Партнерство між бізнесом та ВНЗ: реалії та перспективи

Київ, 26-27 жовтня – Центр «Розвиток КСВ» і Career Hub спільно з партнерами – Українською Асоціацією з розвитку менеджменту та бізнес – освіти і IHUB організував V НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ* “БІЗНЕС І УНІВЕРСИТЕТИ: ХТО ГОТУЄ ПІДПРИЄМЦІВ”.

Форум спрямований на обговорення практик щодо партнерства і співпраці між бізнесом та університетами, їх ролі в економічному розвитку країни та створення сприятливих умов для підготовки висококваліфікованих фахівців на сучасний ринок праці.

Представники державних інституцій, приватного сектору та українських ВУЗів отримали унікальну можливість обміну знаннями і досвідом щодо співпраці бізнесу з освітою та розвитку підприємництва між ними.

«В Україні має бути така вища освіта, яка готує конкурентоздатних фахівців, здатних створювати інновації. Тільки так країна зможе розвиватися та знайти своє місце в сучасній економіці знань, де існує шалена конкуренція. Тому партнерство між бізнесом і ВНЗ та розвиток підприємництва відіграє в цьому питанні велику роль», – вважає керівниця Центру «Розвиток КСВ», Марина Саприкіна.

Заступник директора департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України, Олеся Кравченко, вказала наступні дані:
• на сьогодні рівень безробіття молоді в Україні складає 21 %;
• найвищий рівень безробіття серед молоді у віці 15-24 роки;
• 45,5 % вважають, що отримали якісну освіту;
• 31, 9% молоді має намір відкрити власну справу;
• лише 6% молодих людей вважає себе підприємцями, оскільки не мають потрібних навичок.
Окрім того, Олеся Кравченко поділилася результатами опитування, в якому молодь визначила 3 найпривабливіші професійні сфери: бізнес, юридична сфера та ІТ.

Статистичні дані навела і Олена Якимчук, менеджер з корпоративних зав’язків Amway:
– за 2016 рік в Україні свою діяльність припинили 130 000 підприємців;
– готовність відкрити власну справу складає 27%;
– найгірші показники щодо бажання розпочати бізнес – в центрі України та на Півдні;
– більшу впевненість у відкритті власної справи мають люди з вищою освітою (42%), люди, що хочуть мати свій бізнес, але не мають вищої освіти складає 29%.

Олександр Цимбал, завідувач відділу соціальної безпеки Національно інститут стратегічних досліджень зазначив, що за результатами проведеного дослідження в Україні пошук роботи в середньому триває 11 місяців, а тих, хто в пошуках роботи і намагається відкрити власну справу складає 4%.

Олег Ярош, науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ ім. М. В. Птухи, наголосив про вплив батьків на вибір їхніх дітей щодо обрання ВУЗу, в той же час відкрити власну справу після закінчення навчання хочуть лише 3% молоді, оскільки незадоволені обраним фахом.

Серед інших спікерів були: Віктор Євдокимов, ректор ЖДТУ, Віталій Чернюк, генеральний директор Наукового парку «Київський університет ім. Т. Шевченка», Катерина Дегтяр, Techstars в Україні, Валерія Заболотна, UNIT Factory, Анастасія Овчаренко, Deloitte, Олена Ковальська, Ощадбанк, Дмитро Швець, Start Global, Олена Тищенко, СДУ ім. В. Даля, Валерія Голерова, YEP.

Учасниками Форуму було запропоновано налагоджувати партнерство між бізнесом та університетами у таких формах як запрошення підприємців до виступів перед студентами, спільне проведення конкурсів, менторські програми, співпраця з підприємницькими асоціаціями та мережами, надання вищими навчальними закладами новітнього устаткування і технологій у форматі навчальних центрів, лабораторій, створення компаніями програм стажувань для студентів.

В результаті обговорень та дискусій спікери та учасники Форуму визначили основні критерії підприємницького ВУЗу:
– навчання проектній діяльності в університетах
– командна робота
– виявлення і підтримка підприємницьких навичок у студентів
– підвищення кваліфікації викладачів
– створення кластерів

Завершився перший день Форуму нагородженням кращих кейсів партнерства бізнесу та університетів, за результатами якого нагороди отримали компанії “Nestle”, “Lifecell” та “Укртелеком”.

В другий день Форуму відбулась практична частина заходу, в рамках якої учасники мали змогу почути поради від декана Київської бізнес-школи, Михайла Крикунова, як розрізняти студентів -підприємців та як навчати підприємництву в університетах на прикладах іноземних ВУЗів; Артем Сердюк на практичному занятті навчив учасників ставити цілі, час та дедлайн проекту, поділився інструментами, які необхідні для реалізації вдалого проекту (приклад «ScrumMaster») та наголосив на помилках, через які може провалитися запланований проект; Олександр Томілін розповів про майстерність та нестандартний підхід до успішної презентації, і надав учасникам практичні навички та поради для її реалізації (slidebean, PowToon, amase, Haiku Deck); Олександр Равчев розказав про те, як просувати продукт в соціальних мережах та як за допомогою блогерства досягнути значних успіхів у професійній сфері.

Під час сесії Дизайн – мислення від Олега Гопанюка, учасники долучилися до творчого процесу зі створення власного авторського гаманця для набуття таких навичок: пізнання один одного, планування майбутнього продукту, робота в командах, вміння креативно мислити, презентація продукту.

Спікери та учасники Форуму спільно дійшли висновків, що партнерство між вищими навчальними закладами та бізнесом покращує процес підготовки фахівців, що відповідають вимогам сучасного ринку праці і є перспективою інноваційного розвитку країни. ВУЗи мають створювати необхідне середовище для студентів, що мають підприємницький хист, мотивувати та підтримувати підприємницькі ідеї молоді на початковому етапі, а також надавати студентам окрім академічного навчання більше практики, яка необхідна для реалій бізнес-світу.

———–
Форум «Бізнес – університети»майданчик для співпраці бізнесу й університетів. У рамках щорічного Форуму відбувається налагодження контактів та обговорення кращих практик ефективного партнерства бізнесу та університетів. Завданнями Форуму є: 1) збільшити кількість партнерств між ВНЗ та компаніями; 2) сприяти обміну передовим світовим та вітчизняним досвідом співробітництва роботодавців та вищих навчальних закладів; 3) переорієнтувати університети на формування у студентів компетенції та навичок, які відповідають запитам ринку праці.

Центр «Розвиток КСВ» вже вп’яте виступає ініціатором і організатором Форуму «Бізнес і університети». Центр «Розвиток КСВ» – це експертна організація з розвитку корпоративної соціальної відповідальності в Україні. Пріоритети Центру «Розвиток КСВ» – КСВ в конфліктні часи, бізнес і освіта (університети і школи), STEM-освіта, соціальна відповідальність державних органів влади і державних компаній, розвиток підприємництва. Детальніше: (044) 292 02 48, www.csr-ukraine.org або на E-mail: ms@csr-ukraine.org

Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X