Олена Рубанець: “Обираючи роботу, важливо розуміти, що це – «пакетна» пропозиція”

Питання пошуку себе є актуальним для молодих здобувачів протягом всього року. Але саме літо слід розглядати як можливість «спіймати» правильну хвилю, реалізувати свої плани та мрії, отримати місце роботи в такій компанії або сфері, яка підходить найбільше. Саме молоді здобувачі – студенти та випускники – у фокусі уваги соціально-освітнього проекту  Business2Students.

Як грамотно підійти до питання формування кар’єри, на що звернути увагу – читайте  в інтерв’ю Олени Рубанець, HR-директора компанії Watsons, досвідченого тренера та фасилітатора, спікера проекту Business2Students.  

Літо – пора, яка часто спонукає на експерименти із пошуком роботи багатьох молодих людей. Що ви порадите молоді у віці 17 – 20 років?

Найкращий спосіб передбачити майбутнє – створити його, мудро підмітив гуру менеджменту. І справді, саме літо та канікули – прекрасний час та своєрідне «вікно можливостей» для дизайну варіантів можливого майбутнього! Розпочати слід із головного питання: «Навіщо, або для чого саме мені потрібна робота?»

Як краще шукати роботу та на які сфери рекомендуєте звернути увагу?

Подальші  кроки залежать від відповіді на ключове питання. Якщо пріоритет – заробити гроші, то безкоштовні стажування, мета яких – надати базовий досвід у обраній професії, не підійдуть. Якщо пріоритет – поїхати на море та поєднати відпочинок із роботою, то шукати слід в сезонній готельно-туристичній сфері.

Пам’ятаю, коли вперше обговорювали цю тему зі своєю, тепер вже 20-річною донькою, рекомендувала їй піти на підробіток у McDonald’s або міжнародну роздрібну мережу. Сервісна сфера надає можливість прокачати так звані life skills  – комунікацію із іншими людьми, дисципліну, мультизадачність, стійкість до стресів. А це завжди стане у пригоді, як би не склалася кар’єра у майбутньому.

А якщо пріоритети не визначені?

Якщо пріоритети не визначені, пропоную розглянути такі сценарії:

  1. зробити розсилку резюме та короткого мотиваційного листа у всі компанії, сфера діяльності яких цікава, а також в такі, цінності яких як роботодавця викликають повагу та розуміння. Або в такі компанії, куди зручно добиратися 😊 (в залежності від ваших критеріїв пріоритизації).
  2. Як коуч рекомендую відштовхуватись від ваших особистих вподобань, розвивати власні таланти та сильні сторони, спиратися на те, до чого справді «лежить душа».

Наведіть, будь ласка, приклади

Якщо, скажімо, подобається спілкуватися, подорожувати, розповідати про місця, де побували, можна спробувати себе в туристичній сфері ябо як блогер – таких сезонних пропозицій досить багато і в Україні, і за ії межами. Це також додаткова можливість «підтягнути» англійську мову.

Якщо класно виходить вести свій інстаграм або твітер – чому б не спробувати себе в SMM або копірайтингу? Чудовий шанс, динамічна сфера, наявні перспективи на найближчі пару років з точки зору затребуваності .😊
Як мінімум, прокачка цих скілів завжди стане в нагоді, щоб зробити свій акаунт ще більш перфектним.

Багато професій народжується саме зараз, в наші часи. Наприклад, якщо комп’ютерні ігри – ваша реальна пристрасть, чому б не спробувати себе в кіберспорті – гравцем або коментатором – і не зробити хобі своєю професією?

Схожа ситуація і з роботою ді-джея: кілька дискотек у нічному клубі дозволяють і заробити, і гарно провести час.

Не секрет, що людям із різними темпераментами підходять різні види діяльності. Які особливості характеру варто враховувати, коли обираєш місце работи?

На мою думку, важливі не риси характеру як такого, а скоріше темпераменту, базові характеристики нервових процесів, їхня сила та швидкість. Для холерика скоріш за все не підійде роль data input clerk, а флегматику доведеться дуже потрудитися, щоб досягти успіхів у кіберспорті, де швидкість нервових процесів та реакції вкрай важливі, хоча сильні риси – спокійність та холоднокровність – також будуть корисними.

Пізнай себе – це розумний слоган.😊 Наприклад, одна із головних відмінностей між екстравертами та інтровертами – це спосіб, у який люди набирають енергію та відновлюють сили. Для екстраверта важливо спілкування з людьми, а інтроверту, щоб «підзарядити батарейки», краще побути наодинці. Враховуючи таку свою особливість, можна краще зрозуміти, чи обирати сферу «людина – людина», чи перевагу надати доменам «людина – знакова система», або «людина – природа».

Ви маєте колосальний досвід роботи із кандидатами на різних етапах підбору персоналу. Але практично завжди все починається із резюме. Розкажіть будь-ласка, яким воно має бути – ідеальне резюме? І чи існує таке поняття, як ідеальне резюме?

Враховуючи великі обсяги даних, з якими стикається кожний рекрутер або ресечер, важливо, щоб резюме було коротким та ємним. А також індивідуальним. Обов’язково має бути щось, що буде виділяти ваше резюме серед маси інших здобувачів.

Якщо це перше місце роботи – в резюме слід вказати освіту, ключові проекти та сфери відповідальності, результати роботи, хобі та кілька особистих якостей, що характеризують вас як особистість та майбутнього співробітника.

За правилами ділового етикету, до резюме бажано додати короткого супроводжувального листа, ступінь формального такого листа залежить від рівня посади.

Олено, скажіть, будь-ласка, яка вона – ідеальна робота?

Ідеальних робіт та роботодавців, як і ідеальних відносин між ідеальними людьми, не існує, або пошук може трохи затягнутися ☺. Обираючи роботу, необхідно розуміти, що це свого роду «пакетна пропозиція», і завжди є «інша сторона медалі», тому надзвичайно важливо пріоретизувати для себе, що є справжнім must have, а що було б гарно мати, але можна без цього обійтися – nice to have.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X