Як побудувати кар’єру в Україні: 5 порад від Романа Грищука – керівника студії “Мамахохотала”

Роман Грищук – керівник студії “Мамахохотала”, телеведучий та актор зустрівся із десятикласниками під час фінальної Всукраїнської конференції з планування кар’єри та поділився корисними лайфхаками про те, як бути успішними в Україні.

  1. Робіть свою роботу на 110%.  І зовсім неважливо, яку роботу вам доручили. Якщо ви погодилися бути кур`єром Glovo, то будьте найкращим кур`єром. Доставляйте замовлення так, щоб люди, які його у вас приймають говорили: “Нічого собі, який він чи вона вмотивовані”. Ваша мотивація необхідна для загального блага держави, бо чим більше у нас щасливих та радісних людей – тим легше нам стає з ними жити.  По-друге, ви ніколи не знаєте кого зможете випадково зустріти. Часто, саме випадкові зустрічі кардинально можуть змінити ваше життя.
  2. Не бійтеся розпочинати кар’єру з самого низу. Пам’ятайте, ніхто одразу не стає директором фірми, провідним маркетологом, чи ким би там не було. Наприклад, коли ми були студентами, то прибирали знімальний майданчик в 95-му кварталі. Ми робили свою роботу круто, і головне, винесли з цього найцінніше – досвід. У нас ні в кого немає театральної освіти, ми лише спостерігали за людьми: як вони керують, спілкуються між собою та як ведуть зйомки. І за ці декілька років ми багато для себе взяли і без цього, мабуть, би не створили” Мамахахатала”.
  3. Покажіть роботодавцю, чим ви можете бути цінними. Зробіть так, щоб без вас роботодавець просто не зміг існувати. Лайфхак – як потрапити в компанію, куди ви хочете: попробуйте вирішити проблеми цієї компанії, враховуючи вашу компетенцію. Зараз для цього існують усі можливості. Ще декілька років тому, більшість компаній взагалі не мали уявлення про роботу у соцмережах. Ви як молоде покоління маєте ті компетенції, яких часто не вистачає компаніям. Тому відразу на співбесіді говоріть, чим би ви хотіли займатися, якими будуть ваші перші кроки на новій роботі. Так роботодавець зможе відразу оцінити ваш потеціал та бажання працювати.
  4. Проявляйте ініціативу. Ініціативність дуже цінується в бізнесі, а того, хто вміє її проявляти називають “проактивним гравцем”. Такого гравця хочуть отримати всі власники компаній, а не просто людину, яка виконує свою роботу. Дуже часто молодь наймають саме для генерації нових ідей. Такі робітники є цінними для компаній, бо у них повні енергіїї очі, бажання творити зміни та бути корисними.
  5. Заповнюйте незаймані ніші. Попри велику кількість проблем, які існують в Україні, у нас є безліч можливостей для розвитку. Україна в цьому плані набагато перспективніша, ніж інші країни. Просто знаходьте вільну нішу, у якій вам хочеться працювати. Робіть речі круто та інноваційно, і неодмінно отримаєте успіх.

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X