Успішні підприємці поділилися досвідом ведення бізнесу з випускниками програми“Skills Lab: власна справа”

Київ, 23 вересня – CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” спільно з платформою кар’єрного розвитку Career Hub, UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення та Міністерством молоді та спорту України провели Всеукраїнську конференцію “Власна справа: як помилки роблять нас сильнішими?”. Захід став натхненним майданчиком для знайомства досвідчених підприємців з випускниками програми “Skills Lab: власна справа”, які на шляху до створення та реалізації  бізнесу в різних регіонах України.

Протягом 2018-2019 років, навчальна програма “Skills Lab: власна справа” відбувалася у 9 містах України – Кременчуці, Львові, Маріуполі, Краматорську, Херсоні, Дніпрі, Миколаєві, Черкасах та Кривому Розі та охопила понад дві сотні учасників. По завершенню, близько 97% молоді зазначили, що готові започатковувати свій бізнес і вже роблять для цього перші кроки.

Тарас Деркач, координатор Career Hub, Центр “Розвиток КСВ” привітав спільноту молодих підприємців та підвів підсумки програми: “Ми дуже радіємо, що вже два роки поспіль програма “Skills Lab: власна справа” допомагає реалізовувати проекти, які є інноваційними та допомагають вирішувати соціальні, екологічні, освітні, культурні проблеми у містах та селах України. 125 бізнес-проектів було презентовано молоддю на фінальних заходах та незважаючи на труднощі вже є перші результати”. 

За словами Олени Кудрявцевої, регіональної координаторки програми “Skills Lab: власна справа” у Черкасах, деякі проекти вже отримують свої перші прибутки. Наприклад, проект з виготовлення паперових моделей «ModelCraftPaper» вже отримує перші замовлення, а його ініціаторка Катерина Яременко навчає черкащан цьому мистецтву, і отримані від цього кошти інвестує у розвиток бізнесу. Проект Юлії Картапалової зі створення вертикальної ферми для вирощування мікрогріну теж перебуває на старті.  Уже закуплені перші фітолампи та покрито витрати на повноцінний запуск стартапу.

Юлія Новак, радниця з питань молоді та ВІЛ UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення наголосила, що будь-яка справа потребує витривалості, тому так важливо вміти не боятися помилитися: “Помилки, які трапляються на шляху до створення бізнесу – це не лише досвід, а й цінні маячки у вашому плаванні. Саме завдяки помилковим ситуаціям, ви може знайти друзів чи однодумців, і зробите правильні висновки, щоб знати як рухатися далі”. 

Про цінність помилок, шлях до успіху та секрети розвитку власної справи в Україні розповіли учасникам успішні підприємці, які розивають бізнес у різних сферах: соціальне підприємництво, ресторанна справа, освіта, культура, урбаністика, розваги та дозвілля. 

Дмитро Подолєв, співзасновник мережі інноваційних центрів iHUB радить молоді проводити  свій вільний час з розумними людьми та постійно самовдосконалюватися: “Світ настільки мінливий та настільки швидко розвиваєтеся, що потрібно постійно йти в ногу із часом”. 

Юлія Копилова, співзасновниця MYSTERY PLAY поділилася секретами успішного бізнес-партнерства та розповіла, чому так важливо вміти працювати в команді: “Команда – секретна зброя. Важливо, щоб кожен ставив перед собою питання, як він реалізовує власну ціль, досягаючи цілі компанії”.

Юрий Филюк, засновник платформи “Тепле місто”, генеральний директор інноваційного центру Промприлад. реновація розповів про власний шлях до успіху і те, як бізнесу вибудовувати довірливі стосунки з громадянським суспільством: “Міські громади починають формувати порядок денний та отримують стимул для розвитку. Тому надзвичайно важливо формувати синергію від співпраці бізнесу, влади та громади”.

Наталія Лимонова, директорка компанії “Снайт”, співзасновниця міжнародної дитячої школи наголосила не вдаватися до власного его, а створювати бізнес у колаборації: “Залучайте співробітників, партнерів, клієнтів до обговорення та створення ідеї. Іноді в синергії з конкурентами можна ефективніше вирішити задачу клієнта, тоді конкуренти стають партнерами”.

Євген Клопотенко, кулінарний експерт, співзасновник «Гастромайстерня Confiture» та ресторану «Сто років тому вперед» акцентував увагу на нестандарному мисленні, яке допомогло йому здобути успіх у бізнесі: “Дивіться на звичайні речі з іншої точки зору і завжди ставте собі одне одне питання: “А чому?” 

В’ячеслав Сухомлинов, сертифікований тренер з GTD, голова представництва David Allen Company в Україні  розповів про методику підвищення особистої ефективності  GTD – Getting Things Done (укр. впоратися зі справами) та зауважив: “Всі великі справи досягаються маленькими діями. Саме тому дуже важливо навчитися максимально ефективно використовувати свої час та ресурси”

В рамках конференції, учасники також взяли участь у стратегічній сесії, на якій генерували ідеї для розвитку спільноти програми “Skills Lab: власна справа”. Після цього, усі охочі пітчили ідеї своїх бізнес-проектів. Найактивніші учасники та учасниці отримали подарунки від організаторів.

Учасник навчальної програми, молодий підприємець із Черкас Іван Колісник поділився своїми враженнями від заходу: “Для мене основною метою відвідування конференції було познайомитися з людьми, які також горять свою справою. Послухавши поради спікерів, я нарешті зрозумів, що найважливіше у бізнесі – робити все можливе для розвитку своєї справи. І успіх обов’язково буде”.

____________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

 

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X