В Чернігові відбувся форум партнерства бізнесу, навчальних закладів і молоді

Чернігів, 25 жовтня – Центр «Розвиток КСВ», UNFPA, Фонд ООН в галузі народонаселення та  Міністерство молоді та спорту України провели Форум «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ» в рамках ініціативи «Український Пакт заради молоді-2020»

У Чернігові відбувся форум для молоді, представників бізнесу та навчальних закладів, який допомагає молодим людям знайти можливості професійного стажування та першого працевлаштування, а національним і місцевим роботодавцям залучити активну та прогресивну молодь до своїх компаній.

«В Україні кожна третя молода людина готова виїхати в іншу країну в пошуках кращого життя. Форуми такого формату допомагають молоді більше дізнатися про можливості працевлаштування, а працедавцям залучити нових мотивованих працівників і працівниць” – зазначила Анна Саксагон, спеціалістка з партнерських відносин Представництва Фонду ООН в галузі народонаселення (UNFPA) в Україні.

«Проблеми з працевлаштуванням в Україні спонукають стрімке зростання кількості молодих людей, які виїжджають на навчання та роботу за кордон. Для вирішення подібних питань необхідно зміцнювати співробітництво між бізнес-спільнотою, освітнім сектором, молодіжними організаціями. Сьогоднішній захід – прекрасна можливість для юнаків та дівчат зробити перші кроки до своєї професійної реалізації», – зазначила виконуюча обов’язки керівника апарату Чернігівської ОДА Ірина Соломаха.

У рамках Форуму відбулася презентація Українського Пакту заради молоді 2020, який вже об’єднав більше 100 компаній з різних регіонів. Серед них IT-компанія SendPulse, представниця якої підписала Пакт у рамках заходу, а  Чернігівський національний технологічний університет висловив підтримку ініціативи. До 2020 року компанії, які вже долучилися до Пакту, поставили спільні цілі: створити мінімум 700 партнерств між бізнесом і освітнім сектором, забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді та створити умови для забезпечення 1000 молодих людей менторською підтримкою з питань побудови кар’єри.  Про це та про роботу Центру Розвиток КСВ розказав Тарас Деркач, координатор Career Hub Центру «Розвиток КСВ».

Вперше в Чернігові Форум «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ» став інклюзивним – серед учасників також були учні та учениці Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №1 та №2, які мають вади слуху та інтелектуального розвитку.

Амбасадори U-Report розповіли учасникам заходу про результатами опитування щодо зайнятості молоді в Україні, а також в реальному часі опитали учасників щодо їхніх поглядів та пріоритеті щодо працевлаштування. Результати показали, що 52,2% присутніх на чернігівському Форумі хочуть виїхати на роботу чи навчання за кордоном. Іншим цікавим фактом є те, що дана аудиторія визначила, на її погляд, мінімальну – 2000, середню – 7789 та максимальну – 25000 суму місячної заробітної плати у гривнях. До найважливіших навичок майбутнього молодь віднесла вміння швидко вчитися (35,5%), креативність (17,8%), вміння працювати в команді (15,6%).

Під час форуму молоді люди Чернігівщини познайомилися з актуальними програмами та вакансіями для старту кар’єри, поспілкувалися з HR-менеджерами місцевих та національних компаній та отримали від них практичні рекомендації для побудови кар’єри. У рамках заходу менеджерка Career Hub Центру «Розвиток КСВ» Анна Аранжій провела відкриту дискусію «Національний план дій щодо зайнятості молоді», на якій молодь Чернігівщини мала змогу надати свої  рекомендації та висловитися щодо напрацювань документу.

Представники компаній SendPulse, Coca-Cola HBC Ukraine & Moldova, Watsons Україна, «Альфа Груп» в Україні, Syngenta, Приват Банк та Lifecell презентували свої програми стажування та працевлаштування для молоді, а також взяли участь у семінарі для HR-спеціалістів «Бренд роботодавця: практичне керівництво для компаній з працевлаштування та здоров’я молоді» та провели практичні майстер-класи із розвитку навичок актуальних у побудові успішної кар’єри студентами, зокрема, на теми:

  • «Створення резюме та підготовка до співбесіди» від HR Business Partner Lifecell – Євгенії Тереховської;
  • «Від мрії до дії» від менеджерки з корпоративних заходів та проектів КСВ компанії Syngenta в Україні – Альони Федько.

На завершення молодь створила власні WOW-ідеї для розвитку потенціалу молоді у своїй громаді. Разом з тим, учасники поділилась враженнями від Форуму, зазначивши, що захід є важливим для них, адже їм не вистачає подібних заходів, які допомагають набути потрібних навичок, досвіду для майбутньої реалізації та дізнатися реальні вимоги роботодавців.

Локальні інформаційні партнери: Чернігівська ОДА та Чернігівський обласний центр зайнятості.

 

 

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла наповну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у своїй громаді..

Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності. Пріоритети Центру: розвиток КСВ, кар`єрних навичок серед молоді, STEM освіти і популяризація науки і технологій серед дівчат. Серед основних досягнень Центру – щорічний Конкурс кейсів з Цілей сталого розвитку, Пакт заради молоді, Карта професій й спільнота Кар’єра мрії, щорічний Форум «Бізнес і університети», проект ДівчатаSTEM тощо. В рамках своєї діяльності Центр співпрацює з Міністерствами, міжнародними організаціями, компаніями. 

Детальніше: www.csr-ukraine.org та www.facebook.com/CSRUkraine

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X