Розвиток жінок у STEM-компаніях: думки Вінниці

20 грудня у Вінниці відбувся круглий стіл на тему: «Технологічний пакт, щодо розвитку жінок у STEM компаніях». Організатори – Громадська спілка «СТЕМ-КОАЛІЦІЯ», Центр “Розвиток КСВ”, ініціатива Дівчата STEM, за підтримки Міністерства закордонних справ Нідерландів. Партнер заходу Вінницький національний технічний університет, Інститут соціально-гуманітарних наук.

В наш час все залежить від технологій, ось чому так багато країн говорять про важливість STEM, а також і жінок у STEM галузях. Технологічний пакт – це ініціатива для підтримки та розвитку жінок-лідерів у STEM-галузях. Адже 80% робочих місць, що на даний час швидко розвиваються, вимагають фундаментальних знань у STEM. Потреба у STEM спеціалістах збільшиться до 2020 року на 16,8%. Але серед усіх працівників у STEM-галузях лише 23% жінок. З кожним кар’єрним кроком кількість жінок зменшується: і на рівні директорів у STEM галузях жінок вже 17%.

Розпочала круглий стіл голова правління «СТЕМ-КОАЛІЦІЇ», Олена Чайковська з презентацією про те, що таке гендерна рівність і чому вона є важливою складовою цілей сталого розвитку. Розповіла, що пакт – це документ для просування жіночого лідерства в STEM компаніях, котрий будуть підписувати топ менеджери.

Цей круглий стіл був організований аби представники Вінницьких компаній, університетів та місцевої влади за обговоренням ознайомились з інформацією про технологічний пакт та оговорили ряд питань, щодо його впровадження. Обговорювали, що потрібно обов’язково включити в документ, які зобов’язання компанії можуть взяти на себе за просування жінок та які компанії запрошують до підписання Технологічного пакту на Вінниччині.

Учасники круглого столу говорили також про розширення горизонтів, подолання стереотипів щодо жіночого лідерства в STEM компаніях, системну роботу і ділилися історіями успіху та досягненнями в своїх організаціях.

Деталі: Оксана Ізакова, STEM координатора Центру “Розвиток КСВ”stem_coalition@ukr.net,

(044) 292 02 48

*****

СТЕМ-КОАЛІЦІЯ – це платформа для об’єднання компаній, навчальних закладів, асоціацій, експертних організацій, муніципалітетів та ЗМІ заради підвищення якості STEM-освіти в Україні.

#ДівчатаSTEM – це унікальна спільнота жінок, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Серед них – топ-менеджери IT і технічних компаній, науковці, представники Міністерств, вузів і громадських організацій. Ці жінки прагнуть розвивати технічні галузі та мріють бачити освічених, натхненних молодих спеціалістів-дівчат, що зацікавлені у побудові технічної кар’єри.

Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності в Україні. Пріоритети Центру «Розвиток КСВ» – КСВ в конфліктні часи, бізнес і університети, соціальна відповідальність державних органів влади і державних компаній.

(044) 292 02 48, www.csr-ukraine.org

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X