Досвід волонтерських рухів, способів об’єднання, підтримки та напрямів допомоги, довкола яких об’єднуються українців за кордоном

ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в рамках проєкту Future of Work та координації діяльності робочої групи щодо об’єднання українців/ок за кордоном для допомоги Україні, спільно з залученою експерткою Наталією Тілікіною,провели дослідження досвіду волонтерських рухів національного та міжнародного рівня, способів об’єднання та підтримки великих міжнародних спільнот, актуальних напрямів допомоги, довкола яких можна об’єднати українців за кордоном станом на липень 2022 року. 

Дослідження включає в себе: загальний аналіз залученості українців за кордоном для допомоги Україні, кейси волонтерської допомоги за кордоном, аналіз залучення волонтерів на допомогу українським біженцям через різні інформаційні платформи, приклади допомоги від українських діаспор, інформацію про культурні представництва України за кордоном, приклади ініціатив, які здійснюють медичну, гуманітарну допомогу та сприяють ЗСУ, приклади онлайн платформ для допомоги українцям та пропозиції щодо шляхів допомоги Україні.

Завантажити та ознайомитися з дослідженням можна тут.

 

Загальний аналіз залученості українців за кордоном для допомоги Україні

Українці, які виїхали за кордон унаслідок воєнних дій потребують допомоги у вирішенні першочергових життєвих потреб, у той же час вони є ресурсом підтримки та допомоги військовим і жителям України. Українці, які через воєнні дії були вимушені виїхати за кордон, самоорганізуються та/або приєднуються у існуючі волонтерські рухи, організації, об’єднання, групи в соціальних мережах і месенджерах для допомоги Україні та українцям, а також створюють нові. 

Аналіз соціальних мережах (Facebook, Telegram) українських біженців, проведений ГО «Інститут молоді» 5-17 квітня 2022 року, виявив яким чином українці долучаються до допомоги Україні:

 • інформування про події в Україні, розвиток воєнних дій, героїчні вчинки українських воїнів (Польща, Чехія);
 • пропозиція публікувати інформацію на сайті тільки українською мовою (всі країни);
 • повідомлення про проведення громадянських акцій на підтримку Україні (мирна хода, мирні мітинги на підтримку України), залучення учасників інтернет-груп до участі у акціях (Словенія, Франція);
 • створення українських товариств, спільнот для спілкування та взаємодопомоги українцям як за кордоном, так і в Україні (Словенія, Чехія, Німеччина);
 • пропозиції приєднання до флешмобів на підтримку Україні, який надалі перетворюються на потужні фандрейзінгові арт-проекти (Франція – флешмоб «Мотанка Свободи»);
 • підписання петиції щодо заборони російських мітингів або інших заходів (Німеччина);
 • збір коштів на допомогу українській армії (Словенія, Чехія, Німеччина, Польща);
 • виготовлення і продаж товарів з українською символікою, українських страв (вареники, борщ тощо) (Чехія, Польща).

Багато українців, які знаходяться за кордоном, займаються перевезенням гуманітарної допомоги до України, засобів для захисту військових, біженців.

Аналіз дописів студентів і викладачів Луцького національного технічного університету, які наразі перебувають за кордоном, дав змогу визначити напрями волонтерської діяльності українців за кордоном, а саме:

 • збір та сортування речей першої необхідності для українців, які постраждали від війни, а також для військових (спальні мішки, продукти з довгим терміном придатності та засоби гігієни, джгути та медикаменти тощо) (Чехія, Польща);
 • збір коштів на підтримку населення України та ЗСУ (Італія);
 • супровід і поселення українських переселенців (Польща);
 • створення груп/спільнот у месенджерах на підтримку українців та ЗСУ (Польща);
 • надання допомоги у центах для біженців: координація діяльності волонтерів, допомога з перекладом при спілкуванні (Чехія, Польща); 
 • уроки для дітей українських біженців, допомога українським дітям, які виїхали з України, у соціалізації і інтеграції до нових умов  життя (Литва, Польща);
 • участь у громадянських акцій та заходах на підтримку України (Чехія, Італія);

До волонтерської діяльності студенти і викладачі Луцького національного технічного університету долучаються через громадські організації та волонтерські програми, що діють у країнах їхнього тимчасового перебування, співпрацюють з закладами, що надають допомогу біженцям з України:

 • European solidarity corps (Європейський Корпус солідарності) (Литва);
 • Волонтерський центр (Литва);
 • урядовий місцевий штаб допомоги українцям у місті Хелм (Польща);
 • центри для біженців (Польща);
 • організація днів української культури, частування українськими стравами (Литва).

Волонтерська допомога за кордоном

Таким волонтерством займаються як існуючі вже давно благодійні фонди та організації, так і створені після повномасштабного російського вторгнення на територію України.

Фонд Сайферс (The Cifers Foundation) заснувала родина Сайферсів, щоб допомогти Україні та її народу, який завзято бореться проти російського агресора. Фонд допомагає військовими засобами захисту та іншим необхідними речами: приладами нічного бачення, раціями, дронами, бронею, касками, аптечками, термоодягом та іншим необхідним. Також допомагає сім’ям, які постраждали від бойових дій. Організовує збір пожертв від тих, хто прагне допомогти Україні. Фонд реалізує такі проєкти:

 • Аукціон дитячих малюнків на тему «Моя Україна» на підтримку захисників України. Мета цієї акції – зібрати кошти на придбання спецзахисту для бійців. Збір коштів проводитися в США під час аукціону дитячих малюнків. 
 • Подарункові картки для донорів. Спільно з партнерами проєкту «Ми віримо в перемогу!» Фонд збирає дитячі малюнки про війну та мир в Україні, друкує малюнки на листівках і надсилає поштою подарункові листівки з малюнками дітей за надання пожертви на суму 100 доларів США та більше.
 • Співробітники чотирьох різних організацій (The Fay Group, QBE LLC, My Medic, The Cifers Foundation) об’єдналися, щоб придбати та доставити медичні аптечки для надання допомоги жителям України.

SAFEBOW – організація, яка допомагає з евакуації вимушених переселенців з України після повномасштабного російського вторгнення. Волонтери допомагають безпосередньо сім’ям та окремим особам з евакуацією, віддаючи перевагу групам ризику, зокрема дітям, ЛГБТ, людям похилого віку та особам з інвалідністю. Організація фінансується за рахунок краудфандингових пожертв та забезпечує біженців транспортом, житлом, їжою, медичними та іншими необхідними засобами.

Connecting with Ukraine – соціально відповідальна компанія, яка започаткувала ініціативу «Ми з Україною», що надає допомогу українським переселенцям, які шукають притулку. У рамках ініціативи функціонує платформа з корисною інформацією для українських біженців щодо отримання необхідної фінансової та гуманітарної допомоги та всіх, хто хоче їх підтримати.

Волонтерський Складський Центр гуманітарної й медичної допомоги Україні Help Ukraine створили українські бізнесмени у Польщі. На склад можна відправити будь-який вантаж, що допоможе людям. Help Ukraine також приймає пожертви на придбання ліків та іншої гуманітарної допомоги. Ці вантажі направлятимуть до регіонів, які найбільше цього потребують.

 

Залучення волонтерів на допомогу українським біженцям надають різні інформаційні платформи

CLEAR Global та Translators without borders запустили програму для підтримки українських біженців, у рамках якої збираються перекладати письмові документи щодо безпеки й захисту мігрантів, їхнього доступу до різноманітних послуг, розпорядження та вказівки ООН тощо.

Портал UA Aid Center зібрав онлайн-каталог контактів та адрес понад 350 верифікованих центрів і складів з допомоги українцям у 23 країнах світу, 19 перевірених організацій, які збирають кошти та спрямовують  їх на допомогу армії та цивільному населенню. На порталі також є перелік найнеобхідніших речей для військових, медиків і цивільних

Інформаційні платформи Help People Leave Ukraine, Tarjimly шукають волонтерів, які можуть прийняти українців у себе вдома, допомогти їм з одягом, їжею чи автомобільними перевезеннями. Щоб уникнути шахрайства та інших злочинних дій стосовно українських біженців усі, хто вперше пропонує допомогу, мусять підтвердити свою особистість. 

Інформаційна платформа Support Ukraine Now містить інформацію про офіційні фонди збору коштів, запити про допомогу, розміщення українців за кордоном.

Сервіс Shelter for Ukraine допомагає евакуйованим українцям знайти тимчасове житло за кордоном, а волонтерам – запропонувати своє помешкання для прихистку. 

Інформаційні ресурси StopPutin і StandWithUkraine публікують анонси майбутніх мітингів в різних країнах світу проти російського вторгнення в Україну: де й коли вони відбудуться, а також посилання на докладну інформацію від організаторів. До переліку можна внести акцію у своєму місті, аби про неї дізналися якомога більше людей.

Інформаційний сайт Russia invaded Ukraine містить інформацію про ситуацію в Україні, перебіг військових дій та інструкції як допомогти і підтримати Україну у протистоянні з російським агресором.

На порталі гуманітарної допомоги help.gov.ua, який створено фахівцями Офісу Президента та Кабінету Міністрів України, можна дізнатись: як відправити і кому адресувати гуманітарний вантаж, як перерахувати кошти для підтримки армії чи допомоги постраждалим мирним мешканцям, контакти закордонних та українських гуманітарних хабів тощо.

Платформа «Люди для України» (people4ua), яка розроблена фахівцями YouControl спільно з Міністерством оборони України, обʼєднує волонтерів, які забезпечують потреби ЗСУ і ТРО.

Онлайн-хаб Ukraine Helpers спрямована акумулювати найбільш нагальні потреби українців під час війни (необхідні речі за запитами офіційних організацій; адреси складів для прийому гуманітарної допомоги в різних країнах світу; перелік благодійних фондів та організацій в Україні і за кордоном; перелік житла тощо), допомагати можуть люди зі всього світу.

Лінія гуманітарної пошти від «Нова Пошта Глобал» працює для волонтерських організацій та людей з усього світу, які бажають допомогти Україні. Волонтерам достатньо надіслати або привезти речі на один із закордонних складів у своїй країні. 

Міжнародний гуманітарний штаб при Львівській митниці «ДопомогтиUALviv» спрямовує свою роботу на допомогу українській армії.

MacPaw Development Foundation – громадська організація займається отриманням і розповсюдженням продуктів харчування, медичних товарів, засобів гігієни та іншої гуманітарної допомоги тим, хто її потребує. Допомогти ініціативі можна, зробивши пожертву до фонду.

Допомога від українських діаспор

Допомогу українцям та Збройним силам України надають громадські організації та активісти українських діаспор у багатьох країнах світу. 

У Польщі діють громадські об’єднання започатковані етнічними українцями, які координують і безпосередньо допомагають біженцям з України та організовують цільову допомогу Україні та ЗСУ: Український дім у Варшаві, Об’єднання українців у Польщі та інші. У Польщі як місцеві, так українські волонтери реалізують таку діяльність, як: 

 • гуманітарна та фінансова допомога
 • допомога із житлом, надання прихистку емігрантам;
 • акції на підтримку України (молитви за Україну під час Хресної ходи, акції протесту проти російського вторгнення в Україну, акції під час спортивних змагань);
 • благодійні акції (благодійний футбольний матч, благодійні концерти, благодійні ярмарки на підтримку ЗСУ);
 • групи волонтерів з евакуації тварин;
 • допомога біженцям у спілкуванні та перекладі документів;
 • психологічні консультації та підтримка;
 • інформаційна підтримка;
 • документація злочинів російських військових в Україні.

Українська діаспора у Франції та її громадяни на підтримку Україні здійснюють: 

 • надання матеріальної (одяг, харчі, речі першої необхідності) і соціальної допомоги біженцям;
 • збір і перевезення гуманітарної допомоги жителям України;
 • збір коштів на потреби  українських військових;
 • надання допомоги переселенцям в оформленні документів на тимчасове перебування та/або оформлення статусу біженця; 
 • надання житла біженцям.

 

Допомогу надають як громадські та релігійні організації, так і пересічні громадяни. Для взаємодії та організації волонтерської діяльності діють групи у соціальних мережах.  

 

У Литві допомогу Україні надають етнічні українці, що проживають в країні та є четвертою за величиною національною громадою Литовської Республіки та об’єднані в щонайменше 13 громадських організацій. Серед напрямів їхньої допомоги:

 • акції на підтримку України (мітинги та акції солідарності; культурні акції);
 • організація збору та відправки гуманітарної допомоги жителям України;
 • фінансова підтримка, постачання медикаментів та медичного обладнання, в тому числі автомобілів швидкої допомоги, для військових ЗСУ;
 • надання житла біженцям з України;
 • тимчасове працевлаштування українських біженців (вебінар про можливості працевлаштування; ярмарок вакансій для українців; база вакансій та гранти для українських митців, які перебувають у Литві);
 • сприяння в інтеграції українців у литовське суспільство (сайт для українських емігрантів з організації надання послуг; безкоштовні табори вихідного дня для українських дітей і підлітків; безкоштовна програма підтримки для українських біженців «BeFriend Vilnius»); 
 • курси і програми литовської мови (проєкт «УКРАЇНА В ЛИТВІ» Ради Всесвітньої литовської школи; приватна українська школа «Героям Слава»).

 

Культурні представництва України за кордоном

Станом на грудень 2013 року в європейських країнах існувало 17 культурно-інформаційних центрів у складі закордонних дипломатичних установ України (Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Грузія, Естонія, Іспанія, Італія, Молдова, Польща, Португалія, Румунія, Туреччина, Угорщина, Франція, Чехія). Їхня діяльність спрямована на сприяння розвитку міжнародного співробітництва України з державою перебування в галузі культури, освіти, науки та техніки, туризму, фізичної культури і спорту; поширення в державі перебування інформації про Україну; ознайомлення громадян держави перебування з історією і культурою України, сприяння вивченню української мови на території цієї держави; підтримання зв’язків з українцями за кордоном, сприяння задоволенню їх культурно-мовних, інформаційних та інших потреб; поширення інформації про туристичні можливості і привабливість України, сприяння співробітництву з державою перебування у туристичній галузі. Проте аналіз діяльності цих центрів свідчить про певні невтішні тенденції у їхній роботі

 • малочисельність штату і відсутність фахівців із культурного менеджменту;
 • заходи, які реалізуються центрами, переважно формальні, обмежуються поширенням інформації про Україну і не передбачають перспектив культурного співробітництва;
 • слабка участь Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства молоді та спорту України, Державного комітету телебачення та радіомовлення України у плануванні роботи відповідних культурних представництв за кордоном.

У 2017 році створено державну установу “Український інститут“, діяльність якої спрямована на зміцнення міжнародного авторитету України засобами культурної дипломатії, покращення розуміння та сприйняття України та українців у світі, налагодження і розвиток міжнародних  культурних відносин між Україною та іншими країнами світу. Інститут має закордонні філії та підпорядковується МЗС України. 

Допомога ЗСУ

Більшість волонтерів/ок в Україні мають досвід волонтерської діяльності ще з 2014 року, що наразі допомагає їм в організації надання допомоги населенню та Збройним Силам України. 

Спеціальний рахунок НБУ для допомоги Збройним Силам України. Національний банк Україні відкрив спеціальний рахунок для збору коштів на потреби армії.

Благодійний фонд «Повернись живим», який створено у 2014 році для допомоги ЗСУ, закуповує обладнання, що допомагає рятувати життя військових. Інструктори Фонду займаються підготовкою саперів, операторів безпілотних літальних апаратів (БПЛА), артилеристів і снайперів, навчають домедичній допомозі й сприяють проведенню секретних місій.

Благодійний фонд Сергія Притули займається закупівлею необхідної для захисників України амуніції й обладнання – бронежилетів і шоломів, тепловізорів, дронів, планшетів, рацій, транспортних засобів тощо.

Благодійний фонд допомоги армії «Крила Фенікса» надає допомогу в оснащенні української армії засобами індивідуального нелетального захисту, такими як бронежилети та каски; лікуванні поранених бійців; придбанні індивідуальних аптечок.

Благодійний фонд «Армія SOS» – громадська ініціатива, що допомагає українській армії у високотехнологічних напрямах, в яких держава потребує підтримки: проектування та конструювання БПЛА; розробка та надання ЗСУ програмного забезпечення системи управління та вогневого ураження «Кропива»; апаратне та програмне забезпечення повітряної та радіотехнічної розвідки.

Фонд оперативної допомоги KOLO доставляє необхідне обладнання українським воїнам безпосередньо на передову невеликими партіями.

Благодійний фонд імені Олексія Ставніцера, заснований понад 10 років тому представниками соціально відповідального бізнесу України, наразі збирає гроші для закупівлі бронежилетів і касок високого рівня захисту.

Ф.О.Н.Д. Діани Макарової (Фонд оперативної національної допомоги) надає адресну допомогу українським солдатам, поставляючи обмундирування та спорядження, засоби захисту та медикаменти на передову.

Забезпечення військових ЗСУ здійснюють окремі волонтери: Роман Донік, Тата Кеплер, Наталія Юсупова, Роман Зозуля.

 

Медична допомога

 

Рахунок для допомоги медикам від МОЗ. Міністерство охорони здоров’я України спільно з товариством Червоного Хреста в Україні відкрило спеціальний рахунок для допомоги закладам охорони здоров’я.

Медичний батальйон «Госпітальєри» працює на передовій і рятує наших захисників в умовах активних воєнних дій.

Громадська організація «Агенти крові» – проєкт, що з 2015 року пропагує добровільне, безоплатне та регулярне донорство крові. Наразі збирає кошти на закупівлю кровоспинних засобів для волонтерів, тероборонців, рятувальників, евакуаційних груп і цивільного населення.

Громадська організація «ASAP RESCUE» – це об’єднання волонтерів-парамедиків, які проводять рятувальні операції на передовій та беруть участі в них під час катастроф, катаклізмів та ситуацій, які несуть загрозу життю і здоров’ю громадян в мирний час, а також під час воєнних операцій. 

 

Гуманітарна допомога

 

Рахунок НБУ для гуманітарної допомоги українцям, постраждалим від російської агресії, відкрито в Національному банку  України.

Штаб гуманітарної допомоги при НАЗК – ініціатива працівників Національного агентства з питань запобігання корупції з метою організації прозорого процесу надання міжнародної допомоги українським військовим та громадянам; централізована закупівля ліків, предметів першої необхідності для українських регіонів.

Громадська організація «Народний проект» (People’s Project) створена у 2014 році з метою об’єднання волонтерів і небайдужих людей заради соціальних проектів та допомоги народу України. Наразі реалізує поточні благодійні проекти у галузі оборони, медицини та суспільних ініціатив.

dobro.ua фандрайзингова платформа онлайн-благодійності, через яку можна долучитися до благодійних і соціальних проектів. Діяльність платформи забезпечує Міжнародний Благодійний Фонд «Українська Біржа Благодійності».

HelpUkraine.Centr – центр волонтерської гуманітарної і медичної допомоги, який створено на початку повномасштабної війни українськими бізнесменами. Центр приймає гуманітарну та фінансову допомогу зі всього світу на три склади (два у Польщі, один у Румунії) та доставляє її до України.

Проєкт «Волонтер БПД (безоплатної правової допомоги)» розпочато у 2021 році задля залучення людей до співпраці з центрами надання БВПД (безоплатної вторинної правової допомоги). Ці центри допомагають у правопросвітницькій роботі, налагоджують взаємодію з партнерськими організаціями, розміщують інформацію, здійснюють перенаправлення, комунікують з об’єднаними територіальними громадами, органами місцевого самоврядування тощо. Зараз волонтери проєкту разом з фахівцями регіональних, місцевих центрів з надання БВПД в усіх куточках України працюють з надання необхідної допомоги населенню.

ГО «Боротьба за права» підтримує українців та українок з інвалідністю під час війни.

І це далеко не повний перелік благодійних та громадських організацій, волонтерських ініціатив, діяльність яких спрямована на надання підтримки та допомоги населенню та Збройним Силам України. 

 

Онлайн платформи для допомоги Українцям

 

Крім того, існує декілька платформ, які дають змогу українцям/кам отримати різні види допомоги та/або долучитися до неї:

 • загальна інформація щодо виїзду, оформлення документів, отримання гуманітарної допомоги тощо: 

Україна

ДРУГ система дозволяє консульським установам України по всьому світу залишатись на зв’язку з громадянами, повідомляти їм важливу та корисну інформацію про країну їхнього тимчасового перебування, а також надавати допомогу чи інструкції, як діяти в надзвичайних ситуаціях (МЗС).

СпівДія – волонтерська P2P-платформа, яка ініційована Координаційним штабом з гуманітарних та соціальних питань Офісу Президента України. (психологічна допомога і неформальна освіта дітям, гуманітарна допомога українцям, забезпечення прихистків для біженців і ВПО, безоплатна правова допомога постраждалим від війни, психологічна підтримка).

Goodacity сайт, де надається значна кількість інформації по 16 країнах ЄС, про житло, освіту, працевлаштування, оформлення статусу, медичну допомогу, про перевезення і оформлення тварин тощо.

Застосунок «Дія» має інформацію щодо допомоги громадянам України, що були вимушені виїхати до інших країн через війну та вторгнення РФ. Тут розміщено: Віртуальний центр Дія.Бізнес, що надає консультації з пошуку роботу та започаткування власної справи; інформація по певним країнам щодо умов виїзду і правил перетину кордону, оформлення документів та/або статусу біженця, отримання гуманітарної допомоги.

Міжнародний штаб допомоги українцям (МШДУ) це світове об’єднання благодійних фондів, організацій, бізнес-спільнот, ЗМІ, державних органів влади, торгових палат з 72 країн світу. Надає такі можливості: 1) інформаційне висвітлення про реалії війни в Україні, взаємодія з міжнародними ЗМІ; 2) консультаційна та організаційна допомога з логістикою, поселенням та побутом для біженців; 3) організація гуманітарної допомоги медикам, військовим, біженцям з усього світу в Україну та за кордоном.

Українська волонтерська служба – на сторінці відсутня інформація щодо залучення до волонтерства під час повномасштабної війни.

Інші країни

Rubikus – команда волонтерів, яка допомагає українцям, що біжать від війни країнах Європи.

 • щодо роботи і працевлаштування:

Jooble – сайт із пошуку роботи, що працює в 71 країні світу, за підтримки Київстар створив ресурс для працевлаштування українських біженців в країнах Західної Європи. 

Happy Monday – тут українці можуть знайти дистанційну роботу або вакансії за межами країни.

ePraca – мобільний застосунок для пошуку роботи у Польщі.

Hire for Ukraine – сайт, де українці можуть розміщувати резюме, вказавши навички та країну перебування, які потім переглядають зацікавлені роботодавці.

Jobs for Ukraine – сайт, який містить відкриті для українців вакансії в галузі науки, промисловості, спорту та мистецтв.

 

Спільні програми і проєкти

У країнах, до яких виїхали українці, Міністерствами, громадськими організаціями і українськими посольствами проводяться адаптаційні програми (заходи) для дітей і молоді щодо ознайомлення зі звичаями, культурою, реаліями і побутом (наприклад, Проект “Ласкаво просимо до Чехії” – це програма адаптації для українських дітей та молоді 6-15 років).

 

Пропозиції шляхів допомоги Україні

Українці/ки, які перебувають за кордоном, можуть допомогти Україні протистояти російському вторгненню та відновленню економічного розвитку країни такими способами:

 1. Грошові пожертви на гуманітарну або військову допомогу – це один із найпростіших і найбільш прямих способів допомогти українцям. Багато благодійних організацій, фондів та інформаційних платформ приймають перекази з усього світу для надання гуманітарної допомоги українцям, які постраждали від війни, та фінансово підтримати українську армію. 
 2. Громадянські акції на підтримку України: мирні демонстрації, мітинги, акції, флешмоби – один спосіб вплинути на уряд країни, де перебувають українці, підтримати Україну, надати необхідну допомогу, застосувати санкції до Росії, допомогти біженцям. 
 3. Поширення достовірної інформації про Україну, ознайомлення іноземців з культурними та побутовими традиціями українців. Росія використовує дезінформацію не лише проти українського народу, а й для впливу на світову думку. Найменше, що можна зробити, це поділитися правдивими новинами про Україну, висвітлюючи те, що відбувається по-справжньому, називаючи речі своїми іменами (можна запропонувати ресурси, на яких є достовірна інформація). З цією метою організовувати акції та заходи з інформування. 
 4. Долучатися до волонтерської діяльності.
 • українці за кордоном, які живуть у сусідній країні з Україною, можуть стати волонтером на кордоні, подаючи їжу, пропонуючи проїзд біженцям і сортуючи речі;
 • долучатися до місцевої волонтерської спільноти, української діаспори в країнах тимчасового перебування, брати участь у їхній діяльності;
 • надавати допомогу емігрантам з України у центрах для біженців: бути перекладачем; надавати інформацію щодо оформлення необхідних документів, можливості отримати соціальну та гуманітарну допомогу; супроводжувати при поселенні; організовувати групи підтримки як в соціальних мережах, так і особисті зустрічі;
 • долучатися до волонтерських проєктів з адаптації переселенців до життя у країні тимчасового проживання тощо.
 1. Допомога біженцям у країні перебування. Українці/ки, які вже певний час проживають за кордоном, мають роботу, житло або вільну кімнату, можуть надавати допомогу біженцям:
 •  надавати житло або тимчасовий притулок;
 • допомагати у працевлаштуванні або пошуку тимчасового заробітку;
 • надавати інформаційну та психологічну допомогу та підтримку;
 • надавати гуманітарну допомогу як українським біженцям, так і громадянам України, які постраждали від військових дій.
 1. Економічні впливи. Українці/ки, які тимчасово або постійно проживають закордоном мають долучатися до:
 • підтримки українського бізнесу: продовжувати та розширювати співпрацю з українськими компаніями; підтримувати економіку України, купуючи товари і послуги в українських компаній;
 •  бойкот російського бізнесу та відмови від всього російського: відмова від співпраці з російськими компаніями, від покупки товарів російських брендів або вироблених в Росії, від перегляду і скачування відео на російських сайтах; проведення акцій з бойкоту російських брендів і кампаній.

Публікацію підготовлено в межах програми “Мріємо та діємо”, що впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну Разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X