Компанії створили унікальний буклет про професії та кар’єру у аграрній сфері

Центр «Розвиток КСВ» спільно з компаніями «АСТАРТА-КИЇВ», «Монсанто Україна», «Сварог Вест Груп», «Сингента» та «Харвіст Холдінг» розробили унікальний буклет «Твоє майбутнє в аграрній сфері». Публікація створена в рамках освітнього проекту «Карта професій», щоб допомогти учням та студентам зорієнтуватися у виборі майбутньої професії, зрозуміти особливості аграрної сфери та побачити перспективи кар’єрної реалізації у цій галузі. В основі буклету лежать практичні поради та матеріали від провідних українських компаній, а що найцікавіше – реальні історії фахівців, що побудували кар’єру в аграрній сфері.

Буклети поширюватимуться серед закладів загальної середньої освіти, що є учасниками спільноти «Кар’єра мрії», для використання у 5-10 класах під час розроблених Центром «Розвиток КСВ» курсів «Бесіди про кар’єру», що отримали гриф МОН. Розповсюдження освітнього проекту «Карта професій» планується з вересня 2019 року на всі заклади загальної середньої освіти в Україні.

Буклет знаходиться у відкритому доступі на порталі https://careerhub.in.ua/ у розділі – «Вибір професії» (https://careerhub.in.ua/wp-content/uploads/2018/02/Tvoie-maybutnie-v-agrarniy-sferi-Karta-profesiy.pdf.pdf). Ним вже сьогодні можуть користуватися батьки та діти.

Аграрний бізнес – локомотив нашої економіки, найперспективніша та швидкозростаюча галузь України. Так, за даними Державної служби статистики України, обсяги продукції сільського господарства збільшилися на 7,8% порівняно з минулим роком. При цьому, у 2018 році частка сільського господарства у загальному ВВП країни склала 18,9%, а частка продукції АПК і харчової промисловості у структурі експорту товарів –  38,9%.

«Аграрний сектор входить до ТОП-3 експортних секторів України. Але зазвичай, це не дуже популярна професія серед школярів, особливо для школярів в містах. Тому цією картою професій в аграрній сфері ми хотіли розбити стереотипи про нецікавість професій та показати інновації і те, чого можна досягти, працюючи в цьому секторі. Приємно, що 5 великих аграрних компаній об’єднались задля вирішення цієї проблеми», – зазначає Марина Саприкіна, Голова правління Центру «Розвиток КСВ».

Окрім виробництва харчових продуктів, аграрна сфера важлива також для виготовлення тканин, будівельних матеріалів, ліків, хімічних речовин, біопалива та багатьох інших речей. Тому з кожним роком все більше кваліфікованих фахівців з агрономічною освітою потребує ціла низка сфер бізнесу: агрохолдинги, фермерські підприємства, хімічні, насіннєві, консалтингові, дистрибуційні, інвестиційні та торгові компанії, і навіть банки.

«Український аграрний сектор за останні 10 років зробив технологічний стрибок і продовжує зростати швидкими темпами. За цей час галузь отримала мільярдні інвестиції, як українські, так і зарубіжні. Завдяки цьому зростає виробництво та розвивається сфера переробки сільськогосподарської продукції: з’явилися нові сучасні підприємства харчової промисловості, розширюються можливості та інфраструктура для експорту», – говорить Віктор Іванчик, генеральний директор та засновник агрокомпанії «Астарта-Київ».

«Нам, аграріям, є чим пишатися та є чому навчати майбутнє покоління! Ми самі реалізовуємо дві програми корпоративної соціальної відповідальності: “Свідомий вибір” та “Твоя кар’єра у Сварозі”, які спрямовані на побудову якісної співпраці зі школярами та студентами. Відтак, для агрохолдингу участь у підготовці буклету «Твоє майбутнє в аграрній сфері» стала шансом долучитись до поширення власного досвіду та обміну новими ідеями “, – коментує Олена Шершньова, директор Департаменту корпоративних комунікацій та зв’язків з громадськістю Корпорації “Сварог Вест Груп”.

«Досягнення і розвиток науки у сільському господарстві неможливі без справжніх професіоналів у цій галузі. Тож ми дуже раді, що долучились до проекту «Карта професій» і стали співавторами буклету для молоді «Твоє майбутнє в аграрній сфері». Cтановлення потужного аграрного think tank в Україні – наше з вами спільне завдання, і ми пишаємося тим, що активно долучаємося до партнерських ініціатив із підготовки нових кадрів для галузі, а також впроваджуємо власні освітні проекти для молоді», – говорить Альона Федько, менеджер з корпоративних заходів та проектів КСВ компанії «Сингента».

«Багато учнів, навіть у випускних класах, ще не вирішили, ким хочуть стати і на кого йти вчитися далі. Щоб допомогти їм у цьому, ми підтримали ініціативу, сподіваючись, що цей проект стане орієнтиром для молодих людей, які не можуть визначитися з вибором кар’єрного шляху, а також для вчителів і фахівців, зайнятих у сфері профорієнтації. Українське сільське господарство є флагманом економіки останні кілька років. А враховуючи глобальні потреби у продовольстві для того, щоб годувати зростаюче населення світу, при виборі професії в аграрному секторі перспективи зайнятості та можливості професійного зростання будуть забезпечені», – додає Наталія Цуман, координатор соціальних проектів компанії «Байєр».

Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація, яка вже більше 10 років займається впровадженням соціальної відповідальності задля системних і якісних змін в Україні. Організація працює над 4-ма пріоритетними напрямками: КСВ в кризові часи, розвиток освіти, соціальна відповідальність державних органів влади, просування України за кордоном – та об’єднує 40 компаній в Україні.

 

 

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X