Віктор Іванчик: В аграрної галузі України великий потенціал зростання і це знають в усьому світі

Віктор Іванчик, Генеральний директор та засновник агрокомпанії «Астарта»

Чому потрібно працювати в Агросекторі?

Український аграрний сектор за останні 10 років зробив технологічний стрибок, і продовжує зростати швидкими темпами. За цей час галузь отримала мільярдні інвестиції – як українські, так і зарубіжні.  Завдяки цьому зростає виробництво та розвивається переробка сільськогосподарської продукції: з’явилися нові сучасні підприємства харчової промисловості, розширюються можливості та інфраструктура для експорту.

Прості цифри кажуть про значення АПК в Україні: 45% експортної виручки країни, 12% ВВП, практично кожен п’ятий працевлаштований – у сфері сільського господарства. При цьому в галузі ще великий потенціал зростання – і це бачимо не лише ми, українські аграрії, але і міжнародні інвестори, партнери і покупці нашої продукції з усього світу. Це означає, що будуть створюватися нові робочі місця, потрібні будуть фахівці виробничих, логістичних, інженерних, сервісних, управлінських та багатьох інших спеціальностей.

Крім того, звичайно, потрібно йти в ногу з часом: засвоювати IT-технології, розробляти власні інноваційні проекти, вміти адаптувати іноземний досвід. Тим більше, з року в рік сільське господарство – все більше інтелектуальна і високотехнологічна сфера, і потребує відповідних фахівців.

Що привело вас в сектор?

Із сільським господарством я був знайомий з дитинства, тому що виріс у селі. Взагалі, по суті кожен українець родом із села  – це наш «генетичний код», нам близька ця робота.

«Астарта» почала займатися землеробством на Полтавщині ще з 1996 року. З часом ми почали розвивати нові напрямки діяльності, і сьогодні «Астарта» – одна з найбільш багатопрофільних та ефективних агрокомпаній України: цукрове виробництво, рослинництво, молочне тваринництво, переробка сої, виробництво біогазу, а також наші нові проекти –  виробництво «зеленої електроенергії», вирощування органічних культур, розробка IT-сервісів та програм для агробізнесу. Я переконаний, що можливості для самореалізації молоді в українському АПК дуже великі.

Ваше бачення перспективи розвитку сектору?

AgTech (співпраця IT та агросектору), Точне землеробство, наукові підходи, розвиток біоенергетики та переробної промисловості. Аграріям за останні десятиріччя вдалося збільшити врожайність культур в рази. Гадаю, потенціал подальшого зростання – не менший.

Що можете порадити молоді?

Бути активними, бути сміливими, бути винахідливими у будь-якій справі, яку ви для себе оберете. Недарма мудрий вислів свідчить: «Людина стає тим, хто вона є, завдяки справі, яку вона робить своєю» (Карл Ясперс). Для того, щоб досягти успіху, потрібно бути максималістами і не боятися труднощів.

Що для вас в роботі найбільш цікаво, що «драйвить» щодня?

Я багато спілкуюся з молоддю – це і співробітники «Астарти», і обдаровані студенти, з якими наша компанія підтримує зв’язки через Українську Академію Лідерства, Благодійний фонд «Повір у себе» та інші навчальні осередки. Мене надихає те, що справу, яку ми розпочали майже 25 років тому і розвинули до сьогоднішніх масштабів та показників, зможе достойно продовжувати молоде покоління спеціалістів. І в цьому – в розвитку кадрового потенціалу, «соціальному ліфті» для освічених, перспективних молодих людей, в передачі свого досвіду і досягненні нових висот – є найбільший сенс для мене.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X