Нові можливості для молоді: у Києві відбувся Всеукраїнський менторський форум

9 грудня молодь, роботодавці, представники міністерств і міжнародних партнерів об’єдналися на одному молодіжному івенті грудня — Всеукраїнському менторському форумі. Для того, щоб обговорити здобутки й оцінити перспективи розвитку менторства в Україні. На Форумі також презентували програму Mentorplace і поділилися першими результатами програм.

На захід завітало понад 200 офлайн та онлайн учасників та учасниць з 20 регіонів України.

Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», виступила із вітальним словом і розповіла про успіхи програм Mentorplace у 2021 році:

«Цьогоріч було проведено 5 менторських програм: експериментальних, секторальних, бізнесових. До платформи Mentorplace долучилися 215 менторів і менторок, а 300 менті зробили свій перший крок до великого досягнення. Ці програми — це обмін досвідом, мотивацією, знайомствами. Менті розвивали свої професійні навички та вдосконалювали власні проєкти, а ментори — здобували натхнення й поліпшували комунікаційні скіли.

За даними опитування, 80 % учасників повністю отримали відповіді на свої питання стосовно кар’єрного і професійного розвитку, 20 % — отримали частково, і жоден менті не сказав, що не задовольнив свій запит! Програми Mentorplace тривали місяць, але мені відомо, що деякі ментори й менті продовжували взаємодіяти й надалі.»

Хайме Надаль, представник Фонду Народонаселення ООН в Україні — UNFPA Ukraine, привітав учасників та учасниць Форуму:

«Mentorplace відкриває перед молодими людьми з різних регіонів великі можливості. Хочу звернутися до молоді: ви зараз підходите до моменту, коли завершуєте (або вже завершили) формальну освіту. І зіштовхнетеся з труднощами цього світу, де потрібні soft skills і гнучкість. На жаль, навчальна програма не дає саме цих навичок, що допомагають впоратися з викликами реального життя. Тому платформа Mentorplace допомагає і сприяє тому, щоби ви відповідали вимогам нового світу, знайшли себе й реалізувалися».

Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту, прокоментувала ідею менторських програм:

«Ми раді що менторство стало провідною темою роботи Пакту заради молоді – це потужна ініціатива, яка об’єднує багатьох партнерів задля формування державно-приватної співпраці в інтересах кар’єрного розвитку молоді. Пакт за 6 років об’єднав уже понад 140 організацій і дає можливість молоді розкривати свій потенціал. Завдяки тісному партнерству створено понад 46 тисяч робочих місць для молодих фахівців».

Також у межах Форуму відбулася презентація річних результатів Пакту заради молоді-2025. Про здобутки розповів Тарас Деркач, керівник CareerHub.

За 2021 рік 32 компанії підписали Пакт. Понад 6000 молодих фахівців/чинь пішли на стажування чи були працевлаштовані. 69 закладів освіти долучилися до співпраці.

У межах Пакту було розроблено сертифікацію «Роботодавець, дружній до молоді» і вже видали сертифікати 9 компаніям, запроваджено навчальний курс «Навички для успішної кар’єри» в освітніх закладах, а також проведено Національний тиждень молоді в компаніях та реалізовано 5 програм Mentorplace та близько 20 — Skills Lab.

Про кількісні та якісні успіхи Mentorplace розповіла Людмила Лук’янова, координаторка молодіжних програм Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності». За підсумками всіх річних програм, відбулося понад 300 годин персональних консультацій, долучилися учасники з 22 регіонів України та ментори з 50 компаній. Також Людмила Лук’янова розповіла про результати «Skills Lab: успішна кар’єра» та «Skills Lab: власна справа» — усього відбулося 19 програм і 86 зустрічей.

Під час Всеукраїнського менторського форуму поговорили також про нові перспективи менторства в Україні. Участь у дискусії взяв Тарас Козаченко, менеджер із партнерства УАЛ, Анна Уварова, освітня експертка-фасилітаторка, Катерина Дегтяр, офіційна лідерка Techstars Community в Україні, бізнес-аналітикиня.

Наприкінці Форуму для зареєстрованих учасників відбулися майстер-класи на теми «Успішна кар’єра» та «Власна справа». Для менторів коуч і засновник платформи Gap Year Іван Омелян провів майстер-клас із теми Work-life balance.

Організатори:

Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Міністерство молоді та спорту України та Фонд Народонаселення ООН в Україні — UNFPA Ukraine у межах проєкту «Пакт заради молоді — 2025»

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» — експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення — є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює в 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоби кожна молода людина могла на повну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у житті громади.

Більше інформації про UNFPA та роботу в Україні: ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter, Instagram та Facebook.

Міністерство молоді та спорту займається адвокацією питань молоді, забезпечує формування та реалізації політики в молодіжній сфері шляхом розробки нормативно-правових актів, що стосуються розв’язання актуальних питань молоді, та удосконалення актів законодавства, для покращення становища молоді. Головне завдання — створювати можливості для самореалізації та розвитку потенціалу молоді в Україні.

Більше інформації: https://sport.gov.ua/ та https://www.facebook.com/youthdepukraine.

Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X