Шукайте, як Шерлок: як знайти роботу мрії

Щоб отримати роботу своєї мрії, потрібно бути готовим потрудитися. Адже спочатку потрібно як слід пошукати, щоб знайти те, що ви хочете, потім здивувати своїми знаннями у резюме, щоб вас помітили, а потім проявити наполегливість і вміння переконувати, щоб вибрали саме вас. Тут дійсно стане в нагоді гострий розум, швидка реакція і увага до деталей. Хто як не Шерлок з його блискучою логікою може допомогти вам впоратися з цим?

1. Аналізуйте майбутнього роботодавця

Як тільки ви натрапили на вакансію, яка вас зацікавила, – вирушайте на сайт компанії, подивіться її сторінки в соцмережах. Там ви знайдете основні дані про те, чим пишається і що хотів би показати людям ваш роботодавець. Уважно переглянувши сайт, ви зможете зрозуміти деякі особливості корпоративної культури компанії, цілі і термінологію, якою користується роботодавець. А це не тільки дасть можливість правильно розставити акценти в резюме, додати ключові слова і забезпечити його потрібними деталями, але і допоможе під час співбесіди.

2. Визначте контекст

Ознайомтеся не тільки безпосередньо з роботою компанії, а й з тим, яка ситуація в галузі в цілому. Це особливо важливо, якщо ви міняєте сферу діяльності або переходите на роботу в суміжну галузь. Почитайте статті в медіа, виділіть найбільших гравців в цій сфері, постарайтеся зрозуміти, яке місце займає ваш потенційний роботодавець. Якщо ви зможете продемонструвати наймачеві знання ситуації і розуміння процесу в більш широкому плані, це відразу додасть вам ваги як кандидату.

3. Говоріть з людьми

Під час пошуку роботи не забувайте використовувати різні канали. Розкажіть своїм знайомим, що ви шукаєте роботу. Також не забувайте про спілкування в соціальних мережах, блогах, профільних спільнотах і т. Д. Можливо, вам вдасться дізнатися про вакансії або отримати пропозицію безпосередньо.

4. Не випускайте з уваги конкурентів

Переглядайте резюме людей, які шукають схожу роботу. Це дозволить вам залишатися в курсі ситуації на ринку, краще орієнтуватися в тому, як ви виглядаєте на тлі інших кандидатів і які додаткові навички варто освоїти. Крім того, це допоможе вам оновити своє резюме, щоб воно виглядало актуально.

5. Думайте на крок вперед

Підготуйтеся до самих каверзних запитань на співбесіді. Як правило, будь-який співбесіду складається з питань про сильні і слабкі сторони, мотивації працювати в компанії, бачення себе в майбутньому і т.д. Швидше за все, вас також спитають, чому, на ваш погляд, компанія повинна найняти саме вас або чому ви кращий кандидат. Ці питання можуть застати вас зненацька, проте невелика підготовка допоможе уникнути цього. Продумайте наперед лаконічні відповіді з декількох пропозицій. Не забувайте кожен з відповідей підкріпити прикладами. Також, найімовірніше, вас запитають, чи є у вас якісь питання до роботодавця. Варто заздалегідь продумати і їх.

6. Читайте між рядків

Перш ніж відправляти резюме, постарайтеся проаналізувати, що саме хоче знайти в співробітника роботодавець. Уважно прочитайте перелік вимог до претендента. Адаптуйте своє резюме до вимог роботодавця. Готуючись до співбесіди і продумуючи відповіді, також відштовхуйтесь від списку вимог, адже ваше основне завдання – показати, що ви саме той, кого шукає компанія.

7. Приготуйте план «Б»

Блискучий детектив, як Шерлок, готовий до будь-якого розвитку подій, і невдачі не вибивають його з колії. Будьте готові до того, що іноді процес отримання роботи затягується – наприклад, вас можуть запросити на друге або навіть третє інтерв’ю, між якими буде проходити чимало часу. Не варто витрачати цей період даремно. Продовжуйте переглядати вакансії і продумайте, що ви будете робити далі, якщо вас не візьмуть на цю роботу. План «Б» не тільки заощадить вам час, але пом’якшить психологічний дискомфорт.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X