Понад 100 навчальних закладів з усіх регіонів об’єдналися в спільноту шкіл “Кар’єра мрії” в Ужгороді

Ужгород, 9-11 червня – CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ», за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА провели Всеукраїнський форум “КАР’ЄРА ЗІ ШКОЛИ: ВИБІР І ПЛАНУВАННЯ”. Захід зібрав понад 100 педагогів, шкільних психологів,молодіжних працівників та представників громадського сектору з усієї України і став дискусійним майданчиком для обговорення перспектив кар’єрного розвитку шкільної молоді.

Вже третій рік поспіль захід проводиться з метою обміну досвідом навчальних закладів в питаннях вибору професії підлітків. Тарас Деркач, Координатор Career Hub презентував учасникам та учасницям програму “Карта професій”* та підвів підсумки двох попередніх років: “Попередні форуми в Києві та Чернігові дали старт для залучення та розвитку спільноти шкіл. За два роки впровадження ініціативи до нас доєдналися понад 120 навчальних закладів, які проводили заняття з вибору професії та організовували десятки екскурсії на підприємства свого регіону. Сьогодні ми бачимо багато нових облич та помітно розширюємо географію Спільноти”.

На цьогорічній події в Ужгороді учасники та гості обговорювали: виклики XXI століття, до чого готувати учнівську молодь. Гендерна експертка Мар’яна Колодій провела майстер-клас з гендерно чутливих підходів у виборі професії, а кар’єрна консультантка УжНУ Тетяна Бутурлакіна розповіла про стереотипи та реальність сучасного ринку праці. Про те, як підліткам знайти спільну мову з батьками в питаннях планування кар’єри, учасники спілкувалися з представниками Української спілки психотерапевтів.

Своїми практиками роботи з молоддю ділилися представники держави, громадськості та бізнесу: Державна служба зайнятості, Українська академія лідерства та UKRSIBBANK BNP Paribas Group, які допомагають підліткам свідомо обрати професію. SDG-амбасадорки Центру “Розвиток КСВ” розповіли як інтегрувати Цілі сталого розвитку ООН в навчальний процес та надихнути підлітків ставати свідомими лідерами.

Віталій Ерфан, начальник Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Віталій Ерфан наголосив: “Виховна робота у напрямку профорієнтації має об’єднувати зусилля молодіжних працівників, педагогів та психологів. І ми раді приймати такий потужний форум з цієї теми на наші Закарпацькій землі. Діти наше майбутнє, тому наша справа – робити його щасливим та успішним”.

На завершення форуму, учасники працювали над розробкою інноваційних занять та презентували свої уроки на тему вибору професії у галузях металургії, громадськості, гостинності, медицини, архітектури та енергетики.

“Я вдячна організаторам форуму за чудову творчу атмосферу, комфортні умови проведення заходу, та за компетентних ерудованих спікерів! Отримані знання та рекомендації на форумі допоможуть мені працювати креативно та мотивувати учнів планувати успішну кар’єру в Україні”, – зазначила учасниця форуму Тетяна Компанієць, вчителька Орлівщинського НВК (Дніпропетровська обл.).

_____________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

*Карта професій – це унікальний освітній проект для школярів, що допомагає їм зрозуміти світ професій, важливі навички та кар’єрний шлях у різних професійних сферах. Мета проекту, щоб діти обирали майбутню професію свідомо, і для цього вже  було розроблено цікаві буклети про професійні сфери, навички і кар’єру; створено веб-сайт careerhub.in.ua про кар’єрний розвиток для поширення цих знань, підготовлено методичні матеріали для вчителів з проведення кар’єрних бесід для учнів 5-10 класів.

 

 

 

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X