Як підготуватись до роботи майбутнього 2030: поради ТОП-менеджерів/ок

Сучасний світ дуже мінливий, тренди в різних сферах діяльності змінюються швидко, тож щоб бути успішним, потрібно слідкувати за цими змінами та вдосконалювати свої навички та знання.

Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” спільно з Career Hub проводить  національне дослідження “Future of Work 2030: як підготуватись до змін в Україні”, яке визначить ключові тренди роботи майбутнього, перспективні індустрії, нові робочі місця, необхідні навички та систему освіти за 10 років. Ми хочемо створити рекомендації, як молоді ефективніше підготуватись до майбутнього роботи, а бізнесу, державі та освітнім закладам – максимально сприяти та допомагати їй у цьому.

Вже скоро ми презентуємо результати дослідження. А поки що, зібрали для вас поради від ТОП-менеджерів/ок провідних українських компаній, що долучились до дослідження. Представники та представниці бізнесу розповіли, як успішно підготуватись до майбутнього, яке на нас чекає, вже сьогодні.

Андрій Дема, СЕО Reikartz Hotel Group

Щоб чогось досягти, потрібно багато працювати. Розвивайтесь, навчайтесь, не бійтесь помилятись, ставте перед собою цілі та досягайте їх. В сучасному світі важливо не стояти на місці. Академічної освіти вистачає лише на кілька років, тому потрібно працювати над собою щодня.

Нові люди дають новий досвід, новий підхід у вирішенні задач. Важливо для співробітників (і керівника в тому числі) працювати так, як того вимагають стандарти, відповідно чинного до законодавства, відповідально та на результат.

Сергій Харін, керівник бізнесу Corteva Agriscience у Східній Європі

Мало хто зможе заперечити, що весь світ загалом, та економіка зокрема, стрімко змінюються. Дещо, що було звичними реаліями для бізнесу десять років тому, зараз багато хто не згадає, а дещо, до чого ми звикли ставитися як до частини звичної картини світу, тоді ще могло не існувати. Тому даючи поради молоді щодо вибору майбутньої професії, перш за все хочу наголосити: вже зараз цікавтеся, які професії є перспективними та які галузі економіки є важливими для країни, щоб підвищити свої шанси зайняти вигідну професійну нішу. Зверніть увагу на ті професії, які, можливо, здаються вам непопулярними, але пошукайте про них більше інформації. Наприклад, ми знаємо, що молодь дуже скептично ставиться до роботи в сільському господарстві та агрономічні професії іноді їм не дуже цікаві. Агробізнес – це не тільки одна з основ економіки України, але і флагман за кількістю новацій, цікавих розробок та інноваційних рішень, що впроваджуються кожен рік. Зокрема, Corteva Agriscience щороку інвестує в наукові розробки близько мільярда доларів США і є дуже зацікавленою в залучені молодих фахівців на усіх ланках виробництва.

Друга порада – потрібно постійно вчитися. Не можна опанувати якійсь фах та зупинитися – знання постійно оновлюються, а кожна професія потребує все нових та нових навичок. У мінливому складному світі успішним буде той, хто готовий змінюватись разом із ним. 

Третя порада – вчити мови, бо як би не покращувалась якість механічного перекладу ніщо не замінить живого спілкування з колегами з інших країн, які можуть поділитися досвідом та збагатити новими знаннями. Крім того, високий рівень володіння мовами є вимогою в багатьох успішних компаніях.

І на додаток порада, яку, напевно, давали в усі часи – любити свою роботу. Бо коли ти є справжнім фанатом свого діла, не треба змушувати себе вчитися новому.

Надія Омельченко, віцепрезидентка “ІТ-Інтегратор”

Сьогодні ринок праці настільки швидко та радикально змінюється та розвивається, що робити прогнози стосовно того, які професії будуть найактуальнішими у 2030 році, не зовсім доречно. Через те, що можливо цих професій ще не існує у природі. Ринок праці радикально змінює своє обличчя завдяки стрімкому розвитку технологій, автоматизації робочих місць, виникненню нових сфер економіки, і цей процес триватиме. Сьогодні до представників сучасних та перспективних професій можна віднести біоінженера, 3D-графіка або спеціаліста з big data. Але вже за 5 років цей перелік може бути зовсім іншим.

Водночас я вважаю, що молоді сьогодні слід прокачувати кілька універсальних навичок та компетенцій, які неодмінно будуть популярні у майбутньому.  Це – лідерство, вміння сприймати та аналізувати інформацію, критичне мислення, емпатія. А також обов’язково комунікації та ведення переговорів та просунуті навички користування цифровими технологіями.

Є кілька бізнес-порад, що я можу дати сьогодні підліткам, які сьогодні розпочинають свій кар’єрний шлях. По-перше, фокусуватися на кількох ваших сильних компетенціях. По-друге, постійно розвивайтеся та використовуйте чіткі та вимірювальні критерії розвитку. По-третє, ніколи не відмовляйтеся від челенджів — викликів, які ставлять перед вами ваші роботодавці.

Тімур Бондарєв, керуючий партнер Arzinger 

Never stop exploring – ніколи не припиняй досліджувати, будь відкритим до нових знань. Адаптивність – швидко пристосовуйся до середовища та обставин, які постійно змінюються. Мрій та шукай шляхи досягнення, не зупиняйся – Up & forward!

Вікторія Луценко, генеральна директорка Ашан Рітейл Україна

На мою думку, і зараз, і через 10 років необхідними якостями будуть енергійність, розум та креативна адаптація. Іншими словами я раджу молодим людям шукати джерела натхнення та драйву, аби енергії вистачало на особисте і професійне життя. Постійно розвиватися та поглиблювати експертні знання у своїй сфері діяльності та суміжних, бути готовим постійно змінюватись і робити це кожного разу по-новому та креативно.

Представники бізнесу наголошують на тому, що самоосвіта є важливою складовою кар’єрного успіху. Сьогодні існує безліч способів, які допомагають вдосконалювати свої навички. Один із них – читання книжок. Тож СЕО підготували підбірку книг, які, на їхню думку, допоможуть розвинути навички та підготуватись до викликів майбутнього.

Рекомендації книг від СЕО, щоб підготуватись до майбутнього 

 1. “7 навичок надзвичайно ефективних людей”, Стівен Кові
 2. “Креативный мозг. Как рождаются идеи, меняющие мир”, Элхонон Голберг
 3. “Пробуй, не зупиняйся. Коли ви востаннє робили щось уперше?”, Сет Годін
 4. “Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії”, Тоні Шей
 5. “Безжальний менеджмент та ефективність людських ресурсів”, Ден С. Кеннеді
 6. “Від хорошого до величного”, Джим Коллінз
 7. “Маркетингові війни”, Джек Траут, Ел Райс
 8. “Принципи”, Рей Даліо
 9. “Клиенты на всю жизнь”, Карл Сьюэлл
 10. “Багатий тато, бідний тато”, Роберт Кійосакі
 11. “Стратегія блакитного океану. Як створити безхмарний ринковий простір і позбутися конкуренції”, Рене Моборн, В. Чан Кім
 12. “Мета. Процес безперервного вдосконалення”, Еліяху Голдратт, Джефф Кокс
 13. “Атлант розправив плечі”, Айн Ренд
 14. “Бизнес с нуля. Метод Lean Startup для быстрого тестирования идей и выбора бизнес-модели”, Эрик Рис
 15. “Clear Bright Future”, Пол Мейсон
 16. “Rework. Ця книжка змінить Ваш погляд на бізнес”, Джейсон Фрайд, Девід Хейнмейер Ханссон
 17. “Атлас новых профессий 3.0”, Д.Варламова, Д.Судаков, Е.Виноградов
 18. “Сеть и бабочка: Как поймать гениальную идею. Практическое пособие”, Оливия Фокс Кабейн, Джуда Поллак.
 19. “Как выжить, если тебе 20: Руководство по успешному старту карьеры и самостоятельной жизни”, Альберт Сагирян
 20. “Твоя бизнес-модель: Системный подход к построению карьеры”, И.Пинье, А.Остервальдер, Т.Кларк .
 21. “Жизнь как стартап: Строй карьеру по законам Кремниевой долины”, Р.Хоффман, Б.Касноча

Дослідження “Future of Work 2030: як підготуватись до змін в Україні” організовують Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо». Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Теги:

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X