Українські студенти представили свої інноваційні проекти з фінансової грамотності і розказали, як боротися з грошофагами

24 квітня 2019, Київ – CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» та FutureMagazine провели прес-сніданок в рамках проекту «Фінансова грамотність для закладів вищої освіти». На сніданку було представлено інноваційні проекти українських студентів з фінансової грамотності.Партнери проекту – EY, RaiffeisenBankAval, MetLife, Amway, KredoBank та Національний Банк України

72% молодих людей у віці 18-24 роки мають низьку фінансову обізнаність і не вміють керувати своїми фінансами[1]. В результаті, у дорослому житті українці залишають собі кошти у готівковій формі у момент нових надходжень, і тому, проблема «грошофагів», поглиначів фінансів, стає для українців ще актуальнішою.

На участь у онлайн-хакатоні, організованому в рамках проекту «Фінансова грамотність для ЗВО» зареєструвалися 23 команди зі всієї України. 8 відібраних команд розробляли свої методи боротьби з «грошофагами». Проекти-переможці – креативний формат онлайн-марафону «Антишопоголік» та онлайн-додаток для заощадження коштів на свої мрії «Моя мета». Друге місце зайняла команда “StudCapital” з Київського національного торговельно-економічого університету.

Розпочала прес-сніданок вітальними словами Марина Саприкіна, голова правління CSRUkraine, Центр «Розвиток КСВ»:  «Це перший досвід онлайн-хакатону для нас, але результати показали, що цей формат  може легко об`єднати студентів з усієї України та представників компаній. Онлайн-хакатони потрібно впроваджувати в навчальний план викладачам ЗВО, адже за інноваційними технологіями майбутнє».

Михайло Відякін, Начальник Управління стратегії та реформування банківської системи НБУ, наголосив: «Багато фінансових криз відбуваються через безвідповідальні рішення населення, тому високий рівень фінансової грамотності в суспільстві – це запорука фінансової стабільності країни».

У свою чергу Ладислава Галаган, представниця RaiffaisenBankAval, зауважила: «Ми, як банківський сектор, чекаємо фінансово грамотних клієнтів. Для нас дуже важливо, щоб наші клієнти розуміли значущість якісного фінансового продукту, тому ми підтримуємо розвиток фінансової грамотності серед молоді».

«В Україні існує великий розрив з Європою у питанні фінансової грамотності. Багато українців витрачає більше ніж заробляє, чи живе в «нуль». Необхідно розуміти природу грошей, це може змінити все у нашій державі», наголосив Дмитро Долецький, представник компанії MetLife.

Представниця компаніїAmwayКатерина Деркачзауважила: «Фінансова грамотність – це проблема, яку ніхто не помічає. Чим більше молодь буде обізнана у фінансовій грамотності, тим краще майбутнє у держави. Нам потрібно разом змінювати наше ставлення до грошей».

«Кейси, представлені на онлайн-хакатоні дуже практичні та спрямовані на конкретну цільову аудиторію. Учасники онлайн-хакатону створили неймовірні проекти, і я сподіваюся, що їхні ідеї з часом стануть стартапами», зазначила Кейт Щеглова, власниця журналу FUTURE.

Студенти-переможці, відзначили, що вперше брали участь у такому заході, і це було для них дуже цікаво та хвилююче. Вони висловили вдячність організаторам за таку можливість, а також подяку своїм викладачам та менторам за підтримку. «Онлайн-хакатон дав нам можливість створити неймовірний проект і я загорілася втілити його у життя. Я вірю, що він дасть можливість поширювати знання з фінансової грамотності серед молоді», зазначила Лариса Харченко, співавторка проекту-переможця онлайн-хакатону.

Переможці отримали призи від організаторів онлайн-хакатону, а також подарунки від партнера проекту – компанії Amway. Разом команди-переможці та фіналісти, завдяки підтримці партнерів проекту, відвідали Національний Банк України, Музей грошей та офіс компанії EY.

***

Проект «Фінансова грамотність» реалізується експертною організацією CSRUkraine,  Центр «Розвиток КСВ» спільно з журналом FUTURE, з метою підвищення фінансової грамотності студентів неекономічних спеціальностей. В рамках проекту було проведено опитування студентів, розроблено та презентовано курс «Фінансова грамотність для студентів», впроваджено пілотування у 12 університетах. Партнери проекту: Райффайзен Банк Аваль, Альфа Страхування, Кредобанк, МетЛайф, EY, Amway та Національний Банк України.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об`єднає понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого веденення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

[1]Результати тесту з фінансової обізнаності, с.31, Дослідження «Фінансова обізнанність та інклюзія в Україні: звіт про дослідження, листопад 2017

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X