Регіональна конференція проекту «Моя кар’єра в Україні» у Харкові. Підлітки отримали поради від топ-менеджерів

29 березня, Харків. Центр «Розвиток КСВ» та Career Hub за підтримки Першого Українського Міжнародного Банку провели зустріч з 50 фіналістами першого етапу конкурсу есе для десятикласників «Моя майбутня професія: планування і розвиток». Конкурс проходить в рамках проекту «Моя кар’єра в Україні». Інформаційні партнери заходу – журнал «Однокласник» та портал «ZNOUA». Регіональний партнер – Karazin Student Hall.

Друга з п’яти регіональних зустрічей відбулась у стінах освітнього простору «Karazin Student Hall». Учасниками стали десятикласники з Харківської, Сумської, Полтавської, Луганської областей. В своїх есе фіналісти даного регіону найчастіше згадували такі професії як: журналіст, лікар, психолог, юрист, архітектор, науковець, економіст.

Розпочали захід вітальними словами організатори проекту Тетяна Козловська, координатора цьогорічного проекту, Центр «Розвиток КСВ», Тетяна Колесник, менеджерка з комунікацій «ПУМБ», а також арт-директор «Karazin Student Hall», Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна  – Марина Дудніченко.

Зустріч продовжилась знайомством з фіналістами конкурсу. Учасники розповідали, що підштовхнуло їх до вибору тієї чи іншої професії. Одна з десятикласниць бажає стати тренером по футболу, адже з дитинства – це її улюблене хобі, якому вона присвячує більшість свого вільного часу, тому вірить, що обравши цей шлях, допоможе принести Україні нові спортивні перемоги.

Ще одна фіналістка прагне стати ендокринологом, адже розуміє наскільки ця професія важлива через сімейні обставини, – її тато хворіє цукровим діабетом, тому вона прагне допомогти йому та іншим людям бути здоровими та щасливими. Велика кількість десятикласників мріють бути  журналістами і хочуть висвітлювати правду, розвивати незалежну журналістику писати достовірні факти про Україну і підвищувати рівень свободи слова в Україні.

Ще один учасник хоче стати аграрієм і продовжити справу своїх дідуся та тата. Інший –  планує бути священником і вступати до Харківської духовної семінарії, адже вважає, що нині в Україні духовна криза, тому варто робити кроки, щоб виховувати важливі цінності в українському суспільстві.

Під час дискусії «Лайфхаки від топів: як побудувати успішну кар’єру» учасники отримали поради від гостей. Ось про що говорили спікери.

Хачатрян Вадим, керуючий IT-компанії «Айдан» та наукового парку «Синергія»: «Мені пощастило, що моє хобі стало роботою, це важливо для досягнення успіху. Раджу готуватись до ЗНО вже зараз, обирати предмети, але окрім навчання брати участь в різних заходах, на кшталт хакатонів, конференцій, олімпіад тощо для вдосконалення навичок. Професію потрібно обирати, що ближча до серця, але і аналізувати ринок, тобто, що з цією сферою та професією буде через 10 років».

Тетяна Полтавська, керуюча Північно-Східного Регіонального Центру ПУМБ: «Якщо ви хочете бути успішними, має бути велике бажання працювати та розвиватись, важливо бути дійсно фахівцем своєї справи, адже професіонали дуже цінуються у нас в Україні, але в той же час їх і недостатньо. Не потрібно бути кращим у всьому. Оберіть предмети в школі, в яких ви хочете розвиватись і робіть акцент саме на них. Не обмежуйтесь навчальною программою, розвивайтесь. Важливо вміти доводити справу до кінця».

Дорофєєв Костянтин, директор і засновник двох компаній – «Транспортна Компанія Регіон» та «БТК Регіон»: «Не потрібно боятись робити помилки, вони – частина нашого життя. Дійсно, часто існують зовнішні умови, що впливають на ваш вибір, рішення, іноді – це суттєві виклики країни, як наприклад, війна чи економічна криза, але зазвичай ці виклики і допомагають усвідомити, як потрібно діяти, які сфери розвивати. Заклад вищої освіти – це не просто місце навчання, це простір, де ви розвиваєте свою комунікабельність, вміння розпоряджатись інформацією, вчитись знаходитись в суспільстві».

Хардін Олег, засновник панчішно-шкарпеткового підприємства PREMIER SOCKS: «Молоде покоління виростає сьогодні на комп’ютерних іграх, і потім в житті хоче всього і одразу, думає, що має багато життів і можна вічно починати все спочатку. Але життя в нас одне, тому потрібно свідомо та впевнено приймати рішення на шляху до омріяного успіху. Важливою є мета, тобто розуміння, що ти хочеш і в який проміжок часу. Секрет успішного підприємництва: амбіції, команда, не боятись зухвалих рішень. Коли я підбираю нових співробітників, для мене важливо, щоб вони були розумніші за мене і краще розбирались в певному аспекті роботи. Тоді буде прогрес і відповідний результат».

Катерина Переверзєва, співзасновниця та головна редакторка онлайн-журналу про міську культуру «Люк», займається портретною фотографією: «Якщо ви хочете стати журналістом, то ви окрім освіти, ви маєте розуміти, яка журналістика вас цікавить. Наш журнал допоміг створити справжню культурну спільноту в Харкові. Сучасна журналістика має бути як легкою, так і аналітично-змістовною, тоді ваша аудиторія буде максимально широкою. Основні якості хорошо журналіста – це чесність та щирий інтерес до того, що ти робиш».

Наступні зустрічі з фіналістами конкурсу заплановані у Запоріжжі, Львові та Одесі. 30 травня 2019 року-відбудеться Всеукраїнська конференції з планування кар’єри у м. Києві, що стане для переможців Днем здійснення мрії про кар’єру, а 31 травня переможці отримають унікальну можливість провести день зі своїм кумиром у обраній професії!

Фотозвіт регіональної зустрічі. 
____

Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності в Україні. Пріоритети Центру «Розвиток КСВ» – КСВ в конфліктні часи, бізнес і університети, соціальна відповідальність державних органів влади і державних компаній. Детальніше: (044) 292 02 48, www.csr-ukraine.org

Career Hub – експертна платформа Центру “Розвиток КСВ” з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Серед основних напрямів діяльності: створення буклетів та уроків про кар’єру для школярів, Український пакт заради молоді-2020 та надихаючі проекти для школярів на тему планування кар’єри. Детальніше: www.careerhub.in.ua

ПУМБ (Перший Український Міжнародний Банк) – це великий і надійний приватний банк, який прагне бути фінансовим радником і помічником як для приватних осіб, так і для корпоративних клієнтів, передбачає їхні очікування і потреби, а також пропонує ефективні рішення. ПУМБ входить в десятку найбільших банків України за ключовими фінансовими показниками. Детальніше: www.pumb.ua

1 комментарий
  1. Я дуже рада, що відвідала цей крутезний івент! Багато речей там були для мене “вперше”, що підсилило мої загальні враження. Вже сумую ♥

Залишити коментар

X