Провідні компанії об’єднались заради свідомого вибору професії

14 лютого 2018р., Київ – Центр «Розвиток КСВ», Міністерство молоді та спорту за участі МОН та компаній-партнерів проекту «Карта професій» провели прес-конференцію «Любов до професії народжується в школі» в Інформаційному агентстві «Укрінформ».

В рамках прес-конференції відбулась презентація унікального освітнього проекту «Карта професій», що реалізується за підтримки українських компаній.

Головна мета проекту – допомогти школярам пізнати різноманітність світу професій, важливі навички та кар’єрний шлях у різних професійних сферах. Завдяки складовим проекту у дітей з’явиться можливість дослідити свої інтереси та здібності, дізнатись про реалії професій та можливості початку кар’єри від успішних фахівців, а найголовніше запланувати власну, починаючи з 5-го класу школи до реалізації у професії.

Розпочалась конференція вітальними словами Саприкіної Марини, керівника Центра «Розвиток КСВ»:  «Центр «Розвиток КСВ» вже чотири роки працює над тим, щоб змінити слово «профорієнтація» на «розвиток кар’єри». Ми вже працюємо зі студентами, випускниками, і десятикласниками. Але працюючи зі школами, ми побачили, що діти не знають професій і не знають себе, що їм подобається, що вони люблять та чого хочуть. Тому ми і створили проект «Карта професій», який про три речі: професії, самопізнання і цінності».

Заступник Міністра молоді та спорту України Олександра Яреми доєднався до вітального слова і зазначив: «Маємо ситуацію, коли молоді люди закінчують навчальні заклади і не розуміють, що робити далі, і дуже часто такий вибір за них роблять інші. І відповідно немає чіткого уявлення про професію, про те, чого можна досягти в цій професії , яку кар’єру зробити. Проект «Карта професій» – можливість поговорити  змістовно  про те, що раніше вкладали в напрямок або сферу профорієнтації, допомогти розібратися на зрозумілих яскравих життєвих прикладах, що чекає молоду людину в тій чи іншій професії», – сказав  Олександр Ярема.

Також до вітального слова долучився Микола Кучинський, Директор департаменту професійної освіти МОН України зазначив: «Сьогодні ринок потребує кваліфікованих робітників, адже бізнесу потрібні спеціалісти, яких не потрібно перенавчати. Подібні практики профорієнтації запроваджуються по всій Європі. Наприклад, у Польщі у систему освіти введені фахівці кар’єрного консультування, що допомагають класним керівникам вести роботу з дітьми щодо професійного самовизначення. Ми раді, що подібні проекти з’являються і в Україні та радо підтримуємо їх. Крім того він відповідає стратегії розвитку професійної освіти і один із ключових показників саме профорієнтація та розвиток професійної кар’єри»

В рамках прес-конференції було презентовано проект «Карта професій» та його складові, методики занять та сайт careerhub.in.ua. Також, було анонсовано Форум «Кар’єра зі школи: вибір і планування» на котрому буде створено першу в Україні спільноту шкіл «Кар’єра мрії» з метою впровадження розроблених занять. До Спільноти вже приєдналось 100 шкіл зі всієї України.

Координатор Career Hub Тарас Деркач провів презентацію буклетів, що були створені за підтримки компаній: «Твоє майбутнє в аграрній сфері», «Твоє майбутнє в юридичній сфері», «Твоє майбутнє в банківській сфері» і «Твоє майбутнє у сфері ІТ». Під час презентацій виступили партнери проекту – представники компаній Монсанто Україна, Сварог Вест Груп, Harveast Holding, Syngenta, Ukrsibbank BNP Paribas Group, ПУМБ, Bakotech та SAP.

Буклети включають інформацію про галузі, професійні напрямки, карти кар’єри для різних професій, історії успіху спеціалістів та ключові рекомендації для молоді. Також в буклетах розміщується корисна інформація про програми стажування у різних компаніях.

Організатори анонсували подальші плани з розвитку Спільноти шкіл «Кар’єра мрії»: а саме: проведення форумів та вебінарів для обміну досвідом педагогів та компаній,  створення буклетів і занять про нові галузі та професії, організація екскурсій та Днів відкритих компаній, створення онлайн форуму для обговорення занять вчителями

З будь яких питань звертайтесь: Тарас Деркач, координатор Career Hub, (044) 292 02 48, td@csr-ukraine.org

***

Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності в Україні. Пріоритети Центру «Розвиток КСВ» – КСВ в конфліктні часи, бізнес і університети, соціальна відповідальність державних органів влади і державних компаній. Детальніше: (044) 292 02 48, www.csr-ukraine.org

Career Hub – експертна платформа Центру “Розвиток КСВ” з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Серед основних напрямів діяльності: створення буклетів та уроків про кар’єру для школярів, Український пакт заради молоді-2020 та проекти для школярів на тему планування кар’єри. Детальніше: www.careerhub.in.ua

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X