Пакт заради молоді-2020

ПАКТ ЗАРАДИ МОЛОДІ-2020

Зайнятість серед молоді є одним з надзвичайно важливих питань, яке має значний соціальний та економічний вплив на суспільство. З одного боку, молодий вік сприяє високій мобільності, відкритості, готовності до змін, а з іншого – молодим людям не вистачає навичок та досвіду, щоб бути конкурентними на ринку праці.

З метою створення ціннісної пропозиції для зайнятості молоді в Україні, у 2016 році Центр «Розвиток КСВ», Міністерство молоді та спорту України та Фонд ООН у галузі народонаселення започаткували ініціативу Український Пакт заради молоді-2020 в рамках Європейського Пакту заради молоді. Дана ініціатива покликана об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей. Українські та міжнародні компанії, які долучилися до ініціативи спільно зобов’язалися до 2020 року:

  • сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором,
  • забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді,
  • створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри.

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ПАКТУ

На сьогодні українська ініціатива одна з найактивніших у Європі і  вже об’єднала 146 компаній з 17 міст України: Вінниця, Івано-Франківськ, Львів, Одеса, Суми, Київ, Дніпро, Луцьк, Кременчук, Харків, Запоріжжя, Олександрія, Маріуполь, Херсон, Чернігів та Черкаси.

Станом на 1 липня 2019 року роботодавці спільно створили 42482 робочих місця для молоді, 667 партнерств із освітнім сектором та забезпечили менторством 2783 молодих людей.

За підтримки Фонду ООН у галузі наородонаселення для налагодження комунікації бізнесу та молоді, поширення Пакту компаній на локальному рівні, ми започаткували Форуми «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ», які на сьогодні пройшли у більше ніж 15 містах України.

На базі Міністерства молоді відбуваються регулярні зустрічі з роботодавцями на тему співпраці з освітою та урядом для покращення зайнятості молоді. Крім того в рамках Пакту було розроблено ряд практичних інструментів та публікацій для роботодавців та молоді на тему працевлаштування.

Для вирішення проблеми розриву в навичках, в рамках Пакту заради молоді у 2018 році у 6 регіонах було впроваджено програму Skills Lab, що є безкоштовною для молоді. Skills Lab  має на меті розвиток і вдосконалення навичок, які необхідні молодим людям для побудови успішної кар’єри або початку власної справи. Навчання проходить у форматі майстер-класів soft skills та семінарів від компаній-підписантів Пакту заради молоді, експертів та місцевих підприємців. У якості фінальних робіт програми, учасники презентують свої проекти, які вони розробили під час Skills Lab соціальні проекти для міста та громади або бізнес-проекти для самозайнятості, в тому числі товари та послуги власного виробництва. Протягом року в Skills Lab участь взяло більше 300 учасників.

Інтегральним досягненням спільної роботи в рамках Пакту стало створення Національного плану дій щодо зайнятості молоді. Протягом 2018 року пройшли круглі столи та форуми по всій країні, а до його розробки доєдналися молоді люди, представники бізнесу, уряду та громадськості.  Цей документ об’єднав рекомендації та стратегічні проекти, що до 2025 року розширять можливості для молоді на ринку праці, дозволять ефективно планувати кар’єру зі школи, засвоювати якісні навички та релізувати свою кар’єру в Україні.

З питань підписання Пакту, компанії можуть звернутися до координатора Тараса Деркача: td@csr-ukraine.org, (044) 292 02 48

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПАКТУ

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МОЛОДІ ВІД РОБОТОДАВЦІВ ПАКТУ

НОВИНИ ПАКТУ

ЯК ДОЛУЧИТИСЬ ДО ПАКТУ ЗАРАДИ МОЛОДІ?

Крок 1. Заповнити та надіслати аплікаційну форму на e-mail: td@csr-ukraine.org.

Крок 2. Топ-менеджер компанії підписує Пакт заради молоді на найближчій зустрічі підписантів.

Крок 3. Компанія активно реалізує програми для молоді та щорічно звітує про прогрес у досягненні цілей Пакту.

Координаційна рада Пакту заради молоді

Підписанти Пакту заради молоді

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X