УКРАЇНСЬКИЙ ПАКТ ЗАРАДИ МОЛОДІ-2025

ОБ’ЄДНАННЯ ЗУСИЛЬ КОМПАНІЙ, ДЕРЖАВИ ТА ОСВІТИ ЗАРАДИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МОЛОДИХ ЛЮДЕЙ

Новини ініціативи Пакту заради молоді

Текст "Українського Пакту заради молоді - 2025"

Наше бачення

Молодь є рушійною силою змін. Надаючи підтримку молоді сьогодні, ми інвестуємо в майбутнє України. Саме тому важливо створити умови для реалізації молоді в Україні – саме це і було метою ініціативи Український Пакт заради молоді, що з 2016 року об’єднала зусилля держави та бізнесу заради вирішення проблем освіти та зайнятості молоді. 

Український Пакт заради молоді за п’ять років став найбільшою ініціативою державно-приватного партнерства, об’єднавши понад 140 роботодавців, які спільно створили більше 45000 робочих місць для молоді. Ініціатива була визнана CSR Europe однією з кращих практик для молоді у Європі, а глобальна ініціатива ООН Decent Jobs for Youth назвала Пакт одним із кращих прикладів реалізації Цілі сталого розвитку №8 у світі.

Нові соціальні та економічні виклики 2020 року для роботодавців потребують нових підходів до роботи щодо працевлаштування молоді у період мінімізації наслідків пандемії, в тому числі молоді, яка перебуває у складних життєвих обставинах: внутрішньо переміщені особи, сироти, молодь з інвалідністю тощо. Прийшов час оновити Пакт і продемонструвати нові підходи.

Наш заклик до дій та зобов’язання-2025

Ми, підписанти Українського Пакту заради молоді-2025, закликаємо інші компанії, заклади освіти, міжнародні інституції та молодіжні організації приєднатися, розвивати і зміцнювати співробітництво з метою якісної освіти та працевлаштування молоді – Цілей сталого розвитку 4 та 8.

Ми зобов’язуємось до 2025 року:

 1. Спільно з іншими підписантами Пакту заради молоді сприяти створенню 20 000 місць для стажування та роботи молоді в Україні. З цією метою:
  1) пропонуватимемо більш високоякісні програми стажування та робочі місця початкового рівня для молоді;
  2) сприятимемо розробці системи економічних стимулів для роботодавців, що працевлаштовують молодь;
  3) підтримуватимемо реалізацію програм з розвитку практичних навичок для молоді з метою подальшого працевлаштування, у тому числі цифрових та підприємницьких навичок, фінансової грамотності тощо.
 2. Сприяти створенню 1000 партнерств між бізнесом та освітнім сектором щодо якісної освіти та розвитку молоді в Україні. З цією метою:
  1) забезпечимо ефективну комунікацію роботодавців та освітнього сектору, зокрема Міністерства освіти і науки України, закладів вищої, професійної та загальної середньої освіти;
  2) сприятимемо обміну кращими практиками співробітництва бізнесу та навчальних закладів (дуальної освіти, онлайн-практики, навчання викладачів тощо).
 3. Надати 1500 молодим людям менторську підтримку з питань професійної реалізації, залучивши більше 1000 представників/ць компаній у якості менторів/ок. З цією метою:
  1) створимо Всеукраїнську платформу для менторської підтримки молоді (зокрема вразливих категорій) з питань побудови кар’єри від співробітників/ць компаній-підписантів;
  2) започаткуємо проведення щорічного Національного тижня молоді в компаніях для студентської молоді ЗВО та ЗП(ПТ)О.

Для функціонування Українського Пакту заради молоді та з метою виконання поставлених зобов’язань створено експертну раду за участі Центру “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності, Міністерства молоді та спорту України та Представництва ООН в Україні та компаній-підписантів.

Приєднуйтесь до Пакту!

Ми закликаємо бізнес підтримати УКРАЇНСЬКИЙ ПАКТ ЗАРАДИ МОЛОДІ-2025 та долучитися до виконання його цілей підписавши його текст. Ми також запрошуємо заклади освіти, міжнародні інституції, молодіжні організації ставати партнерами ініціативи для закріплення та поширення її результатів – професійної реалізації і соціальної інтеграції молоді та процвітання України.

З питань підписання Пакту, компанії можуть звернутися до координатора Тараса Деркача: td@csr-ukraine.org, (044) 292 02 48

ЗВІТ ПАКТУ 2016-2020

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПАКТУ 2025

ПРИЄДНАТИСЯ ДО ПАКТУ

МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ МОЛОДІ ВІД РОБОТОДАВЦІВ ПАКТУ

Ініціатори Пакту заради молоді

Національні партнери

Роботодавці-підписанти Пакту заради молоді

Результати роботи Пакту 2016-2020

З метою підвищення спроможності молоді та створення ціннісної пропозиції для працевлаштування в Україні, 17 березня 2016 року Центр «Розвиток КСВ» та Міністерство молоді та спорту України започаткували ініціативу Український Пакт заради молоді-2020 (надалі – Пакт) в рамках Європейського Пакту заради молоді. Партнером ініціативи виступив Фонд ООН у галузі народонаселення. 

Ініціатива Пакту має на меті об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей. Підписуючи Пакт у 2016 році та пізніше компанії взяли на себе зобов’язання: спільно до 2020 року 1) сприяти партнерству між бізнесом та освітнім сектором, 2) створювати місця для стажування та першої роботи молоді, 3) а також надавати їй менторську підтримку.

У 2015 році в Україні рівень безробіття серед молоді віком 15-29 років складав 15.5% (Держстат), що було найвищим показником серед усіх вікових груп. Дослідження доводять, що відсутність роботи впливає на добробут і здоров’я молоді, і цей вплив зберігається навіть через 20-35 років. Серед безробітних в Україні частка нещасливих людей у 1,5 рази вища, ніж серед людей, які мають роботу (проєкт EXCEPT, 2016). 

Серед основних причин зростання безробіття серед молоді в Україні, особливо у віковій групі 18-24 років, можна виділити наступні:

 • розрив між навичками випускників/ць та очікуваннями роботодавців;
 • зростання кількості безробітних серед внутрішньо переміщених осіб, через події у Криму та на сході;
 • зростання частки молоді, що бажає виїхати на навчання та роботу за кордон.

За майже 5 років Пакт підписали топ-менеджери 148 компаній, серед яких провідні банки, телекомунікаційні та торгівельні компанії, великі виробничі підприємства, а також місцевий малий та середній бізнес.

В рамках Пакту було розроблено програму заходів, яка включає три основні напрями: обмін досвідом між підписантами, сприяння партнерству бізнесу та освіти, а також розвиток навичок для працевлаштування молоді. Також, Пакт сприяв рощробці Національного плану дій щодо зайнятості молоді, положення якого було інтегровано до Основних напрямів реалізації державної політики у сфері зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2022 року.

Обмін досвідом та розвиток бренду роботодавця компаній

 • Проведено 25 зустрічей, де роботодавці мали можливість обговорити виклики у роботі з молоддю, поспілкуватися із представниками державного сектору та міжнародних організацій. 
 • Проведено 16 семінарів у різних регіонах, де більше 200 місцевих роботодавців могли пройти тест “Компанія, дружня до молоді” та покращити свої практики працевлаштування молодих людей.
 • Розроблено публікацію “Бренд роботодавця: практичне керівництво для компаній з працевлаштування та здоров’я української молоді”.

Сприяння партнерству бізнесу та освіти

 • Проведено 4 національні форуми Форум “Бізнес і університети” для обговорення спільних дій бізнесу та освіти щодо зайнятості молоді
 • З 2016 року роботодавцями Пакту спільно започатковано понад 800 партнерських програм із закладами освіти, з метою підвищення якості навчальних програм, практичної підготовки студентів та для подальшого працевлаштування випускників.
 • Започатковано всеукраїнський конкурс партнерських проєктів “Бізнес, що розвиває освіту”, до якого більше 40 українських компаній подали свої кейси.

Розвиток навичок для працевлаштування молоді

 • За 5 років створено 45 000 місць для стажування та першої роботи молоді, а 4700 молодих людей отримали менторську підтримку від компаній. 
 • 16 регіональних форумів “Бізнес – молодь: ефект WOW від співпраці” у різних містах України дали можливість 1500 учасникам та учасницям дізнатися про актуальні можливості від більше ніж 50 роботодавців, і  розвинути практичні навички для працевлаштування. 
 • Було розроблено ряд практичних інструментів та освітніх програм для молоді:
   • Блокнот з професійного самовизначення “Автостопом по кар’єрі”
   • Поради для молоді “Планування кар’єри: 6 кроків до успіху” 
 • Програма з розвитку навичок молоді для працевлаштування“Skills Lab: успішна кар’єра”. В основі програми було закладено ТОП-10 навичок до 2020 року Всесвітнього економічного форуму: 
 • Реалізовано 17 програм «Skills Lab: успішна кар’єра» у 16 містах, які успішно завершили 500 молодих людей.
 • Практичний онлайн-курс «Skills Lab: успішна кар’єра» (impactorium.org), на який зареєструвалося понад 700 молодих людей з різних регіонів. 
 • На основі програми Skills Lab розроблено навчальний курс для підвищення можливостей випускників закладів профтехосвіти 
 • Програма з розвитку навичок самозайнятості та створення бізнесу “Skills Lab: власна справа”: Реалізовано 17 програм у 14 містах, а випускниками, які завершили  400 молодих людей.

Для розширення можливостей для молоді в різних регіонах  у 2020 до співпраці з Пактом залучено 33 партнерські організації з 19 областей.

Завдяки спільним зусиллям роботодавців, держави, громадськості та міжнародних партнерів Ініціатива Пакту була визнана CSR Europe однією з кращих практик для молоді у Європі, а глобальна ініціатива ООН Decent Jobs for Youth назвала Пакт одним із кращих прикладів реалізації Цілі сталого розвитку №8 у світі. 

Нові соціальні та економічні виклики 2020 року для роботодавців потребують нових підходів до роботи щодо працевлаштування молоді у період мінімізації наслідків пандемії, в тому числі молоді, яка перебуває у складних життєвих обставинах. Саме тому Пакт заради молоді буде оновлено та продовжено до 2025 року для створення якісно нових можливостей зайнятості молоді в Україні.

X