Кар’єрне консультування в Україні: зустріч-обговорення про розбудову спроможності навчальних закладів стати кар’єрно-орієнтованими

Організатори: Програма USAID “Мріємо та діємо”, IREX, платформа Сareer Hub ГО Центр “Розвиток Корпоративної Соціальної відповідальності” у партнерстві з Міністерством освіти і науки України

3 березня платформа Сareer Hub Центру “Розвиток КСВ” та Міністерство освіти і науки України, спільно з організацією IREX в рамках  програми «Мріємо та діємо», що  впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) проведуть захід-обговорення серед освітян на тему створення системи кар’єрного консультування в Україні: школа-ЗПТОЗВО. Захід буде супроводжуватися компонентом інтерактивної виставки – тематичних стендів про майбутнє роботи 2030 в Україні (Future of work).

Дані соціологічних досліджень свідчать про те, що кожен третій випускник школи обирає майбутню професію без урахування власних здібностей і лише третина школярів цікавиться своїм професійним майбутнім. Проблема полягає в тому, що діти не знають різноманіття професій та обирають подальшу освіту і професію, часто керуючись стереотипами та впливом батьків, а не об’єктивними факторами. Питання створення та впровадження системи “Карєрно-орієнтований навчальний заклад” набуло нового рівня актуальності, а застарілі підходи професійної орієнтації фактично перестали працювати на системному рівні. 

“На жаль, в Україні сьогодні обмаль комплексних матеріалів для професійного самовизначення та кар’єрного консультування учнівської молоді, саме тому педагогам та психологам здебільшого доводиться спиратися на застарілі профорієнтаційні методики і власноруч шукати інформацію про професійні сфери та шлях до кар’єри в них. Ми продовжуємо роботу зі створення, пілотування та запровадження сучасних карєрно-орієнтованих інструментів та методик з особливим акцентом на учнів закладів середньої освіти”, – Андрій Атрощенко, керівник платформи Career Hub Центру “Розвиток КСВ”.

Учасникам будуть презентовані наявні інструменти, які можуть увійти до системи Кар’єрно-орієнтований навчальний заклад  в Україні, презентують результати дослідження про майбутнє роботи 2030 в Україні (Future of work) – до та після війни, та дані національного опитування молоді про вибір професії. Всі учасники заходу будуть залучені до обговорення в робочих групах, щоб спільно дійти до висновків та пропозицій про компоненти та модель розбудови спроможності навчальних закладів стати карєрно-орієнтованими. Після спільно фіналізованої концепції вона буде апробована в чотирьох пілотних проєктах.  

___________________________________

Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X