Сергій Іщук: Професійна кар’єра в агросекторі – не просто надовго, це на все життя

Сергій Іщук, виконавчий директор Північного регіону корпорації «Сварог Вест Груп»

«Професійна кар’єра в агросекторі – не просто надовго, це на все життя»

Портрет фермера, який, виходячи в поля, прокидається зі сходом сонця, одягає кирзові чоботи, сіру куфайку і бере мотику, назавжди залишився в історії. Картина сільського господарства сьогодення – це безпілотники і дрони, які кружляють над полями, збирають дані і передають їх в єдині аналітичні центри. Хоча цим сучасного аграрія уже не здивуєш. Зі стрімким розвитком технологічних інновацій, який відбувається зараз, у недалекому майбутньому кожен типовий фермер перед початком робочого дня одягатиме Google Glass, братиме iWatch, роздруковуватиме на 3D принтері деталі свого комбайну та обмінюватиметься інформацією з колегами у хмарному сервісі. Сергій Іщук, виконавчий директор ТОВ «Серединецьке», за сумісництвом – заступник директора технічного департаменту корпорації «Сварог Вест Груп», переконаний: таке майбутнє – не за горами, адже агробізнес – хоча й ризикове, але дуже захоплююче заняття. Про це – далі.

Сергію Сергійовичу, розкажіть, що Вас привело в агросектор? З чого розпочинали?

Як і більшість аграріїв, які знайшли себе у цій сфері, родом я із села. Звісно, в дитинстві допомога батькам із городньою роботою не приносила мені стільки задоволення, як, до прикладу, гонки на роверах з товаришами, але й не лякала. Хоча тоді куди цікавіше було кататись на колгоспному тракторі та просто спостерігати за тим, як він оре поле. Тому професію, мабуть, обирав підсвідомо. Моя професійна кар’єра розпочалась у Сварозі з посади інженера у ТОВ «Серединецьке», яке, забезпечуючи увесь спектр ґрунтообробних сільськогосподарських робіт, є технічним ядром корпорації.

Що Вам найбільше подобається в роботі?

Своїм вибором я задоволений, і це стосується не лише професії, а й місця роботи, адже з року в рік я спостерігав за тим, як корпорація «перестрибує» інші агрокомпанії у розвитку. До того ж, Сварог завжди був і залишається піонером у впровадженні інновацій. Звісно, це надихає кожного працівника розвиватись, досягати нових перемог та успіхів. В роботі я завжди намагаюсь піймати професійний кайф. Особливого драйву додає можливість участі у впровадженні чергової новітньої агротехнології: ти ніби стаєш частинкою якогось масштабного технічного рішення у сільському господарстві майбутнього.

Чому, на Вашу думку, потрібно йти працювати в агросектор?

Давайте будемо відвертими: агросектор – не найприбутковіша і не найвисокооплачуваніша галузь економіки, але вона є тим основним імпульсом, який дає поштовх інвестиційному та технологічному розвитку країни. Попит на агрономів, інженерів, зоотехніків зростає з кожним роком, а разом із ним – і їх заробітні плати. Окрім того, робота в аграрній галузі – це завжди перспективно: чи не кожен ТОП агрокомпанії починав колись із рядового агронома. На власному досвіді переконався: професійна кар’єра в агросекторі – не просто надовго, це на все життя.

Що порадите молодим спеціалістам, які ще не визначилися з місцем роботи?

Вчитися, працювати над собою і використовувати усі можливі шанси. Адже аграрні компанії буквально «полюють» на креативних, амбітних молодих спеціалістів, які мають купу свіжих ідей, хочуть працювати і «хапають» все на льоту. Їм пропонують хороші умови проходження практики, майстер-класи, навчальні програми з подальшим гарантованим працевлаштуванням. Зокрема, у корпорації «Сварог Вест Груп» діють дві програми із залучення молодих спеціалістів: «Моя кар’єра у Сварозі» та «Аграрій нового покоління». Щороку у них беруть участь близько 150 студентів виробничих спеціальностей, яких у разі успішного проходження практики та стажування, – працевлаштовують. При цьому ми пропонуємо навчання, бізнес-тренінги, семінари на базі виробничих потужностей корпорації, безкоштовне проживання та харчування на період оплачуваної (!) практики. Чи відомі Вам інші галузі, окрім аграрної, які б передбачали більш сприятливі умови для працевлаштування? Мені – ні.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X