Понад 350 педагогів успішно пройшли навчання, щоб розвивати кар’єрний потенціал молоді в ЗПТО

З 27 вересня по 10 жовтня 2021 року відбувся всеукраїнський тренінг для педагогів закладів професійної та професійно-технічної освіти щодо впровадження курсу “Навички для успішної кар’єри”. 369 працівників/ць ЗП(ПТ)О зі всієї України успішно пройшли тестування та отримали сертифікати з підвищення кваліфікації.

Тарас Деркач, координатор проєкту Career Hub Центру “Розвиток КСВ”: “За останні 5 років я спостерігаю зміни в напрямку співпраці бізнесу та освіти, багато компаній підтримують працевлаштування студентів/ок та впроваджують програми стажувань. Цьому сприяє ініціатива Пакт заради молоді і програма тренінгів “Skills Lab”, яка допомагає молоді розвивати м’які навички. Ми побачили, яка велика потреба в цих навичках у молоді, яка навчається в закладах профтехосвіти, крім того вони не знають як представити себе роботодавцю. Саме тому цей курс дуже важливий. Він погоджений Міністерством освіти і науки України та доступний до впровадження у якості факультативів та доповнень до існуючих дисциплін”.

Онлайн-навчання організували Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та Міністерства освіти і науки України.

Людмила Шевцова, програмна радниця з питань молоді та ВІЛ Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні: “Останніми роками в Україні помітно простежується тенденція до збільшення кількості молодих людей, які перебувають в статусі безробітних більше ніж рік. І пандемія мала на це досить великий вплив. Це пов’язано з дефіцитом робочих місць, з відсутністю у молоді професійних навичок і досвіду роботи, що відповідав би вимогам роботодавців. Я рада, що ви долучилися до спільноти, яка намагається відповідати цим викликам. Ця інвестиція в освіту має дуже великий вплив на розвиток молодих людей”.

Тренеркою навчально-практичних семінарів виступила методистка НМЦ ПТО у Волинській області Оксана Добровольська. За період навчання учасники/ці отримали необхідні інструменти та здобули практичні вміння для впровадження курсу «Навички для успішної кар’єри» у ЗП(ПТ)О, освоїли інтерактивні методи, які допоможуть розвивати soft skills у молоді. Також отримали методичні матеріали курсу, роздаткові матеріали та рекомендації.

Пілотний проєкт з впровадження курсу в ЗПТО пройшов у 2020 році в 40 закладах профтехосвіти освіти. Програма складається з 30 занять та п’яти модулів:

  • «Моя успішна кар’єра в моїх руках»
  • «Я можу знайти роботу моєї мрії»
  • «Я вдало працевлаштовуюсь»
  • «Я зростаю професійно»
  • «Я знаю, як відкрити власну справу»

Успішним досвідом з впровадження такого тренінгу поділились Ірина Білик представниця Тернопільського вищого професійного училища № 4 ім.М.Паращука та Юлія Білогур  – Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування. Вони зазначили, що такий курс необхідний в закладах профтехосвіти та поділилися позитивними моментами з його впровадження у своїх закладах освіти у 2020 році.

Вікторія Джус, начальниця відділу взаємодії з соціальними партнерами та регіональними органами виконавчої влади Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України: “Налаштувати здобувачів освіти на успіх, сприяти формуванню в них необхідних компетенцій, на жаль, може не кожен педагог. Саме курс “Навички для успішної кар’єри” допоможе педагогам допомогти молоді в кар’єрному розвитку. Бажаю учасникам та учасницям тренінгу здобути корисні знання та успішно впроваджувати їх в щоденному спілкування з молоддю”.

Педагоги, які пройшли тренінг, зможуть допомагати молоді будувати успішну кар’єру та розвивати важливі навички: критичне мислення, тайм-менеджмент, креативність, цифрову грамотність, підприємницькі навички, емоційний інтелект, вміння вести переговори, управляти проєктами тощо.

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Детальніше: careerhub.in.ua

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла на повну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у житті громади. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA уTwitter, Instagram та Facebook.  

Місце для ваших коментарів

Leave a reply

Career Hub – платформа розвитку кар’єри
Logo
X