Форум «Національний план дій щодо зайнятості молоді: думка регіонів»

19 липня, Київ – Центр «Розвиток КСВ», Міністерство молоді та спорту Україні, Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Державної служби зайнятості провели Форум «Національний план дій щодо зайнятості молоді: думка регіонів», присвячений обговоренню пропозицій молоді з регіонів щодо вирішення проблем зайнятості молоді, узгодження спільних планів і створення першого драфту «Національного плану дій щодо зайнятості молоді» для його подальшого обговорення на місцях.

Учасниками Форуму стали представники молодіжних центрів з регіонів, міських/обласних управлінь молоді, міністерств, експертних організацій, компаній та донорів. Представники компаній, які брали участь у Форумі є підписантами Пакту заради молоді-2020. Український Пакт заради молоді-2020 є продовженням загальноєвропейської ініціативи з вирішення проблем працевлаштування молоді. В рамках роботи над Пактом, роботодавці, освітні інституції та урядові організації стикаються з багатьма питаннями, які можна вирішити тільки об’єднавшись. Саме тому започатковано розробку Національного плану дій щодо зайнятості молоді.Більшість учасників Форуму вже брали участь у обговорення питань зайнятості молоді.

Протягом червня в регіонах України на базі молодіжних центрів проведено ряд громадських обговорень щодо зайнятості молоді, де було сформовано бачення того, на які аспекти потрібно звернути увагу під час розробки Плану. Наприклад, у Львові, в рамках Форуму «Бізнес-Молодь: ефект WOW від співпраці», обговорили питання: перше робоче місце і пошук роботи, дискримінаційні фактори на роботі, громадське підприємництво і молодіжні стартапи.

Форум проходив у форматі «The World Cafe». Учасники працювали над розробкою дій і заходів щодо вирішення проблем молодіжної зайнятості за найбільш актуальними напрямками:

  • Освіта
  • Робота із бізнесом
  • Кар’єрне консультування
  • Підприємництво
  • Законодавство
  • Інклюзивність
  • Децентралізація

На основі напрацювань учасників Форуму буде створений драфт «Національного плану дій щодо зайнятості молоді». На початку вересня документ буде направлений в регіони для громадського обговорення.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X