Програма для молоді з побудови успішної кар’єри та власної справи крокує країною: результати у Дніпрі

Дніпро, 6 грудня 2018 року – на фінальному заході у м. Дніпро були представлені результати третьої навчальної програми Skills Lab для молоді з розвитку успішної кар’єри та власної справи. Програма реалізується протягом вересня-грудня 2018 року у п’яти містах по всій Україні Центром «Розвиток КСВ» і Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за підтримки Міністерства молоді та спорту України. Місцевим партнером у м. Дніпро виступив молодіжний центр «Освіторіум».

Спеціальна програма Skills Lab розроблена фахівцями та фахівчинями з розвитку та вдосконалення навичок, які необхідні молодим людям для побудови успішної кар’єри або початку власної справи. Кожна з учасників та учасниць обрали собі той чи інший напрям програми, а навчання проходило у форматі майстер-класів soft skills від компанії-підписанта Пакту заради молоді – Lifecell, місцевих роботодавців, експертів та підприємців. Серед основних тематичних напрямків розглядали тайм-менеджмент, фінансову та юридичну грамотність, ведення переговорів, складання резюме, підготовка до співбесіди, а також складання канвасу бізнес-ідеї.

У якості фінальних робіт програми, учасники та учасниці презентували свої проекти, які вони розробили під час SkillsLab. За напрямком «успішна кар’єра» розробили соціальні проекти для міста та громади, а на «власній справі» – бізнес-проекти для самозайнятості, в тому числі товари та послуги власного виробництва.

Напрям «власна справа»: Олександр Савченко планує розширювати свою справу QuickUp Online Academy, де навчатиме онлайн маркетингу;  Катерина Безпалова презентувала свою бізнес-ідею щодо створення та продажу унікальних аксесуарів для мобільного телефону «Chehol4ik». Опитування серед учасників програми по власній справі показало, що найбільш цікаві теми майстер-класів про маркетинг та SMM-інструменти з просування товарів у соціальних мережах, а також історії реальних підприємців про помилки та подолання труднощів у побудові власної справи.

Напрямок «успішна кар’єра»: соціальний проект INK.Travel створений для знайомства дітей з реабілітаційних центрів з різних міст України та інших країн; проект «Думай. Говори. Дій»  спрямований на подолання страху перед публічними виступами та вміння виступати; а також проект «Сьогодні – твоє завтра» – знайомство з професіями школярів та школярок . Цей проект передбачає відвідування закладів професійної освіти, спілкування з студентами, майстер-класи в компаніях та виконання практичних завдань для того, щоб підлітки обирали майбутню професію усвідомлено.

На захист фінальних проектів були запрошені Сергій Чернявський, підприємець, засновник та ведучий гри «Бізнес 5+», учасниця проекту «Акули Бізнесу» Соломія Бойко та співорганізаторка проекту «Битва стартапів» платформи «Startup Network», а також представники молодіжного центру «Освіторіум». Вони надали менторську підтримку учасникам протягом програми, а також допомогли удосконалити кожен з презентованих проектів учасників.

У Дніпрі учасники відмітили, що участь у програмі Skills Lab допомогла їм краще зрозуміти як вести власну справу та будувати кар’єру, адже вона дає максимум практики та спілкування з людьми, які пройшли цей етап. Серед проектів учасників, які вже почали працювати також й в інших регіонах: виробництво та продаж предметів інтер’єру та прикрас з епоксидної смоли; випічка діабетиних  солодощів; спеціально розроблений курс «Online school of mobile photo» з обробки фото для соціальних мереж; манікюрний салон. Соціальні проекти наших учасників вже отримали підтримку голови Львівської ОДА, а у Кременчуці команда спробувала подати свою ідею на участь у Громадському бюджеті міста.

***

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності. Пріоритети Центру: розвиток КСВ, кар`єрних навичок серед молоді, STEM освіти і популяризація науки і технологій серед дівчат. Серед основних досягнень Центру – щорічний Конкурс кейсів з Цілей сталого розвитку, Пакт заради молоді, Карта професій й спільнота Кар’єра мрії, щорічний Форум «Бізнес і університети», проект ДівчатаSTEM тощо. В рамках своєї діяльності Центр співпрацює з Міністерствами, міжнародними організаціями, компаніями.  

Детальніше: www.csr-ukraine.org та www.facebook.com/CSRUkraine

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X