Майбутнє роботи 2030: Якої підтримки хоче молодь від держави та бізнесу 

Українська молодь хотіла би мати у своїх навчальних закладах більше можливостей для розвитку та підготовки до майбутнього працевлаштування. Молоді люди зазначають, що наразі в школах та університетах бракує спеціалістів з кар’єрного консультування.

Це показали результати анонімного опитування Career Hub про майбутнє роботи «Future of Work 2030 in Ukraine» в межах програми «Мріємо та діємо». Завдяки думці молоді та представників ключових українських галузей майбутнього ми хочемо визначити як виглядатиме майбутнє роботи в нашій державі.

Ми запитали молодь, чи достатньо українські навчальні заклади готують їх до професійного майбутнього. В опитуванні взяли участь близько 1300 молодих людей із різних областей України, віком від 14 до 35 років. Майже 60% з них — жінки. Близько 70% опитаних проживає у містах.

Профорієнтація та кар’єрне консультування у навчальних закладах 

За результатами опитування більшість молодих людей відчувають труднощі у:

  • Пошуку вакансій
  • Розумінні професій майбутнього та необхідних для отримання роботи знань і досвіду
  • Оцінці своїх сильних і слабких сторін
  • Розумінні того, як писати резюме та проходити співбесіди

28% відповіли, що взагалі не отримували допомогу у цьому напрямі. Близько 60% вважає, що сьогодні українські школи не готують до викликів працевлаштування. Щодо закладів вищої освіти, то лише 39% молоді вважає, що вони готують до викликів працевлаштування 2030 року.

Більшість опитаних зазначила, що хотіла би отримувати більше порад і консультацій у школах та університетах щодо вибору професії та пошуку роботи.

Як держава може допомагати молоді в підготовці до роботи майбутнього

Кар’єрне консультування та профорієнтація

Молодь вважає, що держава мала б розробити систему профорієнтації і залучити спеціалістів, які б допомагали учням і студентам із вибором професії та розумінні себе. Молоді люди зазначають, що наразі в навчальних закладах бракує кар’єрного консультування.

«Проводити в навчальних закладах івенти та ярмарки вакансій. Залучати дітей до соціальної активності та пошуку “своєї” професії» — респондент, 17 років, Херсонщина.

«Запровадити щотижневі зустрічі зі спеціалістами та екскурсії по робочих місцях» — респондентка, 19 років, Запорізька область.

«Ввести уроки/пари, де навчатимуть як писати резюме, проходити співбесіди і т.д.» — респондентка, 19 років, Буковина.

Стажування та стипендії 

Молодь вважає, що держава має додати в навчальні програми гранти, стажування та обмін студентами, аби можна було отримувати корисний досвід за кордоном, де розвиток більш стрімкий ніж в Україні.

«Давати стипендії на нові розробки, науку, винаходи та відкриття. Всіляко підтримувати ініціативи молоді» — респондентка, 34 роки, Київ.

«Розвивати освітні хаби не тільки у великих містах, але й у маленьких містах та селах» — респондент, 20 років, Львівщина.

Фінансування

На думку молоді, держава мала би більше фінансувати навчальні заклади та забезпечувати їх необхідною технікою для комфортнішого навчання. Особливо молодь акцентує на важливості доступу до мережі інтернет, адже в деяких селах його досі немає. Крім цього, надати безкоштовний доступ до освітніх платформ для вивчення нових спеціальностей та іноземних мов.

Менторство, тренінги та літнє стажування: якою може бути підтримка бізнесу 

Молодь вважає, що місцевий бізнес має підтримувати навчальні заклади та допомагати молодому поколінню готуватись до майбутніх викликів. Зокрема, надавати практику та стажування, проводити безкоштовні тренінги, вебінари та ділитися своїм досвідом про роботу в бізнесі.

«Шукати талановитих і креативних школярів у школах і призначати їм стипендії» — респондентка, 15 років, Херсонщина.

«Проводити сезонні стажування з перспективою подальшого працевлаштування» — респондентка, 16 років, Дніпропетровщина.

«Проводити хакатони, дні відкритих дверей у компаніях. Бізнес повинен видавати бізнес-літературу для молоді, організовувати літні стажування для школярів та студентів на волонтерських засадах та реалізовувати менторство в школах» — респондент, 20 років, Львівщина.

Переважна частина української молоді говорить про те, що держава у співпраці з бізнесом могла би більше допомагати молодому поколінню готуватись до викликів майбутньої кар’єри в Україні.

Дослідження «Future of Work in Ukraine» організовують Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо». Програма «Мріємо та діємо» виконується IREX у партнерстві з Центром «Розвиток КСВ», Будуємо Україну разом (БУР), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Цей матеріал став можливим завдяки щирій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст цього матеріалу є відповідальністю Центру «Розвиток КСВ» і необов’язково відображає погляди IREX, USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Читайте також Як українська молодь бачить майбутнє роботи 2030 в Україні

Місце для ваших коментарів

Залишити коментар

X