Лідія Озерова: Робота в агросекторі – можливість покращити якість життя людства

Лідія Озерова, Генеральний директор компанії «Монсанто Україна»

Чому потрібно працювати в Агро секторі?

Перш за все, якщо ми говоримо про агросектор в Україні – це одна із галузей економіки, які найактивніше розвиваються сьогодні. А якщо зазирнути в майбутнє, то це та галузь, яка буде найбільш важлива для України, для Європи, і для всього світу загалом, адже необхідно буде забезпечити продовольством зростаюче населення нашої планети. Для мене особисто дуже важливим є те, що агросектор годує людей на Землі, і робота у ньому – це безпосередня можливість покращити якість життя людства.

Нові цифрові технології приходять у цю галузь, і вже зрозуміло, що наше уявлення про сільське господарство, як про щось дуже просте, відходить у минуле. Вже зараз ефективне сільське господарство неможливе без інформаційних технологій, і ця оновлена сфера, що поєднує агро та ІТ, потребує людей різного фаху.

Що привело вас в сектор?

Спочатку я займалася науковими дослідженнями в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України, вивчала використання гербіцидів у сільському господарстві. Ця робота дозволила зрозуміти перспективи аграрної галузі. І я зробила свій вибір, відійшовши від теорії, щоб спробувати зробити щось практично – щось, що людям знадобиться вже сьогодні.

Ваше бачення перспективи розвитку сектору?

Очевидно, що аграрний сектор в Україні розвивається. Наприклад, багато провідних міжнародних аграрних компаній, в тому числі й «Монсанто», активно інвестують в довгострокові проекти в нашій країні. Окрім того, вже зараз дуже помітна різниця між сільським господарством сьогодні та, скажімо, п’ять років  тому, і все ще більше зміниться за наступні п’ять років. Змінюється технологічність усіх процесів, аграрії вкладають значні кошти у цифрові технології, системи точного землеробства, системи зрошення. Такі інвестиції мають сенс, якщо розраховані на довгострокову перспективу розвитку агросектору.

Окрім технологічного розвитку агросектору, варто згадати і про активний професійний розвиток людей, які у ньому працюють. Я знаю дуже багато прикладів, коли люди, які не є аграріями за фахом і попереднім досвідом роботи, отримують другу або третю освіту саме в агрономічній сфері. Також аграрії розуміють, що знання англійської мови є дуже важливими для вільного спілкування та обміну досвідом з фахівцями з інших країн, і наполегливо вдосконалюють ці знання.

Що можете порадити молоді?

На початку, коли людина тільки закінчила школу або навіть університет чи коледж, часто їй важко зрозуміти, яка саме робота буде надихати та приносити задоволення. Тому перша порада – пробувати себе в чомусь новому. Навіть якщо немає досвіду чи освіти – це не означає, що неможливо досягти успіху. Я є, мабуть, прикладом, оскільки я була науковцем, біологом та хіміком за освітою, але працювала у комерційній сфері та зараз працюю директором у великій аграрній компанії. Часто ми не можемо зазирнути за горизонт і передбачити, який досвід буде потрібен, але весь наш досвід може знадобитися в майбутньому.

По-друге, вивчення іноземних мов є зараз критичним для молоді в Україні. Адже знання іноземної мови одразу розширює кількість інформації, яку людина може отримати – і через інформаційні ресурси, і через спілкування з іноземними фахівцями. Англійська мова є найбільш важливою, але й інші мови допомагають. Вивчення іноземних мов розвиває ментально, розширює можливості та є запорукою професійного довголіття.

Я бачу, що зараз молоді люди мають велику віру в себе, відкритість та комунікабельність – це те, чому старшому поколінню часто треба вчитися. Тому третя порада – не втрачати цих якостей, займатися роботою, що приносить задоволення, і розуміти, що щирість, надійність та готовність постійно вчитися приводять до успіху.

Що для вас в роботі найбільш цікаво, що драйвить щодня?

Найбільш цікаво мені бачити, як люди розвиваються та як розкривається їхній потенціал. Мене дуже драйвить, коли вдається допомогти людям самим просто побачити, що вони щось можуть здійснити, і допомогти їм зробити перші кроки. Коли мені вдається допомогти колегам чогось досягати – мене це дуже надихає.

Також, скажімо, в Україні за п’ять-шість років нам вдалося допомогти аграріям значно підвищити врожайність кукурудзи – за рахунок впровадження наших селекційних досягнень, нових технологій вирощування. Приємно не лише те, що наша компанія є лідером на ринку насіння кукурудзи – мене дуже драйвить ще й те, що ми з відповідальністю ставимося до цих надбань та розуміємо, що треба рухатися далі. Досягнувши певного результату, ми беремо на себе зобов’язання й надалі якісно підтримувати наших партнерів, українських аграріїв. Ця відповідальність надає мені впевненість, що наша робота є дійсно важливою – особливо у поточній складній ситуації. Аграрний сектор зараз є рушієм української економіки, і мені важливо розуміти, що усі ми в аграрній сфері працюємо над отриманням високих та стабільних врожаїв, що забезпечують надходження до бюджету України та дають країні поштовх для подальшого розвитку.

Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X