У Донецькій області успішно завершилися дві програми “Skills Lab:власна справа”. Молодь запропонувала 20 бізнес-проектів

31 травня в Краматорську та Маріуполі завершилася навчальна програма з розвитку бізнес-навичок для молоді “Skills Lab: власна справа 2.0”. На фіналі програми, 20 учасників та учасниць  презентували готові бізнес-планів власних проектів, які націлені на вирішення екологічних та соціальних проблем в Донецькій області. Програма реалізована CSR Ukraine, експертною організацією Центром «Розвиток КСВ» і Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за підтримки Міністерства молоді та спорту України,  Маріупольської спілки молоді та Фонду розвитку Маріуполя.

Програма “Skills Lab: власна справа 2.0” розроблена фахівцями та фахівчинями, для розвитку та вдосконалення навичок, які є необхідними для успішної реалізації бізнесу. У програмах взяли участь 60 молодих людей з Маріуполя та Краматорська та протягом одного місяця успішно пройшли тренінгове навчання.

За 8 навчальних модулів учасники та учасниці прослухали лекції від бізнес-тренерів та місцевих підприємців, сформулювали свої бізнес-ідеї, вивчали правові та фінансові питання із запуску власного бізнесу та навчилися розробляли ефективні маркетингові стратегії. На кожне заняття було запрошено мотиваційних спікерів, які надихали майбутніх підприємців та давали поради щодо відкриття власної справи.

До фіналу дійшло 20 учасників, які презентували готові бізнес-плани своїх проектів та отримували поради від менторів щодо їх вдосконалення. Серед проектів учасників: створення археологічних сафарі турів, відкриття клінінгової компанії, фотостудії, клубу міні-гольфу, кисневого бару О2, кондитерської, сироварні, кіоску з продажу солодкої вати та квасу,  пташиної ферми, та коптильні.

Після завершення програми, троє учасників подали заявки на отримання гранту для відкриття власного бізнесу.

Тарас Деркач, координатор Career Hub підвів підсумки двох програм у Донецькій області та зауважив: “Skills Lab – це чудова можливість для молоді проявити себе, створити реальний проект та зробити внесок у розвиток Донеччини. Ми радіємо, що так багато представлених ініціатив мають соціальне спрямування та націлені на екологічні рішення. Усі ідеї є реалістичними, тож

Мар’я Мельникова, Представниця Фонду розвитку Маріуполя зазначила: “Реалізація та підтримка таких проектів дає нам поштовх та натхнення працювати для молоді. Ми доклали максимум зусиль, щоб навчання для учасників було унікальним: запрошували найкращих лекторів, давали практичні завдання, залучали представників великого бізнесу. Саме завдяки такій прогресивній молоді наше місто активно розвивається”.

Всі учасники, які успішно захистили свої проекти та пройшли навчальну програму підкреслили, що подібні ініціативи надзвичайно важливі для молоді Донецької області, адже доповнюють академічну освіту практичними навичками – важливими для розвитку своєї кар’єри та створення власної справи. За їхніми словами, озвучені бізнес-плани проектів виникли у зв’язку тих проблем, які існують у їхньому місті.

___________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

 

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X