Федот Єременко: Банк – це дуже багатогранна організація. Тут можна реалізуватися людям з абсолютно різними здібностями.

Федот Єременко, заступник голови правління ПУМБ

 – Федоте, як починався Ваш кар’єрний шлях у банку?

Я навчався у Києві на 4-му курсі у Міжнародному науково-технічному університеті за спеціальністю фінанси і кредит, коли потрапив на практику в ПУМБ.

Для мене це було перше серйозне місце роботи. Я був у захваті від банку. Хотів отримати нові знання та досвід, проявити себе у вирішенні складних завдань.

Спочатку працював у кредитному управлінні, підрозділі аналітиків, які займалися дослідженнями ринку. А після практики був зарахований до штату підрозділу кредитного адміністрування, займався фінансовим аналізом. Перші півроку я працював безкоштовно, просто, щоб залишитися в банку і отримати безцінний досвід.

Потім я попросив, щоб окрім адміністрування, я взяв участь в аналізі якихось проектів. Мені дозволили паралельно працювати аналітиком. І коли у ПУМБ було створено управління кредитними ризиками, я перейшов туди спеціалістом.

Були у моїй кар’єрі і періоди, коли я пробував себе в бізнес-підрозділах, але завжди повертався в ризики. У ризиках цікаво – є можливість створювати щось нове, чого ще немає в банку, на ринку. Це вже зараз звично звучить консолідація компанії, побудова прогнозу грошових потоків, аналіз інвестиційного проекту. Раніше цієї методологічної бази не було, ми це все створювали самі. Досі на ринку користуються нашими напрацюваннями.

– Як побудувати успішну кар’єру в банку?

Спочатку визначитися з напрямком спеціалізації, яка цікавить. Це найскладніше питання – пошук свого місця. Важливо розвивати свої сильні сторони. Комусь добре вдаються продажі, хтось – геній у роботі з цифрами. На етапі старту кар’єри пріоритетом має бути отримання знань і досвіду. Закінчення престижного вузу не означає досвідченість і професіоналізм. Їх необхідно напрацьовувати роками, постійно працювати над собою. Якщо кар’єра йде попереду професійних знань, вона закінчується швидше. Чим ретельніше готується фундамент, тим вище потім підіймаються стіни. На поганому фундаменті можна побудувати будинок, але ті кілька поверхів, які ви збудуєте, ніколи не стануть хмарочосом.

– Що найскладніше і найцікавіше у професії банківського працівника?

Банк – це дуже багатогранна організація. Тут можна реалізуватися людям з абсолютно різними здібностями. Знайти себе в аналітиці, фінансах, продажах, творчості та нових технологіях. ПУМБ – банк можливостей.

Основна складність банківської сфери – це скорочення гравців на ринку, зниження обсягів і прибутковості бізнесу. Але, як і раніше, на ринку існує гостра потреба в талановитих кваліфікованих людях. Тих, хто хоче вчитися, розвиватися, змінюватися разом із банком. Світ віртуалізується і банк змінюється разом із ним. Це цікаво.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X