У Дніпрі буде створено перший в Україні Кар’єрний хаб на основі досвіду Німеччини

Київ, 4 липня – CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» (платформа Career Hub) за підтримки Німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH розпочала реалізацію пілотного проекту «Dnipro Career Hub: переосмислення кар’єри». Головною метою проекту є створення у Дніпрі інноваційного простору неформальної освіти з розвитку кар’єри для населення області, зокрема внутрішньо переміщених осіб. Dnipro Career Hub надасть можливості для громадян отримати консультації з питань кар’єри, пройти тренінги з розвитку навичок працевлаштування та знайти бажану роботу.

Першим етапом проекту став навчальний візит експертів та партнерів проекту до Німеччини з 24 до 28 червня 2019 року за підтримки Уряду Німеччини в рамках проекту GIZ «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб». Мета візиту –  дослідження системи кар’єрного консультування та розробки якісної програми навчання кар’єрних консультантів в Україні. Серед учасників візиту представники CSR Ukraine, GIZ, Дніпропетровської облради, молодіжного центру «Освіторіум», Кам’янського центру зайнятості та Інституту модернізації змісту освіти МОН.

Система кар’єрних інститутів Німеччини передбачає тісну взаємодію держави, приватних агенцій, громадських організацій та університетів. А завдяки їх злагодженій роботі за останні десять років рівень безробіття в Німеччині зменшився удвічі до 4,9% (травень 2019 року). В Україні цей показник складає 9,6%.

Протягом 5 днів українська делегація, відвідала ключові інституції в Берліні та Франкфурті, що сприяють розвитку кар’єри та працевлаштуванню: об’єднання відповідального бізнесу Econsense, приватну коучингову агенцію Liebener Coaching, центр кар’єрного консультування Job Point Berlin Mitte, державну агенцію для залучення інвестицій та релокації талантів Berlin Partner for Business and Technology, регіональну дирекцію Федеральної агенції з працевлаштування та кар’єрну службу в EBS University of Economics and Law.

Німецькі експерти поділились досвідом залучення роботодавців, розробки програми кар’єрного коучингу та консультування, створення комфортного середовища для планування і розвитку кар’єри для різних категорій населення.

«CSR Ukraine розпочала роботу напрямку Career Hub п’ять років тому, розвиваючи співробітництво між компаніями, закладами освіти, центрами зайнятості та приватними кадровими агентствами, щоб сприяти розвитку кар’єри для молоді та вирішувати проблеми свідомого вибору професії, молодіжної міграції, відсутності практичного досвіду тощо. І сьогодні завдяки підтримці GIZ та інших партнерів ми готові поширити цей досвід і на доросле населення, створивши фізичний простір Dnipro Career Hub на Дніпропетровщині», – зазначила Марина Саприкіна, голова правління CSR Ukraine.

Наступним кроком пілотного проекту стане запуск роботи центру кар’єри Dnipro Career Hub та старт навчання кар’єрних консультантів. Деталі щодо проекту – careerhub.in.ua/dnipro

_________

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH – німецька неприбуткова державна компанія , що надає послуги у сфері міжнародного співробітництва задля сталого економічного розвитку за дорученням Уряду Німеччини. Cпільно з партнерами в усьому світі GIZ працює над пошуком дієвих рішень, які забезпечують людям можливість та гідні умови життя у довгостроковій перспективі.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

Career Hub – експертна платформа Центру “Розвиток КСВ” з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Детальніше: www.careerhub.in.ua

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X