На форумі “Бізнес і Університети: Future of Work” обговорили освіту та роботу майбутнього

Київ, 8-9 листопада – CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” спільно з платформою кар’єрного розвитку Career Hub за партнерства Альфа Банк Україна провели сьомий Національний форум “Бізнес і Університети: Future of Work”. Інформаційний партнер –  “Медіа Група Україна”. Протягом двох днів, представники українських та міжнародних компаній, керівники і викладачі вишів обговорювали основні тренди в освіті та нові виклики для університетів і роботодавців. Участь у форумі взяли учасники та учасниці з 16 міст України: Ужгорода, Вінниці, Луцька, Миколаєва, Запоріжжя, Дніпра, Полтави, Умані, Білої Церкви, Мелітополя, Одеси, Кривого Рогу, Рівного, Чернігова, Харкова та Києва. 

За дослідженнями, вже до 2022 року частка нових спеціальностей зросте до 27%. До цього часу, через автоматизацію прогнозується зникнення близько 75 млн. робочих місць, а мінімум 54% співробітників у світі повинні будуть пройти перенавчання, аби бути конкурентоздатними і затребуваними на ринку праці. Всі ці процеси впливатимуть як на університети, так і на бізнес. Саме з метою обговорення рішень на майбутні виклики був організований форум “Бізнес і Університети”.

Відкрила форум Марина Саприкіна, голова правління Центру “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності”: «Ми прагнемо, щоб ключовою темою Форуму були зміни, на які готові йти і університети, і бізнес, і державні органи задля кращого майбутнього. Вже сьогодні, деякі професії втрачають свою актуальність. Саме тому нам потрібно розуміти, що нас чекає в майбутньому, до яких професій навчальні заклади мають готувати своїх студентів. Відповідно, потрібно розвивати і навички майбутнього». 

“З одного боку, нічого не змінилося: роботодавці і десять, і п’ятнадцять років тому хотіли бачити працюють ефективно співробітників. З іншого боку, змінилося все: помінялися підходи, помінялися професії. Ми хочемо отримувати готових професіоналів. Саме тому такі заходи як сьогодні,  допомагають поспілкуватися з вузами безпосередньо озвучити свої вимоги”, – впевнений Євген Бондаренко, директор з управління персоналом “Медіа-Групи Україна”.

Олександр Бесан, керівник відділу моделювання та великих даних Альфа-Банк Україна наголосив на важливості роботи зі студентами та впровадження дуальної освіти: Будь-яка інституція – це люди.  Відповідно ми, як роботодавці маємо шукати можливості для молоді, аби вони могли поєднувати навчання і роботу. Але тут потрібні дії і навчальних закладів. Найважливіше залучати студентів до практичних занять, щоб вони вже зараз готували себе до викликів роботи в компаніях».

Спеціально для розвитку необхідних навичок та підготовки студентів до майбутнього місця роботи, Центр “Розвиток КСВ” презентував власне аналітичне дослідження “Future of work: 10 трендів у роботі майбутнього”, серед яких: автоматизація процесів, lifelong learning чи навчання протягом життя, фріланс, швидкі HR-технології, навички майбутнього, еволюція лідерства, полювання на таланти, employee experience, ментальне здоров’я на роботі та щастя.

Про те, які тренди вже зараз є надзвичайно важливими та яких компетенцій не вистачає роботодавцям, також було обговорено на панельній дискусії “Робота майбутнього”.

За словами Марини Мунтаніол, старшої консультантки практики «People Advisory Services» компанії EY в Україні, надзвичайно важливими сьогодні є цифровий HR та боротьба за таланти: Уже невдовзі  2,3 млн робіт будуть створені завдяки штучному інтелекту. Великі дані все більше стають наріжним каменем для аналітики, тому потрібно вміти ними користуватись. Університетам необхідно оновити навчальні програми та процес навчання: він має бути більш гнучким та відповідати специфіці роботодавця, а студентам варто робити фокус на технологіях та самонавчанні”.

Також, один із блоків форуму було присвячене освіті майбутнього. Єгор Стадний, заступник Міністра освіти і науки України підкреслив: «Сьогодні вища освіта заточена на кількість, а не на якість. Тому ми плануємо фінансувати навчальні заклади саме за якість. Майбутнє освіти – це фінансова автономія для університетів, аби університети отримали повноваження отримувати, збирати і витрачати кошти в рамках статуту. Також варто переходити на онлайн формат для ліцензування навчальних закладів»

В дискусійній панелі взяли участь представники освітнього сектору з України, Німеччини та Ізраїлю, які розповіли про кращі українські та закордонні практики. На думку Jorg Rainer Noennig, професора та директора лабораторії «Knowledge Architecture» в Технічному університеті міста Дрезден, дуже важливо залучати студентів не лише до технологій, а й інновацій, розвивати креативні підходи та шукати нові методології. “Ми в своїй лабораторії досліджуємо не лише дизайн архітектури, але  вивчаємо, як працює навчання, розвиток та креативність. Тому запустили проект з бізнесом U-CODE – це про урбаністичний колективний дизайн простору. Ідея в тому, щоб об’єднати людей з цифровими інструментами і створити модель соціального кампусу, в створенні якого брали участь і школи, і дитячі садки, і вчителі, і всі, хто проживає там –  аби в такому комьюніті створити краще середовище для себе. Ми запровадили різні технології – від можливості долучитись до створення дизайну онлайн, до використання VR окулярів, щоб побачити зблизька як буде виглядати те, що вони створили», – поділився спікер.

Співзасновниця та генеральна директорка Israeli-Ukrainian Alliance Анна Жарова розповіла, що в Ізраїлі освіта переходить в онлайн простір і закликала студентів саморозвиватись постійно завдяки онлайн-курсам. 

В рамках третьої панельної дискусії “Університети для бізнесу та навпаки”, представники українських  та закордонних вишів і компаній поділилися прикладами успішної співпраці. Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» зазначив: “Сьогодні бізнес активно розвивається і виходить на нові ринки, відчуваючи при цьому гостру нестачу кадрів. Саме тому університет повинен мати бізнес-підхід: визначити конкрені КРІ та знати, скільки коштує навчати одного студента. Студент має вчити не лише теорію, а й здобувати практичні знання на сучасному обладнанні та вчитися прийняттю нестандартних рішень». 

Також ректор розповів про досвід співпраці університету з такими компаніями, як DTEK (Науково виробнича лабораторія промивальних рідин), Нафтогаз (Лабораторія 3Д візуалізації та моделювання), Siemens, Рейкарц та іншими. 

Під час другого дня Форуму, учасники та учасниці взяли участь у майстер-класах з емоційного інтелекту, change management та його застосування в навчальних закладах  і компаніях, дізналися, як будувати сильні партнерства та ефективно фандрейзити кошти.

На завершення, усі присутні поділилися враженнями від дводенного форуму, обмінялися контактами та навіть створили спільний телеграм-чат для подальшого спілкування та співпраці в напрямку підготовки молоді до роботи майбутнього.

__________

Національний форум «Бізнес та університети» – це унікальна щорічна подія, покликана розвивати та зміцнювати партнерства між закладами вищої освіти і бізнесом в Україні. Організатори – Центр «Розвиток КСВ» та платформа з розвитку кар`єри Career Hub. Історія форуму розпочалась 2013 року. За ці роки на заході піднімались питання ролі освіти у регіональному розвитку, навичок для бізнесу – 2030, освітніх трансформацій в університетах, підприємництва майбутнього та інші актуальні теми.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

 

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X