На груповій кар’єрній консультації підлітків навчили боротися зі стресом перед іспитами

Учасники та учасниці групової консультації «Як подолати страх перед ЗНО/ДПА та іспитами» від Career Hub і програми «Мріємо та діємо» розібралися, чому відчувають стрес перед та під час іспитів, та як із цим боротися.

Групова консультація на цю тему пройшла онлайн на платформі ZOOM 27 квітня. Участь у ній взяли 17 молодих людей з різних областей України.

Допомагала підліткам розібратися із темою стресу та страху кар’єрна консультантка Career Hub Любов Шинкарьова. Вона розповіла молоді звідки виникають ці емоції, чому ми їх відчуваємо перед та під час важливих етапів в житті, а також поділилася корисними порадами та методиками боротьби зі стресом та страхом.

Причини страху

  1. Невизначеність. Ви не знаєте, чого чекати, який буде результат і це вас може лякати.
  1. Страх зазнати невдачі. Ви боїтесь, що у вас може щось не вийти, вам не вдасться отримати бажаного результату.
  1. Очікування оточення. Люди, що вас оточують, очікують від вас хороших результатів і ви боїтесь не виправдати їхні очікування.

Що ж робити, як боротися зі страхом?

Якщо ви зіткнулися із чимось, що викликає у вас неспокій, скористайтесь магічною формулою Вілліса Х. Керрієра.

Крок 1. Проаналізуйте ситуацію, яка склалася, і уявіть найгірший варіант розвитку подій.

Крок 2. Зрозумівши, якими можуть бути найгірші наслідки вашої невдачі, змиріться із ними.

Крок 3. Після того, як змирилися, розслабтеся, заспокойтеся та спрямуйте свою енергію на запобігання найгіршого розвитку подій.

Страх і стрес перед іспитами

  1. Якщо ви відчуваєте неспокій і не можете заснути, спробуйте відволікти себе від думок про іспит, почитайте улюблену книгу, скористуйтеся розмальовкою-антистресом, складіть у голові, або напишіть на папері казку.
  2. Якщо ви дуже хвилюєтеся перед початком самого іспиту, спробуйте переключити свою увагу
  • Техніка заземлення. Це максимальне переключення уваги на інший предмет або дію. Наприклад, знайдіть дерево і уважно роздивіться всі його деталі, чи багато на ньому гілок, якого кольору листя ітд. Або ж опишіть в голові кімнату, в якій ви зараз перебуваєте: її колір, предмети, які в ній знаходяться ітд.
  • Дихальні вправи – дихання на рахунок 4-7-8.

Нагадаємо, що відкрита реєстрація на безкоштовні індивідуальні консультації для молоді з питань професійного самовизначення та планування кар’єри від консультантів/ок Career Hub.

Організаторами консультацій є Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» у межах програми «Мріємо та діємо». Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Центром «Розвиток КСВ», Будуємо Україну разом (БУР), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Партнером є Міністерство молоді та спорту України.

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X