Як підвищити потенціал молоді в закладах професійно-технічної освіти: плани та перспективи

Київ, 10 березня – CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ”, UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення та директорат професійної освіти МОН організували робочу групу з питань розробки практичного курсу для учнів закладів професійно-технічної освіти (ЗПТО) для побудови успішної кар’єри. На зустрічі представниці МОН, методисти з Вінницької, Хмельницької, Чернігівської та  Тернопільської областей, а також зацікавлені роботодавці обговорювали ідеї та стратегію щодо впровадження курсу для молоді. 

У 2020 році CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ”, спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення та Міністерством культури, освіти та науки України планують розробку курсу для студентів закладів професійної (професійно-технічної) освіти на основі тренінгової програми «Skills Lab: успішна кар’єра», яка вже успішно реалізується у системі неформальної освіти. Також восени 2020 року курс буде пропілотовано у закладах чотирьох міст: Тернопіль, Вінниця, Кам’янець-Подільський та Чернігів. 

Курс побудований за принципом поєднання теорії та практики, відпрацювання навичок за допомогою вправ, практичних симуляцій та кейсів, залучення досвіду HR-менеджерів та представників компаній. Мета курсурозвиток кар’єрного потенціалу молоді в ЗПТО, набуття життєвих навичок та підвищення здатності молодої людини до працевлаштування. 

У рамках зустрічі відбулася презентація “Skills Lab: успішна кар’єра” та напрацьованої програми, обговорено проблематику щодо працевлаштування випускників професійно-технічних закладів, сформовано структури курсу та розроблено попередній плану впровадження.

Тарас Деркач, координатор Career Hub ділиться трирічним досвідом проведення “Skills Lab: успішна кар’єра”:  Програми з розвитку навичок зарекомендували себе як ефективний інструмент для зайнятості молоді. Ми отримали гарні результати, близько 60% учасникам та учасницям програми «Успішна кар’єра» участь у тренінгах допомогла працевлаштуватися. Зараз важливо передати досвід з розвитку навичок також і у сферу професійно-технічної освіти”.

Наталя Мартиненко, асистентка молодіжних програм UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення наголошує на затребуваності програми для молоді.

“Фонд ООН у галузі народонаселення радий розвивати навички 21-го століття серед української молоді, зокрема, через такі проекти як “Skills Lab: власна справа” та “Skills Lab: успішна кар’єра”. Зараз ми з партнерами починаємо новий важливий етап – адаптацію програми курсу “Skills Lab” для студентів, які навчаються у закладах професійно-технічної освіти (ЗПТО). Ми вбачаємо затребуваність у такій програмі, зокрема, для студенток та студентів ЗПТО для того, щоб вони могли успішно реалізувати свій професійний потенціал”.

За словами Ірини Шумік, директорки директорату професійної освіти Міністерства освіти та науки України, розвиток м’яких навичок необхідний у сучасному світі кожному для досягнення успіху.Наразі Міністерство працює над великою кількістю проєктів, що допоможуть учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти побудувати успішну кар’єру або відкрити власну справу саме в Україні. Проєкт “Skills Lab” має багато практичних та сучасних інтерактивних вправ, а такі формати найкраще сприймаються молоддю. Цього року ми плануємо провести пілотну версію цього курсу у 4 областях, а результати покажуть, як краще впровадити його у систему професійної освіти».

_________

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

 

 

 

 

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X