Кременчук став першим містом в Україні, в якому запустили платформу «Муніципальний індекс благополуччя молоді»

У м. Кременчук підвели підсумки проекту «Кременчуцька академія волонтерства» та вперше запустили платформу «Муніципальний індекс благополуччя молоді». Це онлайн-опитування, яке допоможе відслідковувати реальні проблеми молоді міста, отримувати пропозиції та зауваження щодо напрямків розвитку. Організатори –  Кременчуцька міська рада за сприяння UNFPA, Фонду ООН у лазуі народонаселення України та CSR Ukraine, експертної організації Центру “Розвиток КСВ”.

Віталій Малецький,  міський голова Кременчука зазначив: “Кременчук – місто молодих і прогресивних людей. Наступного року наша молодь знову братиме участь у національному конкурсі на присвоєння звання «Молодіжна столиця України». І цього разу перемога має стати обов’язково нашою, бо саме у Кременчуці молодь має великі можливості для самореалізації. 

На його думку, підтвердженням цьому є результати досліджень Фонду ООН у галузі народонаселення щодо впливу молоді на муніципальні процеси, на прийняття доленосних рішень для міста, ініціаторами та учасниками яких є саме молоді люди. 

Керівник міста підкреслив, що міська влада завжди підтримує ініціативи та прагнення молоді. Муніципальна політика щодо дітей та молоді, а також форма співпраці міської влади Кременчука з молодіжними громадськими об’єднаннями визнана однією з найкращих в Україні. Багато років поспіль місто Кременчук активно співпрацює з міжнародними агенціями, зокрема з ЮНІСЕФ та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Завдяки плідній співпраці з зазначеними організаціями щорічно реалізуються цікаві та корисні проекти для молоді нашого міста. Серед спільних успішних проектів, що проводиться у Кременчуці за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення є «Кременчуцька академія волонтерства», Міжрегіональний молодіжний форум, пілотний проект «Skills Labs: власна справа та успішна кар’єра» та інші. 

У рамках зустрічі була проведена презентація муніципальної платформи “Індекс благополуччя молоді”. З 4 листопада 2019 року Кременчук вимірюватиме благополучення молодих людей за  7-ома показниками: освіта, здоров’я, економічні можливості, участь у політичному та громадському житті, інформаційні, комунікаційні технології, безпека та захищеність. 

Наявність інструменту для оцінки та моніторингу благополуччя молоді на місцевому рівні є корисним для України, де відбувається реформа децентралізації, і де громади розробляють та проводять свою місцеву молодіжну політику, програми та проекти. 

Як зазначила Наталя Мартиненко, програмна асистентка з питань молоді Фонду ООН у галузі народонаселення, окрім можливості виміряти благополуччя, Індекс є чудовим інструментом для залучення молоді до прийнятті рішень у власному місті та для того, щоб відчути себе господарями свого міста. Онлайн-платформа, де розміщений Індекс, є порталом для небайдужої молоді, яка хоче впливати на майбутнє. Вона наголосила, що для Кременчука добробут молоді є пріоритетом у впровадженні місцевої політики і розгортання платформи Індексу благополуччя молоді. 

Заступниця міського голови Ольга Усанова зауважила, що Кременчук впроваджує платформу «Муніципальний індекс благополуччя молоді», яка діятиме на постійній основі та дасть можливість відслідковувати реальні проблеми молоді міста, отримувати пропозиції та зауваження щодо напрямків розвитку. І це, безумовно, є ще одним каналом комунікації між міською владою та молоддю для вирішення питань та проблем, які виникають в місті, зокрема і молодіжній політиці. Сучасна платформа допоможе визначити вектори діяльності для досягнення статусу міста дружнього для дітей та молоді. 

На думку Лілії Самойленко, активістки руху Тінерджайзер у Кременчуці, Індекс є важливим і, водночас, простим механізмом для висловлення своєї думки щодо різних сфер життя міста. “Ми щасливі, що будь-яка молода людина, яка проживає в Кременчуці, може долучитися та її думку буде враховано. Молодь Кременчука може ділитися своїми думками не лише в Інстаграмі та Фейсбуці, але й тут, де безпосередньо можна вплинути на рішення свого міста”, – зазначила Лілія. 

Методологію оцінки та моніторингу розробили експерти UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення спільно із фахівцями Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Національної академії наук України (ІДСД). Дані, отримані за запропонованою методикою, будуть корисними для аналізу ситуації, формування та розробки обґрунтованої місцевої молодіжної політики, програм та проектів, їх моніторингу та оцінки, дослідження тенденцій, визначення успіхів та прогалин. 

Участь в опитуванні щодо визначення індексу благополуччя кременчуцької молоді можна взяти за посиланням https://ibm.kremen.gov.ua/

Довідка:

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція організувала свою діяльність у 150 країнах світу, в Україні – з 1997 року. Спільно з партнерами працює над створенням умов, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді.

Більше інформації про UNFPA та роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

 

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X