Стартував перший Національний тиждень молоді в компаніях “Job Shadowing Week”

3000 молодих людей та 200 закладів освіти з 22 регіонів України зареєструвалися на перший Національний тиждень молоді в компаніях «Job Shadowing Week», щоб дізнатися більше про майбутнє працевлаштування в українських компаніях. Також до старту Тижня молоді залучено 17 роботодавців, які готові брати на роботу молодих людей, навчати їх та залишати в Україні заради спільного розвитку. 

Завдяки цій програмі молоді люди зможуть побачити реальну картину ринку праці та як влаштований процес працевлаштування, отримати можливість відповідально та усвідомлено підготуватися до майбутньої кар’єри, вчасно реагувати на зміни вимог роботодавців та розвивати необхідні професійні навички і планувати майбутню кар’єру в компаніях в Україні. 

Job Shadowing Week реалізується Career Hub і Центром «Розвиток КСВ» спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення та у партнерстві з Міністерством освіти і науки України і Міністерством молоді та спорту України.

Марина Саприкіна, Керівниця Центру «Розвиток КСВ»:

«Одна з головних причин чому ми вирішили зробити «Job Shadowing Week» є той факт, що 33% молоді в Україні працює не за спеціальністю. Перед випуском з навчальних закладів студенти не завжди розуміють, яку роботу вибирати далі, адже не вистачає практичного досвіду під час навчання. І саме тому ми вирішили присвятити цей тиждень першокурсникам для того, щоб вони подивилися на свої майбутні професії на практиці. Job Shadowing Week — це win-win співпраця і для українського бізнесу, і для закладів освіти, і для самої молоді».

Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України:

«Об’єднання бажання роботодавців та потреб закладів освіти і студентів робить платформу «Пакт заради молоді» актуальною і важливою. Пріоритетом нашої співпраці є підвищення рівню профорієнтації молоді, підвищення навичок підприємницької діяльності та компетентностей молодих людей в рамках поєднання можливостей бізнесу і запитів студентів. Це є важливою частиною Національної програми розвитку молоді до 2025 року, метою якої є збільшення участі молодих людей у суспільному житті та залучення їх економічного потенціалу».

Тиждень молоді в компаніях «Job Shadowing Week» включено до заходів Всеукраїнського тижня професійної та професійно-технічної освіти Міністерства освіти та науки України. 

Ігор Гарбарук, заступник Міністра освіти і науки України: 

«Міністерство освіти та науки України завжди вітає запровадження нових практик профорієнтаційної роботи та готове їх підтримувати. Це важливо, тому що ключове, що ми маємо дати студентам — це можливість усвідомленого вибору. На сьогоднішний день, 80% випускників шкіл вступають в університеті без розуміння майбутньої професії, що потім призводить до роботи не за фахом, що і показує статистика. Навчання через спостереження є одним з найдієвіших способів ознайомитися з ринком праці та майбутньою спеціальністю». 

Павло Замостян, заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення:

«Молода людина майбутнього має не просто працювати, а працювати ефективно. Стрімко змінюється і трансформується ринок праці, тож 5 років навчання фактично може означати зміну пріоритетів серед навичок у роботодавців. Тому такі нові моделі профорієнтації та поєднання бізнесу та молоді мають вчасно реагувати на зміни та допомогти студентам знайти себе в українських компаніях. Ми сподіваємося, що ці моделі знайдуть оцінки та схвалення серед відповідних департаментів навчальних процесів та стануть щорічними і традиційними задля розвитку молодих людей».  

Тиждень молоді в Україні відбудеться у двох форматах: офлайн та онлайн. Надається можливість відвідати екскурсії у компаніях, почути історії успіху співробітників, отримати поради для побудови кар’єри.

Освітні заклади реєстрували групи відповідно до запропонованих компаніями можливостей, тому цього разу переважають економічні спеціальності («Менеджмент», «Підприємництво», «Торгівля та біржова справа», «Економіка», «Бізнес»), але також долучились і спеціальності виробничого, готельно-ресторанного та юридичного напрямів — «Готельно-ресторанна справа», «Туризм», «Електротехнічна галузь», «Харчова промисловість», «Юриспруденція», «Комп’ютерна інженерія» та інші.  

Ключова перевага для компаній – познайомитися із закладами освіти, які цікавляться їх сферою діяльності та в подальшому надавати їм можливості професійного розвитку в своїх регіонах. Це можливість запобігти відтоку молоді закордон, а також отримувати молодих працівників з уже підготовленими до даних компаній навичками. 

Компанії, які долучилися до Job Shadowing Week:

 1. ТОВ “Декатлон Україна”
 2. Reikartz Hotel Group
 3. Arzinger
 4. Молодіжний центр Волині 
 5. АТ “Прикарпаттяобленерго”
 6. Lifecell LLC
 7. ДТЭК
 8. Райффайзен Банк
 9. ДП Прозорро.Продажі
 10. ГО “Вокс Україна”
 11. ТОВ “Ашан Україна Гіпермаркет”
 12. UKRSIBBANK BNP Paribas Group
 13. Компанія “Молокія”
 14. Метінвест
 15. EVERLEGAL
 16. ТОВ “Ашан Україна гіпермаркет”
 17. Національне агентство України з питань державної служби

23-24 листопада відбуватимуться зустрічі молоді та компаній. 25 листопада заклади освіти заповнять анкети зворотнього зв’язку, а 26 листопада пройде закриття тижня молоді, де зустрінуться учасники та обміняються враженнями та досвідом. 

За додатковою інформацією звертайтеся до координаторки молодіжних програм Центру «Розвиток КСВ» Людмили Лук’янової, ll@csr-ukraine.org.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у житті громади. 

Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter, Instagram та Facebook.

Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X