WOW-форум об’єднав молодь і роботодавців Кременчука

21 липня в Кременчуці відбувся форум «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ». Захід пройшов у рамках ініціативи «Українського Пакту заради молоді-2020» для налагодження діалогу між компаніями та активною молоддю, створення нових програм практики, стажування і першої роботи. Організатори Форуму: Міністерство молоді та спорту України, Центр «Розвиток КСВ» за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН і сприяння Кременчуцької міської ради та Молодіжного Парламенту Кременчука.

На відкритті Форуму координатор Career Hub Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» Тарас Деркач розповів про ініціативу Пакту заради молоді: «На сьогодні Український Пакт заради молоді-2020 – це унікальна програма державно-приватного партнерства, ініційована Центром «Розвиток КСВ», Міністерством молоді та спорту України та соціально відповідальними компаніями, яка вже об’єднала понад 50 організацій із 6 міст і активно поширюється всією країною. Підписуючи документ, топ-менеджери компаній спільно зобов’язуються до 2020 року сприяти створенню мінімум 300 партнерств між бізнесом та освітнім сектором і забезпечити 10 000 місць для стажування та першої роботи молоді».

Участь у Форумі взяли провідні роботодавці Полтавщини та 60 активних молодих людей, які планують розвивати свою кар’єру в українських компаніях. На відкритті Форуму до учасників з вітальним словом звернувся міський голова Кременчука Віталій Малецький, наголосивши на викликах регіону: з одного боку, недостачі у підприємств великої кількості кваліфікованих кадрів, а з іншого безробіття та еміграція молоді через низьку оплату праці. Тож міський голова закликав місцеві компанії посилювати діалог із молоддю та спільно вирішувати ці проблеми.

Також до присутніх звернувся Радник з програмних питань Фонду народонаселення ООН в Україні Андрій Поштарук: «В Україні проживає більше 6 мільйонів молодих людей віком від 10 до 24 років. Можна дивитися на них, як на: потенційну групу безробітних, що згодом емігрують за кордон у пошуках кращого життя, або ж, як на: величезний капітал, який, за належних інвестицій, дасть прогресивний результат, стане запорукою стабільності і процвітання країни на довгі роки. Ми обираємо – друге! Саме на це направлений Форум «Бізнес-молодь: ефект WOW від співпраці».

На Форумі Пакт підписали представники семи провідних кременчуцьких компаній: Лукас, Данон, Маркетопт, Укртатнафта, АвтоКрАЗ, Кременчуцький вагонобудівний завод та Обод.

В рамках форуму компанії розповіли про свою діяльність та кар’єрні можливості для молоді. HR-менеджер компанії Данон Валерія Кобелякська провела майстер-клас про планування кар’єри, а Начальник відділу із залучення талантів компанії Lifecell Євгенія Тереховська провела майстер-клас на тему успішного працевлаштування, де поділилася ключовими порадами підготовки резюме та проходження співбесіди.

Молодь взяла участь у дискусії на тему важливих критеріїв у виборі першого робочого місця, де запропонувала власні пріоритети. Так найважливішими для молоді стали можливості професійного розвитку, достойна оплата праці, безпечні та зручні умови роботи, а також чесність компанії до співробітників. Найменш важливими для першої роботи стали колектив, репутація та перспективність компанії. Організатори планують проводити подібні дискусії на наступних форумах для порівняння пріоритетів молоді з різних міст України.

Для місцевих роботодавців відбулась презентація посібника «Бренд роботодавця: практичне керівництво для компаній з працевлаштування та здоров’я молоді» розроблене за підтримки Фонду народонаселення ООН. В рамках презентації експерти компаній Lifecell та Ernst & Young розповісти про кращі практики роботи з молоддю.

Захід у Кременчуці став першим із серії регіональних форумів «БІЗНЕС-МОЛОДЬ: ЕФЕКТ WOW ВІД СПІВПРАЦІ», що до кінця 2017 року пройде в Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Луцьку. А вже у грудні планується Всеукраїнська конференція «CAREER TALKS» у Києві.

Деталі щодо наступних форумів: Тарас Деркач, Центр «Розвиток КСВ», td@csr-ukraine.org, (044) 292 02 48, (093) 440 50 28.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X