Молодь з усієї країни обговорила впровадження Національного плану дій щодо зайнятості молоді

Вінниця, 23-24 листопада 2018 року – Центр «Розвиток КСВ», UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, Міністерство молоді та спорту України та Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА провели Національний форум зайнятості молоді «Створюй колір свого майбутнього».

Розпочався Форум з вечірнього ток-шоу «У що інвестувати заради щасливого майбутнього молоді в Україні?». У дискусії взяли участь запрошені експерти та експертки: Олександр Ярема, заступник Міністра молоді та спорту України; Павло Замостьян, заступник Представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення ООН в Україні; Світлана Горбатюк, керівниця експертної групи директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України; Ірина Вознюк, начальниця Управління профорієнтації‚ профнавчання та навчальних закладів Центрального апарату Державної служби зайнятості; Тарас Деркач, керівник CareerHub Центру «Розвиток КСВ»; Любомир Шимків, менеджер Української академії лідерства; Лідія Фесенко, президентка Української асоціації студентів та Євгенія Тереховська, HR Business Partner компанії Lifecell.

Разом з усіма присутніми експерти та експертки обговорили проблемні питання зайнятості молоді в Україні, а саме: вибір професії, проходження студенської практики, гендерні стереотипи при виборі професії та побудові кар’єри, та робота молоді не за фахом. Прикладами вдалого вирішення проблеми молодіжної зайнятості стали мотивуючі ролики від «Молодія Festival»: реальні кейси соціальних підприємств жінок та чоловіків на Сході країни.

Під час ток-шоу U-report провів онлайн-опитування серед учасників форуму щодо їхніх поглядів у що ж справі варто інверстувати для того, щоб молодь хотіла залишатися в Україні і тут реалізовувати свій потенціал. Опитування показало, що 50% молодих учасників обрали «зайнятість» як топ-пріоритет, а по 11% отримали сфери «здоров’я», «молодіжна інфраструктура» та «забезпечення житлом».

Наступний день Форуму був присвячений презентації «Національного плану дій щодо зайнятості молоді-2025» як альтернативне рішення проблем зайнятості молоді, фінальний проект якого презентувала Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ». Національний план складається з трьох блоків: шкільна освіта, навчання та перехід від навчання до роботи; ринок праці та підприємництво. На панельній дискусії запрошені експерти та експертки обговорювали його впровадження та давали свої коментарі, а учасники голосували за окремі положення Національного плану дій через U-report.

Окрема частина Форуму була присвячена ініціативі «Пакт заради молоді-2020» та церемонії підписання цього документу новими компаніями у Вінниці: обласне представництво ПАТ «Укрпошта», проектно-будівельна компанія «МУР», КЗ «Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат», Група компаній KNESS та КП «Вінницький обласний молодіжний центр праці».

Друга половина програми розпочалася з виставки можливостей для молоді у напрямах освіти, працевлаштування, підприємництва та продовжилась сесією кращих практик від:

  • Міністерство освіти і науки України
  • Державна служба зайнятості
  • Career Hub та ініціатива #ДівчатаSTEM від Центру “Розвиток КСВ”
  • Національна поліція
  • Корпус миру США
  • Ініціатива «Будуймо Україну Разом»
  • ВМГО «АЙСЕК в Україні»
  • Молодіжний Центр Працевлаштування.

Старт кар’єри обговорювали з компаніями: Lifecell, UKRSIBBANK BNP Paribas Group та Raiffeisen Bank Aval.

Найбільшу зацікавленість отримала сесія «підприємництво та самозайнятість», на яку були запрошені ВМГО «Українська Народна Молодь», Український форум благодійників, Канадський проект «Проміс», Enactus, АРР Вінницької області, Фонд «Професійний розвиток Харкова» та ГО «Повір у себе». У цій сесії, зокрема, люди з інвалідністю ділилися своїми життєвими історіями започаткування власної справи. Окрім цього, запрошена експертка з Болгарії Sevdalina Nenkova Nenkova-Miteva поділилася досвідом своєї країни з підтримки та розвитку соціального підприємництва на місцевому рівні.

Практичну частину продовжили майстер-класи: «Професії та навички майбутнього» – Денис Андрущенко (GeekHub), «Успішне резюме та співбесіда» – Євгенія Тереховська (lifecell) та «Як створити STARTUP?» – Анна Петрова (Startup Ukraine).

На завершення Форуму учасники та учасниці обговорили впровадження національного плану зайнятості молоді та створення відповідної платформи, яка стане чітким механізмом його реалізації державою, бізнесом та громадськістю.

Більше фото на нашій сторінці

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X