Рівні можливості у навчанні: Як студентки з трьох областей України розробили проекти для залучення дівчат до STEM

Маріуполь, 17-19 липня – відбувся Хакатон для дівчат “Hack4Good: як зацікавити дівчат у STEM”. На фіналі заходу, 4 команди представили власні інноваційні проекти, спрямовані на збільшення кількості дівчат у STEM та популяризацію технічних спеціальностей у школах України. Організатори Хакатону: CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” та UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення за підтримки Посольства Естонської Республіки в Україні.  Мета Заходу – придумати креативні рішення, які допоможуть збільшити кількість дівчат у науці та технічних спеціальностях та подолати гендерні стереотипи при виборі професії. 

Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвитко КСВ”, відкрила Хакатон таі наголосила на важливості залишатися в спільноті ДівчатSTEM: “Ми віримо в те, що саме ви, які нещодавно закінчили школу, зможете розробити круті рішення задля підвищення кількості дівчат в STEM, а також зможете створити філіали ДівчатSTEM в своїх містах та громадах”.

Програмна аналітикиня UNFPA Україна Наталія Кошовська зазначила, що саме завдяки інноваційним рішенням у сфері СТЕМ ми зможемо подолати виклики, що стоять на шляху досягнення Цілей сталого розвитку. Тому так важливо долучати талановитих дівчат до навчання і роботи у сфері СТЕМ. Також, з вітальним словом до учасниць звернулася Хелен Еннок, перша секретарка з економічних питань, співробітництва в галузі розвитку та гуманітарної допомоги Посольства Естонської Республіки в Україні та зазначила:“Сьогодні у світі існує дуже багато гендерних стереотипів щодо роботи та оплати праці жінок та чоловіків. Не бійтеся наголошувати на рівності вдома та у своєму оточенні. Хакатон – це ще один чудовий спосіб показати неймовірну синергію дівчат, які об’єднуються разом і вкотре доказують, що вони – можуть усе!”,- зазначила спікерка.

Протягом першого дня Хакатону, учасниці слухали лекцію про Цілі сталого розвитку, створювали вірші-сенкани про глобальні проблеми людства та написали казку про супергероїню дівчинку STEM. Окрім того, студентки обмінялися своїми думками з надихаючими жінками Маріуполя. Протягом наступних двох днів, учасниці взяли участь у майстер-класах з ефективної презентації, пітчингу та фінансової грамотності, і працювали над основним завданням – створенням власних проектів, які допоможуть зацікавити більше дівчат у STEM.

В рамках сесії з дизайн-мислення, дівчата спільно визначили сучасні проблеми, які існують в STEM-освіті, а саме: недостатня обізнаність школярок про перспективи STEM-освіти у майбутньому, неготовність вчителів до використання нових технологій на практиці та низька мотивація батьків щодо залучення своїх дітей до вивчення STEM-предметів з раннього шкільного віку. Далі учасниці проаналізували цільові аудиторії, генерували рішення та створювали проекти для подолання визначених проблем. Дівчата поділилися на команди та презентували свої напрацювання менторам. Ментори надавали свої рекомендації щодо вдосконалення представлених проектів та допомогли учасницями краще сфокусуватися на обраній проблемі та її рішенні. 

У результаті отриманих знань і допомоги менторів, студентки презентували свої проекти. За оцінками журі, перше місце отримала команда “Clever” за ідею розробки факультативних занять #НаукаКаждыйДень для дівчат 9-11 класів. Такі позаурочні заняття, на яких дівчата на прикладі щоденних косметичних засобів (помади, шампуню чи лаку для волосся) будуть вивчати хімічні властивості та розроблятимуть власну органічну косметику. 

Друге місце посіла команда “WEM” з проектом для школярок молодшого віку, які не зацікавлені STEM-спеціальностями і не розуміють їхньої важливості. Рішенням стане STEM-point – спеціальна дошка для шкіл, на якій з’являтиметься цікава та актуальна інформація про STEM. Комюніті STEM-амбасадорок регулярно цю дошку оновлюватимуть та згуртовуватимуть дівчат навколо своєї спільноти.

Третє місце присудили команді “Вибух мозку”. Ідея їхнього проекту полягає у запуску Всеукраїнського наукового Instagram-челенджу з метою залучити батьків до навчання разом із школярками від 5 класу. Четверте місце зайняла команда “Что-то оригинальное” за ідею проведення сімейного STEM-фестивалю для школярок 6-9 класів та їх батьків. Фестиваль складатиметься з чотирьох локацій: Лабораторія “Нано-ресторанчик”, інтерактивний QR-квест “Провесії майбутнього”, Інтелектуальне змагання “Parents VS Child” та гендерний лекторій “Жінки в  STEM”.  

Усі учасники та учасниці отримали подарунки, неймовірні емоції, знання, які вони будуть використовувати в особистому та професійному житті. Дівчата зазначили, що під час трьох днів Хакатону вони ще раз переконалися у важливості змінювати STEM-освіту та необхідності робити її цікавішою для дівчат. 

“Нещодавно я закінчила школу, у якій мене сильно хвилювало відношення вчителів до викладання STEM-предметів. Я завжди захоплювалася математикою, але вчителі не мотивували мене до її вивчення. Через декілька років я сама навчатиму дітей математики і хочу зробити все можливе, аби вони вивчали природничі науки з великим захопленням. На Хакатон я приїхала, щоб зрозуміти, як це зробити ефективніше та які кроки необхідно зробити, щоб ще більше дівчат почали цікавитися STEM”, – розповіла Діана Чумаченко, учасниця із Луганської області. 

За словами організаторів, найбільш цікаві проекти будуть підтримані та втіленні у життя.

_________________

CSR Ukraine, Центр “Розвиток КСВ” – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності. Центр щорічно проводить масштабні дослідження з корпоративної соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook

 

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X