«На початку, коли людина тільки закінчила школу або навіть університет чи коледж, часто їй важко зрозуміти, яка саме робота буде надихати та приносити задоволення. Тому перша порада – пробувати себе в чомусь новому. Навіть якщо немає досвіду чи освіти – це не означає, що неможливо досягти успіху. Я є, мабуть, прикладом, оскільки я була науковцем, біологом та хіміком за освітою, але працювала у комерційній сфері та зараз працюю директором у великій аграрній компанії. Часто ми не можемо зазирнути за горизонт і передбачити, який досвід буде потрібен, але весь наш досвід може знадобитися в майбутньому»
Лідія Озерова, Генеральний директор компанії «Монсанто»
Готують аграріїв у ВНЗ, технікуми і коледжах, причому не завжди перший варіант краще. Вже перша польова практика дозволяє побачити природний хист до цієї роботи. Іноді випускник технікуму, працьовитий і закоханий у свою справу, виявляється не гіршим, а то й кращим фахівцем, ніж випускник ВНЗ. Інколи можна обмежитися курсами аграрних фахівців, якщо вже отримана суміжна спеціальність: біолог, ветеринар чи зоотехнік.
«Не бійтеся експериментувати. Вибравши професію, випробуйте її і якщо ви зрозумієте, що вона не ваша – міняйте, не бійтеся. Одного разу, ви обов’язково знайдете справу, якою вам захочеться займатися. І тоді все вийде і результатом можна буде пишатися»
Дмитро Скорняков, Генеральний директор компанії «Харвіст»
Сьогодні у нас в країні існує безліч навчальних закладів різних рівнів, в завдання яких входить підготовка працівників такої аграрної галузі. Професії цієї спрямованості можна отримати в багатьох містах нашої країни. Агрономи і ветеринари зазвичай закінчують вузи і технікуми. На машиністів агротехніки навчають в технікумах і училищах. Те ж саме стосується доярок і пташниць.