Представники 40 закладів профтехосвіти пройшли тренінг для пілотування курсу “Навички для успішної кар’єри”

CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ», платформа Career Hub та UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення, за підтримки Міністерства освіти та науки України, розробили комплексний курс з удосконалення кар’єрних навичок «Навички для успішної кар’єри». В основі курсу – тренінгові програми «Skills Lab: успішна кар’єра» та «Skills Lab: власна справа», що вдало впроваджуються протягом 2018-2020 років та мають понад 500 випускників з різних регіонів країни.

Педагоги профтехосвіти Вінницької, Тернопільської, Хмельницької та Чернігівської областей пройшли навчання на безкоштовному тренінгу для викладачів та підготувались до пілотування курсу «Навички для успішної кар’єри». Тренінг відбувся 15-22 вересня 2020 року онлайн. 

Під час онлайн-тренінгу більше 70 учасників та учасниць отримали інструменти щодо впровадження курсу «Навички для успішної кар’єри» у закладі освіти, методичні матеріали, рекомендації та інтерактивні методи, що допоможуть розвивати у здобувачів та здобувачок освіти навички працевлаштування та відкриття власної справи. Після проходження тренінгу для тренерів педагоги розпочали впроваджувати курс на базі навчальних закладів.

Тарас Деркач, координатор Платформи розвитку кар’єри Career Hub зазначає: «Спільно з партнерами, Фондом ООН у галузі народонаселення та регіональними молодіжними організаціями, ми реалізували проєкти Skills Lab: успішна кар’єра та власна справа по всій країні. Випускники ЗПТО часто не мають розуміння ринку праці, навичок працевлаштування та soft skills (Інститут професійних кваліфікацій) і тому за підтримки МОН ми вирішили запровадити ці програми у профтехосвіті. Ми надзвичайно раді, що така кількість закладів цікавляться тематикою розвитку кар’єри випускників та вже пройшли тренінг для викладачів. Тепер курс «Навички для успішної кар’єри» стане доступним для молоді». 

Наталя Мартиненко, асистентка молодіжних програм UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, підкреслив: «Приємно бачити значну кількість представників педагогічної спільноти з різних куточків України, що готові самі вчитися та робити освітній процес більш досконалим, вносити лепту у стан добробуту української молоді, який ми в UNFPA досліджуємо. Для нашої команди буде дуже цінно, якщо учасники надаватимуть зворотний зв’язок щодо розробленого курсу — як його можна зробити більш досконалим, цікавим і прикладним. Вітаю всіх у спільноті амбасадорів Skills Lab і бажаю успіхів у подальшій роботі».

Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти МОН України зазначає: «У роботі ми орієнтуємось на запит сучасності, тому розробили цікаву та інтерактивну програму, а зараз пропонуємо вам її пропілотувати. Ми рекомендуємо освітянам застосовувати цю програму, однак продовжуємо працювати над її вдосконаленням. Надалі ми плануємо поширити її на території усієї країни. Сподіваюсь, що навчання для здобувачів та здобувачок професійної освіти стане цікавішим. Крім того, нові знання допоможуть майбутнім випускникам стати затребуваними на ринку праці, правильно представляти свої інтереси перед роботодавцем. Скажу відверто, що навіть я б сама хотіла навчатися на такій програмі».

Про курс «Навички для успішної кар’єри»: Мета курсу – сформувати готовність випускників та випускниць ЗПТО до професійного зростання, а також розвинути компетенції для побудови власної справи. Програма курсу складається з 30 занять та п’яти модулів: 1) “Моя успішна кар’єра в моїх руках”; 2) “Я можу знайти роботу моєї мрії”; 3) “Я вдало працевлаштовуюсь”; 4) “Я зростаю професійно”; 5) “Я знаю, як відкрити власну справу”.

Детальна інформація: Надія Кириченко, (097) 840 04 46, nk@csr-ukraine.org

_______

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Career Hub – експертна платформа Центру “Розвиток КСВ” з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Серед основних напрямів діяльності: розробка буклетів та уроків про кар’єру для школярів “Карта професій“, ініціатива Пакт заради молоді-2020, програма розвитку навичок Skills Lab та надихаючі проєкти для школярів та молоді на тему планування кар’єри.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X