Студентське онлайн-стажування: приклад «Рабен Україна»

Менше ніж за рік світ переключив усі сфери життя у вимір нової реальності. Наше сьогодення: зустрічі, співбесіди, переговори, тренінги – і все це в режимі онлайн. Всі ми були змушені пристосовуватись до нових умов, а відтак адаптувати традиційні заходи (форуми, конференції, практики) до незвичних обставин, миттєво перемістивши їх у віртуальний простір.

У січні цього року, коли в університетах розпочався період практик, компанія «Рабен Україна» ефективно організувала онлайн-стажування для студентів.

«Рабен Україна» багато років поспіль співпрацює з ВУЗами та запрошує студентів ознайомитись з практичною стороною професії логіста. Але попри всі правила безпеки та гігієни, запроваджені компанією ще на початку пандемії, було зрозуміло, що запросити студентів до себе ми не зможемо. Стажування мало з режиму офлайн переключитися на режим онлайн», – коментує Юлія Грабова, HR-менеджерка «Рабен Україна».

У перший день студентів зустрічала Генеральна директорка компанії – Інна Очеретна. Вона поділилась своїми спогадами про студентство, розповіла як прийшла в логістику, проінформувала про діяльність компанії, пріоритети і плани та охоче відповіла на запитання студентів. А згодом до справи підключились керівники операційних підрозділів. Саме вони надалі щодня зустрічались зі студентами.

Кожен відділ делегував спікера, який цікаво та доступно розповідав майбутнім спеціалістам про специфіку логістичної роботи. Однак прочитати лекцію було не достатньо. Тому вирішили залучити студентів до обговорення, аби закріпити отримані знання. Лектори підготували різні завдання, наприклад: скласти заявку на перевезення; спробувати розташувати вантаж в авто, не порушуючи товарного сусідства; дати відповідь клієнту у разі затримки доставки вантажу, провести міні розслідування, розібравши увесь ланцюг доставки. Додатково пропонувалось потренуватись вгамовувати власні емоції, з’ясувати як працювати з думкою громадськості в соціальних мережах та як правильно і коректно скласти своє перше резюме.

Щодня логісти зустрічались зі студентами та висвітлювали такі теми: міжнародні перевезення (збірні та комплектні вантажі); фреш логістика (складування та доставка); перевезення по території України (особливості консолідації та перевезень збірних вантажів).

«Коли йдеться про зберігання, комплектування та пакування вантажу, то тут розповідати мало – це треба бачити. Тому спеціалісти із складської логістики демонстрували завчасно підготовлені відеосюжети, коментуючи при цьому складські процеси. Особливо важливим було те,  що студенти отримали інформацію про автоматизовану систему складського обліку і її переваги для клієнтів» – коментує Юлія Грабова, HR-менеджерка «Рабен Україна».

На додачу до операційних тем також були висвітлені особливості роботи PR, IT та HR в окремо взятій логістичній компанії.

Загалом стажування в «Рабен Україна» – це понад 20 годин спілкування. Цікаві запитання та відповіді, практичні кейси та професійні поради. Плюс позитивні емоції та задоволені учасники процесу: студенти, викладачі та спікери компанії.

«Запитайте мене про компанію моєї мрії і я відповім Вам – це «Рабен Україна». Зовсім недавно завершилося моє стажування з провідними фахівцями Raben і я сама собі заздрю. Море необхідної практичної інформації, інтерактивні заняття, знайомство з унікальним корпоративним soft’ом і багато іншого. А головне – все це під патронажем реальних діючих спеців і топ-менеджменту топ-компанії! «Рабен Україна», спасибі Вам! Ви справжня сім’я! Ви дійсно People With Drive!», – ділиться враженнями Дарина Тугай, студентка третього курсу Національного транспортного університету.

«Закінчив стажування в «Рабен Україна». Це було щось! 10 з 10. Кожен викладач – керівник відділу, дуже відкрито і старанно ділився з нами секретами процесів і технологій, про які більше ніде не дізнатися! – додає Сергій Сизов, студент третього курсу Національного транспортного університету.

Не приховують свого захоплення і викладачі та куратор практики.

«Майбутнє формується вже сьогодні. Колишні студенти – сьогодні вже досвідчені фахівці провідних підприємств транспортної галузі, а нинішні – основа для закладення фундаменту на перспективу. І вкрай важливим є формування у молоді професійних навичок ще під час навчання. Але бути корисним – замало, важливо бути прикладом для наслідування. Таким прикладом для студентів Національного транспортного університету стала компанія «Рабен Україна». Команда неперевершених фахівців компанії на два тижні стажування стала для наших студентів педагогами, наставниками та друзями, що ділилися своєю майстерністю та професійними навичками. Кожне заняття – це калейдоскоп насиченого контенту, позитивної мотивації, беззаперечної любові до справи та дружнього ставлення до допитливої молоді.

Щиро вдячні дружній родині «Рабен Україна» за можливість долучитися до заходу та отримати безцінний досвід для майбутніх фахівців транспортної галузі. Бажаємо успіхів, натхнення на нові звершення та наснаги у професійній діяльності», – коментує Наталія Лужанська, кураторка практики, старша викладачка Національного транспортного університету.

Щиро бажаємо студентам знайти себе в улюбленій професії! Будемо раді прийняти молодих логістів до нашої команди People With Drive!

«Рабен Україна» працює на ринку логістики з 2003 року. Пропонує повний спектр логістичних послуг для контрактної логістики, міжнародних та внутрішніх перевезень, а також морських і повітряних вантажних перевезень. У компанії працює 500 співробітників. В користуванні близько 70 000 м² складських площ (включаючи регіони), автопарк – 600 автомобілів.

Текст наданий компанією «Рабен Україна», яка є підписантом Пакту заради молоді-2025.

Український Пакт заради молоді 2025 – це ініціатива державно-приватного партнерства, яка об’єднує зусилля компаній, держави та освіти для професійної реалізації молоді. Ініціатива об’єднала вже понад 140 роботодавців, які спільно створили більше 45000 робочих місць для молоді.

Зобов’язання Пакту до 2025 року:

  • Спільно з іншими підписантами Пакту заради молоді сприяти створенню 20000 місць для стажування та роботи молоді в Україні.
  • Сприяти створенню 1000 партнерств між бізнесом та освітнім сектором щодо якісної освіти та розвитку молоді в Україні.
  • Надати 1500 молодим людям менторську підтримку з питань професійної реалізації, залучивши більше 1000 представників/ць компаній у якості менторів/ок.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X