Карта професій: компанії проводять пілотні заняття для школярів

Багато учнів, навіть у випускних класах ще не вирішили, ким хочуть стати і на кого йти вчитися далі. Щоб допомогти їм у цьому, Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» та провідні українські компанії організували проект «Карта професій». Він повинен стати орієнтиром для молодих людей, які не можуть визначитися з вибором кар’єрного шляху, а також для вчителів і фахівців, зайнятих у сфері профорієнтації.

В рамках проекту «Карта професій» у школах Києва проходять спеціально розроблені пробні заняття за участі фахівців.

Нещодавно до проведення занять приєдналася група компаній БАКОТЕК та відвідала київську ЗОШ №27, де інженери з технічної підтримки проектів Андрій Соломко та Мурад Гурбанов розповіли одинадцятикласникам про недоліки, переваги та підводні камені ІТ-професій, а також розвіяли міфи про них.

Фахівці компанії не лише розповідали про специфіку роботи в ІТ, а й відповідали на запитання школярів. А вони були найрізноманітнішими — від розміру зарплат до гендерного співвідношення в індустрії. Інженери також поділилися власним досвідом, розповіли про випадки з життя, а також про те, які знання необхідні для успішної кар’єри в ІТ. До слова, четверо підлітків зазначити, що зацікавлені працювати саме у сфері ІТ.

В рамках проекту «Карта професій» також розробляється сайт CareerHub.in.ua, де буде зібрана інформація про різноманітні професії, ВНЗ, курси, тренінги, майстер-класи, вакансії тощо. А представники компаній проводять в школах пілотні заняття, на яких розповідають про специфіку професій різних напрямків — ІТ, юридичної, банківської сфери, аграрного сектора тощо.

Після завершення етапу тестових занять, який триватиме до кінця листопада, організатори і учасники проекту проведуть спільну прес-конференцію, де розкажуть про результати пілотних занять і поділяться планами на майбутнє. А також відбудеться форум «Перший крок до кар’єри мрії», де представники компаній-учасників і шкіл з різних куточків України обговорять подальший розвиток проекту з урахуванням інформації, отриманої в ході пілотних занять. Форум також стане платформою, яка об’єднає педагогів, представників компаній і фахівців кар’єрного консультування. Там вони зможуть обмінятися знаннями і досвідом в питаннях профорієнтації та допомоги підліткам при виборі кар’єрного шляху.

Партнери проекту: Астарта-Київ, Монсанто Україна, Сварог Вест Груп, Harveast Holding, Syngenta, Arzinger, Baker & McKenzie, DLA Piper, Василь Кісіль і Партнери, Ukrsibbank BNP Paribas Group, ПУМБ, Bakotech, SAP

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X