На Херсонщині відбувся десятий форум партнерства бізнесу і молоді

Херсон, 18 вересня – Центр «Розвиток КСВ», UNFPA, Фонд ООН в галузі народонаселення та  Міністерство молоді та спорту України провели десятий Форум «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ» в рамках ініціативи «Український Пакт заради молоді-2020».

У Херсоні відбувся форум для молоді та представників бізнесу, який допомагає молодим людям знайти можливості професійного стажування та першого працевлаштування, а національним і місцевим роботодавцям залучити активну та прогресивну молодь до своїх компаній.

“В Україні половина молоді віком 18-29 років готові виїхати в іншу країну у пошуках кращого життя. Форуми такого формату допомагають молоді більше дізнатися про можливості працевлаштування, а працедавцям залучити новий мотивований робочий потенціал” – про це зазначила Наталя Мартиненко, представниця Фонду ООН в галузі народонаселення (UNFPA). Директор Херсонського обласного центру зайнятості Євгеній Єрашов, наголосив на тому, що дуже важливо докладати зусиль, щоб молодь залишалась жити і працювати в Україні. Він підкреслив, що Херсонська обласна служба зайнятості розробляє та запускає в дію відповідні проекти для мотивації молоді працювати в Україні.

У рамках Форуму відбулася презентація Українського Пакту заради молоді 2020, який вже об’єднав більше 100 компаній з різних регіонів. До 2020 року перед Пактом стоїть ціль: створити мінімум 700 партнерств між бізнесом і освітнім сектором, забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді та створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри.  Про це та про роботу Центру Розвиток КСВ розказав Тарас Деркач, координатор Career Hub.

У рамках Форуму у Херсоні до Пакту приєдналося п’ять нових підписантів:

  • Оксана Шевченко, заступниця Голови Правління АТ «Райффайзен Банк Аваль»;
  • Ольга Єщенко, заступниця директора з персоналу ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод»;
  • Сергій Бортник, старший інспектор з професійної підготовки (куратор набору) Управління патрульної поліції в Херсонській області Департаменту патрульної поліції;
  • Ольга Гаврикова, директорка з персоналу групи компаній: ТОВ «Джамп парк», ресторан «Пан Атаман», Швейне виробництво «Моднікс»;
  • Володимир Дубровський, начальник херсонського управління АТ «Державний ощадний банк України»

Підписанти Пакту презентували місцевій молоді свої програми кар’єрного розвитку, серед них АТ «Райффайзен Банк Аваль», ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод», Управління патрульної поліції, група компаній: ТОВ «Джамп парк», Ресторан «Пан Атаман», Швейне виробництво «Моднікс», Регіональна філія «Ощадбанк», UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Syngenta, Watsons України та Херсонський обласний центр зайнятості.

Окрім цього представниця Управління патрульної поліції Олена Вахтель презентувала програми працевлаштування для жінок, зруйнувавши стереотипи про те, що «поліцейський» – це суто чоловіча професія. Серед запрошених гостей представник Національної асамблеї людей з інвалідністю України, виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю “Valid” Віктор Булка, який розповів про програми інклюзивного працевлаштування.

У рамках заходу організатори також провели відкриту дискусію «Національний план дій щодо зайнятості молоді», на якій молодь Херсонщини мала змогу надати свої  рекомендації та висловитися щодо перших напрацювань документу. А HR-спеціалісти місцевих компаній та навчальних закладів взяли участь у семінарі про, на якому було презентовано посібник “Бренд роботодавця: практичне керівництво для компаній з працевлаштування та здоров’я молоді”.

Програма Форуму включала майстер-класи для молодих людей від компаній із розвитку навичок  актуальних у побудові успішної кар’єри студентами, зокрема, на теми: «Фінансова грамотність»;

від Наталії Лаврунової, АТ «Райффайзен Банк Аваль»; «Від мрії до дії» від Альони Федько, Syngenta; «Створення резюме та проходження співбесіди» від Анни Любинської з  UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

На завершення молодь створили власні WOW-ідеї для розвитку потенціалу молоді у своїй громаді. Разом з тим, учасники поділилась враженнями від Форуму, зазначивши, що захід є важливим для них, адже їм не вистачає подібних заходів, які допомагають набути потрібних навичок, досвіду для майбутньої реалізації та дізнатися реальні вимоги роботодавців.

Локальні інформаційні партнери: Херсонський обласний центр зайнятості, Херсонська міська рада та Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді..

Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X