Українських дівчат в науці та технологіях стане більше

13 листопада, Київ – ДівчатаSTEM  і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” за підтримки компанії SAP анонсували початок нового сезону Програми Дівчата STEM 2017-2018. Партнером заходу виступив — Hub 4.0

Проблема кількості і розкриття потенціалу дівчат в STEM є прихованою, але цифри говорять самі за себе. Незважаючи на 51%, студенток,  STEM напрями обрали лише 29,5% жінок (Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи). Серед перешкод вступати на технічні спеціальності дівчата називають: виховання батьків (19%), тиск з боку однолітків (15, 2%), існуючі стереотипи у суспільстві (4,8) (дані U-report/UNICEF),

«Вже другий рік поспіль ми реалізуємо Програму “Дівчата STEM”, щоб надихнути дівчат обрати професії в STEM, оскільки це —  професії майбутнього», — зазначає Марина Саприкіна, засновниця Програми.

Програма «Дівчата STEM» спрямована долати гендерні стереотипи при виборі професії, мотивувати дівчат обирати, реалізовувати кар’єру в STEM та примножувати науковий потенціал країни. “Жінкам потрібно спільно працювати, щоб дівчата не відчували стереотипів і не мали страхів при виборі професій у STEM”, — говорить Олена Лопушенко, керівниця департаменту аналізу та розвитку рішень SAP, партнера програми.

В рамках спільної дискусії, всі присутні зійшлись на думці, що дівчатам не вистачає впевненості робити кар’єру у STEM- професіях через упереджене ставлення та стереотипи, які заважають їм досягати успіхів у вибраній сфері. Дівчат потрібно мотивувати, це допоможе їм розвиватися в професії та наголосили, що  Дівчата STEM- це надзвичайно надихаючий проект.

В рамках заходу було презентовано новий етап Програми “ДівчатаSTEM” 2017-2018. 

До 10 грудня дівчата віком від 15 до 23 років можуть взяти участь у програмі і записати відео «Чому я обираю STEM?». У відео треба дати креативну відповідь на три простих запитання:

1) Чому я люблю STEM предмети (математику/фізику/хімію/біологію/IT і т.д.)?

2) Яка в мене є мрія?

3) Як моя мрія може змінити життя людей?

Вимоги до відео: до 3 хвилин, українською або російською мовами, формат: AVI, MPEG-4, MJPEG, MOV, MP-4. Відео необхідно надіслати до 1 січня 2018 на електронну адресу stem@csr-ukraine.org, вказавши в тілі листа наступне: прізвище, ім’я, по батькові, місце навчання/роботи, контактний телефон

Автори кращих відео будуть запрошені в січні 2018 на спеціальний захід  «STEM story cafe», у рамках якого найкращі 20 відеоробіт та дівчат-учасниць отримають унікальний подарунок, менторську сесію від ТОП 20 надихаючих жінок у STEM 2017-2018.

Серед ТОП-20 надихаючих жінок цього року — Нана Войтенко, Вікторія Войціцька, Катерина Дегтяр, Алла Ємець, Валерія Заболотна, Анна Кирій, Тетяна  Ковальчук-Скороход, Тетяна Коротка, Наталія Лимонова, Елла Лібанова, Дарія Лосєва, Марина Негрей, Надія Омельченко, Ольга П’янкова, Олена Перерва, Ольга Петрусенко, Ольга Скидан, Ольга Тарасова, Олена Хлівна, Катерина Юрченко.

З питань щодо участі у конкурсі звертайтесь до Оксани Ізакової, STEM координатора Центру «Розвиток КСВ»: stem@csr-ukraine.org, тел. 044 292 0248

*******

STEM – це абревіатура для позначення науково-технічних спеціальностей (science – наука,technology – технологія, engineering – інженерія, mathematics – математика).

Дівчата STEM — це проект, спрямований на подолання гендерних стереотипів при виборі професії,  підвищення віри дівчат у власні здібності та можливість будувати STEMкар’єру в Україні. 

SAP — один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, компанія SAP допомагає організаціям будь-якого розміру і спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Детальніше: 
http://www.sap.com
Топ-20 жінок STEM – це унікальна спільнота жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері, організована Центром «Розвиток КСВ». Серед них топ-менеджери IT і технічних компаній, науковці, представники Міністерств, ВУЗів і громадських організаций.

Про Центр «Розвиток КСВ» — експертна організація з розвитку корпоративної соціальної відповідальності в Україні. Пріоритети Центру «Розвиток КСВ» – КСВ в конфліктні часи, бізнес і університети, соціальна відповідальність державних органів влади і державних компаній, розвиток підприємництва. Детальніше: (044) 292 02 48, www.csrukraine.org

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X