Як за два дні зацікавити дівчат з раннього віку технічними спеціальностями

28-29 липня 2018р., Київ – Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення провели Хакатон «Hack4good 2.0: Як залучити дівчат з раннього віку до технічних спеціальностей?». Партнерами заходу виступили Інститут модернізації змісту освіти, 1991 Civic Tech Center , компанії – ИТ-Интегратор, SAP, Outsourcing team і Ugears.

Зі 100 абітурієнток лише 12 обирає технічні спеціальності, проте лише 3 з них продовжують працювати в сфері STEM після завершення університету. Однією з причин такої ситуації є те, що ще з дитинства дівчатам нав’язують стереотипне бачення «чоловічих» та «жіночих» професій та соціальних ролейФахівці з усього світу створюють технології, стартапи чи нові програми, які б допомогли подолати такий розподіл професій за гендерною ознакою.

Щоб змінити ситуацію в Україні, а саме, з дитинства заохотити дівчат до технічних спеціальностей, 28-29 липня було організовано Хакатон. Протягом двох днів 30 дівчат з 12 регіонів України працювали над вирішенням поставленого завдання. У цьому учасницямшістьох команд, допомогла серія майстер класів від компаній-партнерів заходу та менторів, а саме:

• сесія дизайн мислення від Олега Гопанюка з компанії SAP,
• абетка інструментів в інтернет маркетингу від Олександра Вербіцького з Outsourcing team,
• як стати одним із 10-ти кращих стартапів України, поділився Геннадій Шестак з UGEARS,
• майстер-клас з дизайну провів Ілля Семенов з PDFiller.

Натхненні та сповнені нових знань дівчата продовжили роботу в командах і під кінець дня було презентовано шість проектів щодо того, як можна залучити дівчат змалечку до технічних спеціальностей.

Кращі проекти отримали 25 000, 15 000 та 10 000 грн на реалізації ідей, ними стали:

1. «ART інженерКИ». Головною ідеєю дівчат є створення коміксу, який розповість про STEM у доступній та цікавій формі. Комікс буде орієнтований на дівчат 11-13 років. Сюжет коміксу буде розповідати юним читачкам про пригоди чотирьох дівчат, які на власному прикладі покажуть, як це бути дівчиною-STEM.

2. №42. Ідея дівчат – це «Sticksters» –наліпки з доповненою реальністю. Ідея орієнтована на середньостатистичну дівчинку, ученицю середньої школи. Наліпки будуть оживати за допомогою мобільного додатку, який дівчата планують випустити, як для Android так і для IOS. Головний персонаж наліпок та додатку – хом’як. Після наведення камери з додатку на наліпку буде з’являтися лінк на відео за тематикою наліпки.

3. Команда «Інтерв’ю у психологічно неврівноваженого web-зварювальника», ідея якої – проведення STEM фестивалю у Чернігові. Мета фестивалю – показати спектр напрямів STEM для дівчат у школах від студентів технологічних ВУЗів. Завдання фестивалю – дати змогу попробувати кожній дівчинці попрацювати в команді, створити щось цікаве та відчути себе справжнім науковцем.

Також команда-переможець першого місця матиме змогу протягом місяця працювати в 1991 Civic Tech Center – центрі з розвитку Civic Tech проектів в Центральній та Східній Європі і відвідувати безкоштовно івенти, що відбуватимуться на їх базі. За активну участь таким же сертифікатом на роботу протягом місяця в 1991 Civic Tech Center була відмічена команда «CodeKid», що запропонували створити STEM табір для дівчат. З переможницями буде підписано меморандум, щодо подальшої роботи над реалізацією ідей.
Організатори анонсували ще два хакатони в регіонах України до кінця 2018 року.

***
Фонд Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка працює у 150 країнах світу. В Україні UNFPA зосереджує свою роботу у сфері ґендерної рівності, розбудови потенціалу молоді та репродуктивного здоров’я.

Більше про нашу роботу на сайті: ukraine.unfpa.org та у Facebook: www.facebook.com/ UNFPA.Ukraine

Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності» корпоративної соціальної відповідальності» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності. Пріоритети Центру: розвиток КСВ, кар’єрних навичок серед молоді, STEM освіти і популяризація науки і технологій серед дівчат. Серед основних досягнень Центру – щорічний Конкурс кейсів з Цілей сталого розвитку, Пакт заради молоді, Карта професій й спільнота Кар’єра мрії, щорічний Форум «Бізнес і університети», проект Дівчата STEM тощо. В рамках своєї діяльності Центр співпрацює з Міністерствами, міжнародними організаціями, компаніями.

Детальніше: www.csr-ukraine.org та www.facebook.com/CSRUkraine та www.facebook.com/CareerHubUkraine

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X