У Кременчуці відбувся Міжрегіональний молодіжний форум «Молодь. Кар’єра. Успіх»

Міжрегіональний молодіжний форум «Молодь. Кар’єра. Успіх» відбувся 24-26 серпня 2018 року в позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Зоряний», розташованому в селі Потоки Кременчуцького району. Захід зібрав 230 найбільш активних і прогресивних молодих дівчат і хлопців з різних куточків України.

Організатори форуму: Управління у справах молоді та спорту виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», Фонд ООН у галузі народонаселення, Молодіжний Парламент Кременчука, Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій та Кременчуцький міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді.

Однією із базових потреб сучасної молодої людини є можливість самореалізуватися і здобути визнання серед однолітків. В умовах українських реалій ці привілеї стає не так легко здобути через соціально-економічні труднощі, з якими стикаються молоді люди, і тому часто шукають можливості кращого життя за кордоном.
У зв’язку з цим, організатори Форуму поставили перед собою мету: створити платформу для обговорення проблем і викликів, з якими стикаються молоді люди на шляху до вибору вищої освіти, професії, першої роботи, а також щоб спільними зусиллями виробити можливі шляхи для вирішення проблем, які можуть виникнути у даних сферах.

Робота комітетів Міжрегіонального молодіжного форуму «Молодь. Кар’єра. Успіх» розділялась на наступні тематики:

● «Професійна освіта: формальна чи неформальна?». На що звертати увагу при виборі спеціальності та ВНЗ. Де шукати неформальні курси? Чи варто платити за неформальну освіту? Де шукати ментора?
● «Як знайти роботу: крок за кроком». Що треба знати про перше робоче місце? Де шукати роботу? Як написати якісне резюме? Як готуватись до інтерв’ю?
● «Волонтерство: практичний і незабутній досвід». Чому волонтерство – це цікаво? Що дає волонтерство? Як волонтерство може допомогти знайти роботу?
● «Стартап і фріланс». Що таке стартап? Скільки потрібно грошей, щоб створити свій стартап? Що таке фріланс? Де шукати можливості для фрілансерів? Як уникнути неприємних ситуацій, коли ти працюєш на фрілансі (проблеми грошових обманів, труднощі з пошуком замовлень тощо).
● «Як відкрити свій бізнес». Що таке приватне підприємництво і з чим його їсти? Чи важко відкрити власний бізнес? Що таке «бізнес-план» та як його складати?
● «Молодь і державні структури». Хто такі «держслужбовці» та «посадовці»? Про що треба знати, якщо хочеш змінювати країну? Де шукати роботу? Як готуватись до конкурсів?

За результатами трьох днів кожен комітет підготував свої напрацювання у обраній сфері та пропозиції до Національного плану дій щодо зайнятості молоді 2025. Заступник міністра молоді та спорту Олександр Ярема, який був присутній на закритті, зазначив, що всі напрацювання молоді увійдуть у стратегію, адже головне гасло Форуму – «Нічого для молоді без молоді» – є також червоною ниткою всієї роботи міністерства.

Варто зазначити, що протягом трьох днів молодь не лише плідно працювала у комітетах над напрацювання положень до Стратегії, але і навчалась в рамках вуличного університету, практикувала навички в рамках майстер-класів та розважалась під час квесту та української вечірки.

Окремим блоком Форуму був ярмарок громадських організацій та найбільших підприємств Кременчука, які презентували учасникам події свою роботу та досягнення в галузі працевлаштування молоді.

Зрештою, організатори зазначають, що сподіваються не лише на підтримку міністерством напрацювань молоді, але і на підвищення рівня довіри самої молоді до можливостей працевлаштування та створення власного бізнесу в Україні, а не поза її межами.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X