушених переселенців. Потреба у підтримці, допомозі, консультуванні суттєва. Саме тому впродовж червня українці, які вирішили взяти участь у благодійному проєкті, отримають кар’єрні консультації. 

“У ситуації вимушеної міграції людині набагато складніше адаптуватися до нових умов життя, адже переїзд відбувається з незалежних від неї обставин, а рішення часто приймається дуже швидко та під сильною дією стресу. Людям, що вимушено опинилися в іншій країні, нерідко досить складно планувати майбутнє, ставити кар’єрні цілі і будувати плани, складно навіть елементарно зорієнтуватися в умовах нового для себе ринку праці і зрозуміти куди рухатися, де та як шукати роботу. Ми не могли залишатися осторонь проблеми працевлаштування українців, які вимушено опинилися за кордоном через війну, саме так і виникла ідея проєкту з кар’єрного консультування для українців за кордоном і ми дуже радіємо, що наша ідея знайшла підтримку серед колег, які зголосилися надавати консультації на волонтерській основі.”, – зазначає координаторка напрямку кар’єрного консультування експертної платформи Career Hub, Анастасія Голотенко. 

Хто консультуватиме? Career Hub об’єднали професійних кар’єрних консультантів, HR-ів, психологів, кар’єрних коучів  з України, Польщі, Німеччини, Ірландії та Болгарії, які вже готові проконсультувати українців, що вимушено емігрували. Ці люди знають про Європейський ринок праці, процес адаптації та процедуру працевлаштування в іноземних країнах все, адже мають багаторічний досвід проживання, роботи, управління в країнах ЄС.  Консультанти “Career Counselling for Ukrainians” нададуть українцям рекомендації  з формування професійної кар’єри та/або зміни професії (сфери професійної діяльності), допоможуть усвідомити власний потенціал та набути необхідних навичок. 

“Працюючи у великій міжнародній IT корпорації я бачу як запит на кар’єрне консультування зростає. В ситуації переїзду за кордон питання працевлаштування стає надважливим, адже все дуже швидко змінюється, потрібно швидко адаптуватися, здобувати нові навички та часто навіть повністю перекваліфіковуватися. Коли це поєднується із високим ступенем невизначеності щодо майбутнього, людині стає складно зорієнтуватися самостійно, саме тому я думаю, що мій досвід і професійні знання допоможуть людям, які звернуться за консультацією”, – говорить Анастасія Якименко, кар’єрна консультантка, коуч та психологиня.

Консультантка з працевлаштування та рекрутерка польської агенції Job Impulse, Альона Панько, додає: “Зараз ми бачимо, що до Польщі прибуває дуже багато людей з України, більшість з них є дуже кваліфікованими фахівцями, але їм непросто зорієнтуватися на новому для себе ринку праці. Разом з тим, польські роботодавці є досить відкритими до працевлаштування іноземців, зокрема і українців, тож якщо проєкт допоможе фахівцям та роботодавцям знайти один доного – це стане чудовим результатом нашої роботи”.  

Для того, аби українці мали можливість познайомитися з консультантами ближче, було створено каталог , який ще буде поповнюватися. Щоб обрати свого консультанта,  необхідно перейти у цей каталог та заповнити коротку акнету.

Благодійний проєкт також підтримала Уляна Ходорівська – кар’єрна консультантка, яка понад 10 років працює з темами професійного розвитку й вигорання, зміни діяльності й становлення професійної самооцінки. Уляна Керувала Дослідницьким та Консалтинговим центрами Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна. Є авторкою майстер-класу “Синдром самозванця” на платформі “Пошуршимо?”. Саме вона проводитиме інтенсив для консультантів і надихатиме їх, аби всі українці отримали від навчання крутий результат.

Якщо ви маєте бажання долучитися до проєкту як консультант_ка:

Контактна особа: Анастасія Голотенко, координаторка спільноти Career Hub,  E-mail: ag@csr-ukraine.org.

Про організацію та платформу:

Центр «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine) – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Пріоритети Центру: розвиток КСВ, кар’єрних навичок серед молоді, STEM освіти і популяризація науки і технологій серед дівчат.

Career Hub – експертна платформа Центру “Розвиток КСВ” з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Серед основних напрямів діяльності: розробка буклетів та уроків про кар’єру для школярів “Карта професій“, ініціатива Пакт заради молоді-2020, програма розвитку навичок Skills Lab та надихаючі проекти для школярів та молоді на тему планування кар’єри. 

 

Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X